Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściany ETAP II
#11
Ja dawałem 2 x fi8 gładki (nie wiem, czy jest żebrowane).
Weszło mi 48mb, co kosztowało całe 62 zł.
Bruzdy robiłem chyba 1-2h.
Więc jak najbardziej warto w zamian za spokojne sumienie Wink
Odpowiedz
#12
Panowie mam takie pytanko w sprawie prętów w strefy podokienne a dokładnie o to w salonie przy słupie. Okno chce przesunąć o 12cm w stronę kuchni (przy słupie będzie dany bloczek 12 na stojąco) i chodzi mi czy dobrym pomysłem będzie danie pręta  w taki sposób jak na zdjęciu? Pręt przechodził by przez słup, zdjęcie jest poglądowe i pręt będzie w bruździe.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#13
moim zdaniem to właśnie jest najlepsze połączenie
Odpowiedz
#14
Witam. może ktoś się wypowie na temat takich wiązarów co o tym myśli? Cena troszkę kosmos bo 31tys ale mamy wiązary wzmocnione na 200kg/m2, wzmocnienia pod okna dachowe, jakiś współczynnik ugięcia lepszy że nie mają prawa się ugiąć, spód wiązara pod dwie płyty gipsowe. Stryszek 24m2 szerokości 4m wysoki na 2.4m . Każda opinia mile widziana  Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#15
Zależy co chcesz robić na stryszku. Ja miałem wiązary takie jak w projekcie obliczone pod dachówkę. Przed ułożeniem zaznaczylem punkt. Po ułożeniu zmierzyłem moze 1mm jest ugięcia. I tak poddasze nieużytkowe , więc po co przepłacać prawie 10,000zl. Robisz pomieszczenie mieszkalne na stryszku?
Odpowiedz


#16
Super szczegółowo nie porównywałem z moim ale patrząc na rozstaw i na to że to są 45 mm jedynie 60 w dwóch miejscach to "ciekawe obliczenia" . Wydaje mi sie że mam takie same wiązary , dodatkowo na stryszku mam jeszcze belki pod ukosem.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#17
ja za swoje wiązary pod ceramikę dałem 12 tyś (montaż we własnym zakresie), ostatecznie dałem blachodachówkę i nawet 1mm się nic nie ugięło. Mi to by było żal 18 tyś , można sobie za to zaje... kuchnie zrobić. Zalezy kto jaki ma budżet ale pod nieużytkowe poddasze to przerost formy nad treścią moim zdaniem.
Odpowiedz
#18
mam podobne obciążenia strychu wiązary NT i OB1 grubość 60mm czyli 6szt. reszta 45mm cena 10000 taniej dach 35 stopni 193m2
Odpowiedz
#19
(09.10.2018, 15:14)maciej87 napisał(a): Super szczegółowo nie porównywałem z moim ale patrząc na rozstaw i na to że to są 45 mm jedynie 60 w dwóch miejscach to "ciekawe obliczenia" . Wydaje mi sie że mam takie same wiązary , dodatkowo na stryszku mam jeszcze belki pod ukosem.

Patrząc na wizualizacje 3d jaka dostałem do widać że te w środku wiązary są podwójne ale dwa skrajne tak jakby potrójne. Muszę zadzwonić i się dowiedziec. Planuje miec jakiś zapas i ewentualnie kiedyś zrobić tam sypialnie a są tam aż 24m2 do dyspozycji, no ale fakt tyle kasy wywalić wiecej. To jest jedyny dylemat


https://sketchfab.com/models/24cdd916e60...8ce4b5b05d
Odpowiedz
#20
Dostałem ofertę z innej firmy wiazary na 200kg pod stryszkiem grubość 60mm. Tylko termin na styczeń. Tylko przekrój wiązara jakiś wydaje się slaby chodzi o te wzmocnienia (poprzeczki) i płytki kolczaste firmy Wolf. Ale cena o 9tys taniej


Załączone pliki
.pdf   2018-10-10 oferta 1250.pdf (Rozmiar: 696.46 KB / Pobrań: 86)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu