Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściany ETAP II
#41
Dla mnie nie warto. Ale to moje zdanie. Zagłębiać się nie będe w temat bo to forum nie jest od tego. Jak znasz kogoś dobrze kto pracuje bądz pracował przy oknach to podpytaj. Zrobisz ciepły montaż i parapet, a pomyślałes ile ci ucieknie ciepła przez rolety nadstawne?
Odpowiedz
#42
(09.11.2018, 16:59)lukas0685 napisał(a): Dla mnie nie warto. Ale to moje zdanie. Zagłębiać się nie będe w temat bo to forum nie jest od tego. Jak znasz kogoś dobrze kto pracuje bądz pracował przy oknach to podpytaj. Zrobisz ciepły montaż i parapet, a pomyślałes ile ci ucieknie ciepła przez rolety nadstawne?

Właśnie dlatego pytam czy warto przy roletach nadstawnych? Z drugiej strony jeśli te ciepłe montaże są ok to zawsze mniej ucieknie ciepła bo tylko zostanie roleta ale kiedyś były zwykle okna jedno szybowe i ludzie nie narzekali montaże były zwykle na pianę i było ok a prawie 2tys nie chodzą droga oczywiście nie mam zamiaru oszczędzać a co do rolet nadstawnych to mi jako amatorowi było łatwiej zrobic nadproże z wieńcem dlatego taka była decyzja i biorę pod uwagę to że przez nie napewno troszkę ciepła ucieknie  Smile
Odpowiedz
#43
Nie mieszkamy na syberii. Ostatnio bardzo modne jest robienie z domów "termosów" a to nie jest zby dobre. Ciepły montaż to tak naprawde, chwyt marketingowy, jest taka moda , więc wszyscy robią. Co do rolet nadstawnych , drugi raz rozważyłbym inny model. Nie chodzi tutaj o stratę ciepła tylko stabilność okna.
Odpowiedz
#44
(09.11.2018, 17:59)lukas0685 napisał(a): Nie mieszkamy na syberii. Ostatnio bardzo modne jest robienie z domów "termosów" a to nie jest zby dobre. Ciepły montaż to tak naprawde,  chwyt marketingowy, jest taka moda , więc wszyscy robią. Co do rolet nadstawnych , drugi raz rozważyłbym inny model. Nie chodzi tutaj o stratę ciepła tylko stabilność okna.

Dzięki za odpowiedź każda opinia jest dla mnie ważna  Smile niestety już mamy wieniec i zostają rolety nadstawne i chyba faktycznie weźmiemy zwykły montaż. A są jakieś problemy z oknem z jego stabilnoscia?
Odpowiedz
#45
Jak ci zamontują to zobaczysz. Ja mam wszystkie do 200 poszerzone i może dlatego tak jest. Mam wrażenie ze przy mocniejszym(puszczenie skrzydła moceniej) zamknieciu delikatnie drgają.
Odpowiedz


#46
Mam okna z roletami nadstawnymi. Nie stwierdzam niestabilności. Kwestia dobrego pomiaru "z natury" i zostawienia odpowiednich luzów.
Mam ciepły montaż i ciepłe parapety. Ceny były za to różne. Chyba koło tysiąca wyszło za montaż (choć niektórzy chcieli więcej).
Ciepłe parapety to koszt koło 25zł/mb + 2 kleje. Koszt chyba 400zł, a efekt fajny, wszyscy chwalą.
Parapety są dedykowane do konkretnych profili, okna się w nie "wklikuje" na zatrzask. Stabilizują i uszczelniają okno.
Specem nie jestem, ale jesteśmy zadowoleni z wyboru.
Odpowiedz
#47
(09.11.2018, 19:05)Michał G. napisał(a): Mam okna z roletami nadstawnymi. Nie stwierdzam niestabilności. Kwestia dobrego pomiaru "z natury" i zostawienia odpowiednich luzów.
Mam ciepły montaż i ciepłe parapety. Ceny były za to różne. Chyba koło tysiąca wyszło za montaż (choć niektórzy chcieli więcej).
Ciepłe parapety to koszt koło 25zł/mb + 2 kleje. Koszt chyba 400zł, a efekt fajny, wszyscy chwalą.
Parapety są dedykowane do konkretnych profili, okna się w nie "wklikuje" na zatrzask. Stabilizują i uszczelniają okno.
Specem nie jestem, ale jesteśmy zadowoleni z wyboru.

U mnie Pan był i robił pomiar . A na jakie okna się zdecydowaliście? I jaki koszt całości był u was?
Odpowiedz
#48
Michał G.
Masz okna standard i dlatego może nie ma tego efektu. Co do montażu u mnie nie mam zastrzeżeń bo robiła to jedna z lepszych firm u nas
Odpowiedz
#49
(09.11.2018, 19:44)lukas0685 napisał(a): Michał G.
Masz okna standard?

Co masz na myśli?
Szerokość?
4x 150 cm, jedno 200, ale fix.
Balkon 240h/180.

U nas Salamander BluEvolution 92mm.
Ciepłe ramki, ciepły montaż, parapety XPS, kryte zawiasy, wszystkie skrzydła uchylne, rolety elektryczne. Wszystko za 15,5 brutto.
Odpowiedz
#50
ja mam wszystkie 150x200, taras 230x200, lazienka i kotłownia bez zmian. Cena super u ciebie.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu