Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
Wink 
Wstawiam mój układ pomieszczeń, wg. którego planuję postawić ten dom.
Główne zmiany:
- cały układ  Big Grin
- likwidacja jednego komina (ze względu na gaz)
- główne okno tarasowe 300/240
- okno przy jadalni 180/240

Poproszę o uwagi  Smile

Odpowiedz
Tych kominów (wentylacyjnych) i tak musisz mieć więcej - łazienka, WC etc.
Odpowiedz
(23.05.2019, 15:36)Dobromir napisał(a): Tych kominów (wentylacyjnych) i tak musisz mieć więcej - łazienka, WC etc.

Rekuperacja będzie Smile
Odpowiedz
A jeśli nie ma rekuperacji to jak to jest z wentylacją ? Powinna być taka ilość kominów by otwory wentylacyjne były w każdym pomieszczeniu ?
Odpowiedz
Witam, a oto nasz pomysl na ten dom, wiemy z żona ze pokoje sa małe, ale dzieciom wiele nie ppotrzeba, ogrzewanie gaz+kominek z płaszczem, c o tym sądzicie?

Załączone pliki Obrazki

Odpowiedz

....ogrzewanie gaz+kominek z płaszczem
Ogrzewanie gaz+kominek bez płaszcza.
Po co ta kotłownia po prawej na dole skoro
będzie gaz?
Rozumiem że potrzebujecie 4 pokoi.
Jednak mając taki dom odradzam, będzie
strasznie ciasno.Chyba że poszerzycie/wydłużycie go o 1.5m
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
Witam,

jesteśmy jeszcze daleko przed budową (właśnie szukamy odpowiedniej działki). Ale mamy nadzieję, że znajdziemy miejsce, w którym zbudujemy systemem gospodarczym Nasz Dom.... przy czym skorzystamy z projektu i wiedzy Pana Łukasza.
W załączeniu nasza wizja rozkładu pomieszczeń, odpowiadająca naszym potrzebom. Co powiecie o takim układzie? Jakie błędy widzicie? Może coś doradzicie?
Ogrzewanie gazowe lub Pompa ciepła (zależy czy będzie gaz przy działce). Kominek palony okazjonalnie.

Pozdrawiam forumowiczów i moderatorów.

Załączone pliki Miniatury

życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój ... mądrych ludzi wokół Big Grin

Odpowiedz
Ładne gniazdeczko, z prywatną łazienką.  Big Grin
A tak poważnie:
-nie widzę miejsca na multimedia w salonie (tv itd.  chyba ze nie potrzebujecie)
-klasycznie brak oddzielenia strefy dziennej i nocnej (standard)
-180 cm korytarza ? na tym mig wyląduje !!!!
-kuchnia od strony wejścia (ja bym tak zrobił)
-kotłownia po przeciwnej stronie domu (strasznie nie podobają mi się te wystające kominy)
Ale to wszystko pierdy. To wam mam się podobać.
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź!
- Jeśli chodzi o multimedia, to przy tym ustawieniu mebli pozostaje nam tylko ściana z kominkiem. Wydaje nam się, że na tyle co korzystamy z TV będzie ok. Ważniejsze będzie rozstawienie kolumn Smile
- Z klasycznego oddzielenia strefy dziennej od nocnej świadomie zrezygnowaliśmy, na rzecz gniazdka z prywatną łazienką Smile. Mamy dwie córki... już powoli zaczynają się kolejki... prawdopodobnie łazienka przy sypialni uratuje nam kiedyś życie Smile.
- korytarz faktycznie jest szeroki... nadal nad tym myślę... jak go zwęzić i nie zrezygnować z żadnej szafy. Ale pewnie nasz pies będzie go okupował, także będzie ciaśniej Smile.
- Do kuchni jest dość prosta droga, a pierwsze zakupy można wrzucić do spiżarni przy wejściu Smile.
- no i kominy... to jest nasz bardzo słaby punkt... do gazu można dać przez ścianę (przy odpowiednim kotle), ale co z wentylacją?
Musimy poszerzyć wiedzę z dziedziny wentylacji, rekuperacji, kominów itp. Może jakieś podpowiedzi, co jest najlepsze dla tak małego domu?
życzymy sobie i wam, by nas było stać na święty spokój ... mądrych ludzi wokół Big Grin

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Menu