Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
#1
Witam.
Tak mniej więcej będzie wyglądało rozplanowanie pomieszczeń w domu, który kiedyś będę budował dla siebie.

Zmiany jakie planuje to zmniejszenie powierzchni łazienki oraz komunikacji na rzecz innych pomieszczeń. Oraz zmiana okna w kuchni na narożne bez słupa.


- w salonie 06 poszerzone okno tarasowe do 2,2m. 
- drugie okno w salonie zamienione na drzwi balkonowe (lecz sztywne nieotwierane)
- okno w kuchni narożne, obniżone 
- kuchnia 05 poszerzona do 3,6m
- pokój 07, przesunięte drzwi w stronę salonu
- pokój 08 skrócony do ~4,6m oraz wysunięte drzwi
- pokój 10 powiększony do 2,98x3,74
- komunikacja 09 zwężona do 1,76m
- kotłownia  11 powiększona do 1,73m szerokość. Ściana przesunięta na równo ze ściana od "ganku"
- drzwi wejściowe przesunięte na elewacji w stronę kotłowni
- zmniejszona powierzchnia spiżarki 04 (ja rezygnuję z kominka i co za tym idzie z komina)
- zmniejszona łazienka 02 2,3x3,2m
- zmniejszone wc 03

Powierzchnie poszczególnych pomieszczeń po naniesieniu zmian.

01 wiatrołap - 4,04m2  (1,73x2,06m)
02 łazienka + wc - 7,36m2   (2,3x3,2m)
03 wc - 1,64m2   (1,24x1,32m)
04 spiżarnia - 1,32m2   (0,94x1,32m)
05 kuchnia 17,14m2     (4,76x3,6m)
06 salon + jadalnia 23,32m2   (4,7x4,75m)
07 pokój 11,05m2  (3,38x3,27m)
08 pokój 16,22m2  (4,58x3,44m + ~ 0,5m2)
09 komunikacja 9,8m2  (2,91x1,76m + 3,2x1,36m)
10 pokój 11,21m2  (2,98x3,74m)
11 kotłownia 6,17m2 (3,44x1,73m)

dla porównania rzut parteru

Full rozdziałka

[Obrazek: parter_duzy.jpg]





Dokładny model 3d poniżej.

Model 3d


[Obrazek: rozplanowanie.jpg]

[url=https://3dwarehouse.sketchup.com/embed.html?mid=817e53a2-ea28-436c-b063-e02ac79aac6d][/url]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
U nas w sumie niewiele się zmieniło w stosunku do tego, co pokazałem w wątku o wizualizacji 3D. Ze zmian likwidacja kotłowni za garażem (PC nie wymaga osobnego pomieszczenia) i drobne przesunięcie ściany między wiatrołapem a łazienką - wstawimy szafę na ubrania i będzie przestronniej
[Obrazek: uklad_pomieszczen.jpg]
Szerokość korytarza już wówczas była zmniejszona i wychodzi mi ok. 1.8 m
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#3
U mnie bedzie chyba tak:
zmniejszony korytarz do 1,4m szerokosci
brak drzwi wewnetrznych do koltowni (bedzie tam szafa)
Powiekszona o 66cm kuchnia


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#4
Dlaczego zrezygnowałeś z drzwi wew. z kotłowni? Tylko szafa czy również względy bezpieczeństwa? Wiem z doświadczenia, że przejście z kotłowni na dom bywa przydatne Smile Chcę również powiększyć kuchnie, ale zarazem pozostawić oryginalny rozmiar spiżarni na poczet większego WC. Być może uda się tam wcisnąć kabinę? Smile 80x80cm by pomogło, bo mam dwie córki, jeszcze są małe, ale wkrótce przyda się druga łazienka...
Odpowiedz
#5
Tak sobie wymyslilem zeby jeszcze bardziej odizolowac brudna kotlownie od czesci mieszkalnej (1.Akustycznie:bedzie dodatkowe wyciszenie sciany pokoju sasiadujacego z kotlownia 2. Zapachowo) Wiekszosc prac w kotlowni (czyszczenie, zasyp) i tak bedzie wymagac uzycia drzwi zewnetrznych wiec po co je dublowac Tu masz oryginalny rozmiar wszystkich pomieszczen zmniejszyl sie tylko korytarz Zmniejszajac glowna lazienke (Lukasz pisal ze jest bardzo duza) wygospodarujesz miejsce na druga kabine
Odpowiedz


#6
A ja wpadłem na inna - nie wiem czy słuszną - koncepcję.
Żeby powiekszyć WC i przenieść tam prysznic, kosztem zmiejszenia łazienki.
Dwie w pełni funkcjonalne łazienki wydają mi się bardziej praktyczne.
Co Wy na to?
Odpowiedz
#7
Rozumiem, rzeczywiście z tego punktu widzenia brak drzwi jest lepszym rozwiązaniem. Marcin, to właśnie chyba wcześniej napisał sierzant, ale pytanie brzmi jak wtedy umieścić drzwi do większej łazienki? Te parę centymetrów, o które są odsunięte od ścianki wiatrołapu chyba nie wystarczy... Ze spiżarni też nie chcę rezygnować, bo mam obecnie w mieszkaniu i to super sprawa.
Odpowiedz
#8
(02.09.2016, 07:55)Piotr napisał(a): Rozumiem, rzeczywiście z tego punktu widzenia brak drzwi jest lepszym rozwiązaniem. Marcin, to właśnie chyba wcześniej napisał sierzant, ale pytanie brzmi jak wtedy umieścić drzwi do większej łazienki? Te parę centymetrów, o które są odsunięte od ścianki wiatrołapu chyba nie wystarczy... Ze spiżarni też nie chcę rezygnować, bo mam obecnie w mieszkaniu i to super sprawa.
Ja widzę 2 możliwości:
1. Zrobić prysznic w miejscu drzwi do łazienki i przesunąć ścianę od wiatrołapu bliżej drzwi wejściowych - muszę w wolnej chwili pomierzyć czy da się tam wcisnąć drzwi.
2. Prysznic zrobić zamiast spiżrani a spiżanrie "wyciąć" w miejscu wanny. Ale to rozwiązanie też ma swoje wady bo spowoduje że kuchnia będzie mniej ustawna przez lokalizację drzwi do spiżarni.

EDIT:
Dumałem, dumałem i wymysliłem chyba najlepsze rozwiazązanie. Nie będę opisywał bo wszystko widać na moich bazgrołach:
https://www.dropbox.com/s/yd2t4u8qvhp5i2...2.jpg?dl=0
Odpowiedz
#9
Witam, chciałbym również się podzielić swoimi przemyśleniami na tema rozplanowania pomieszczeń. Ja prawdopodobnie będę budował garaż i mam na działce gaz więc nie potrzebuję dużego pomieszczenia gospodarczego, dlatego też pomyślałem aby całą instalację, gaz z zasobnikiem wody i sterownikami przenieść do garażu. To pozwoliło wygospodarować kilka dodatkowych metrów mieszkalnych. Sypialnia rodziców tam gdzie była. Sypialnia dziecka tam gdzie była kotłownia i oczywiście jest powiększona kosztem pokoju środkowego. Środkowy pokój, to pokój pracownia, który jednocześnie może służyć jako mały pokój gościnny. W miejscu gdzie była łazienka oryginalnie jest mała łazienka, która w razie potrzeby może zostać jeszcze zmniejszona. W miejscu pokoju obok salonu powstała duża łazienka. Duża łazienka jest przy sypialni rodziców, mała przy sypialni dziecka. Salon i kuchnia w zasadzie bez zmian. Mam dylemat czy wystarczy w takim rozwiązaniu tylko jeden komin zainstalowany za kominkiem, czy też w dużej łazience będę musiał postawić drugi szyb wentylacyjny. Duży prostokąt na planie oznacza orientacyjny zarys strychu przy wysokości użytkowej ok 2m i kącie nachylenia dachu 35st. Mały brązowy prostokąt przy wejściu do gabinetu to są schody na ten strych. Na początku strych prawdopodobnie będzie tylko graciarnią z wejściem przez właz jednak docelowo chciałbym zagospodarować miejsce na strychu na jeden pokój, dlatego tak rozplanowałem usytuowanie ścian aby można było w przyszłości umieścić w domu schody systemowe, których koszt to ok 2000.
W związku ze zmianą rozplanowania pomieszczeń w ścianach zewnętrznych nastąpiło przesunięcie drzwi wejściowych i okien.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#10
Witam.
Ja się pokusiłem o troszkę zwiększenie powierzchni i wyszło mi takie coś wg mnie mój ideał.


.pdf   projekt.pdf (Rozmiar: 66.86 KB / Pobrań: 5,545)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
  
Menu