Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacja termiczna fundamentów
#21
Gdzie napisałem, że jest NIEPORZĄDNIE? Jakby byli nie państwowo uczeni to by nie projektowali takich mostków termicznych jak na styku muru z fundamentem.
Pytanie zasadnicze czy zgadzasz się z rysunkiem, który przedstawiłem?
I proszę nie stosować argumentów ad personam, nie wie pan co dokładnie robię i nie wie pan co robiłem.
Odpowiedz
#22
Nie Napisał nigdzie o tym, że jest nieporządnie. 
Proszę tylko stosować się do regulaminu i nie wklejać linków.

Taka jest idea słowa "forum" i każdy ma prawo do swojej wypowiedzi.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#23
Witam
A możecie mi napisać jaka jest różnica miedzy tym co napisał tomkop a "obłożeniem" całego fundamentu łącznie z ławą XPS'em? (retoryka) idea jest ta sama tylko inny sposób
Poza tym co do energii i jej rozchodzenia się to tomkop ma rację...
teraz taki mały przytyk bo to mnie trochę ruszyło, a mianowicie: to że piekarz piecze chleb codziennie (lub kilka w roku), nie znaczy że robi to dobrze.

wracając do tematu:
mostki termiczne w ścianach fundamentowych likwiduje się na przykład stosując jak napisał tomkop szkło piankowe lub ISOMUR, NOVOMUR słyszałem też że można użyć bloczka keramzytowego lub pustaka ceramiczny z wypełnieniem z wełny mineralnej lub pustak ceramiczny zasypany keramzytem, i muruje się je w ostatniej warstwie ściany fundamentowej na wysokości izolacji termicznej podłogi.
istnieją jeszcze szalunki styropianowe tracone, płyta fundamentowa, szalunki pod lawę fundamentową z XPS i prawdopodobnie wiele wiele innych...

Na marginesie ja uważam się osobę normalną...

dlatego nie obrzucajmy się błotkiem bo się pobrudzimy i po co to komu

pozdrawiam wszystkich douczonych i niedouczony, normalnych i tych mniej
Odpowiedz
#24
Myślę że przede wszystkim odchodzicie od idei tego projektu czyli możliwości zbudowania samemu tego domu za 150 tys i każde ulepszenia może i będą dobre ale podnoszą koszty. Pewnie że można ten dom "ulepszać" tylko że koszt materiałów zaraz wyjdzie 250 czy więcej... Każdy ma prawo budować z czego chcę i jak chce.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#25
I tak ISOMUR jedna warstwa na całym fundamencie to koszt około 3200 zł niestety tak jak napisał maciej87 każdy dodatek mija się założeniami tego projektu czyli dom relatywnie tani w budowie i koszt materiałów nieprzekraczający 150 tyś
Odpowiedz


#26
Myślę, że podejść do tego trzeba inaczej, bardziej ekonomicznie jeżeli ktoś buduje dom od podstaw jako inteligentny/pasywny/energooszczędny to trzeba to robić do końca. Po co robić super izolowane fundamenty skoro drzwi, okna, piec, materiały wykończeniowe itp będą standardowe?? Bez sensu, druga sprawa trzeba sprawdzić kiedy nam się to zwróci za 20-25 lat??
Odpowiedz
#27
Można jeszcze wiele do tego projektu dołożyć, płytę fundamentową, 30 cm grafitu na ścianach, okna 4 szybowe, 60 cm wełny na dachu, bloczki super "ciepłe", rekuperacje, pompę ciepła gruntową i wiele innych. Tylko potem będzie płacz że miało kosztować 150 tys a kosztuje 300-400 ktoś tu oszukuje. Macie jasno podane na jakich parametrach ten dom można zbudować za kwotę taką a nie inną i każde odchodzenie od tego w stronę tańszą czy droższą jest indywidualne i skrojone pod kieszeń inwestora. Jeśli ktoś robi inaczej to nie znaczy że robi źle tylko robi wg własnego uznania i to ta osoba będzie tam mieszkać.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#28
zgadzam się jeśli chodzi o isomur itp, ale np już warstwa pustaka ceramicznego z wata skalną w środku lub wypełniony keramzytem to już nie jest taka droga sprawa...
nie wiem jak by to wyszło w porównaniu z obłożeniem całego fundamentu XPS'em, ale podejrzewam że było by to tańsze...
Poza tym forum jest od wymieniana uwag, pomysłów, rad i zastrzeżeń ale nie powinno być miejscem obrzucania się błotem...
Dlatego możemy się z czymś zgodzić lub nie, posłuchać rady lub nie, i każdy póki co może wyrazić swoje zdanie ale niech to będzie "treściwe zdanie"

Pozdrawiam
Odpowiedz
#29
Tyle rozwiązań ile specjalistów.

Więc teraz moje zdanie.

Zamiast isomuru i pustaków ceramicznych z perlitem itp. wystarczy zastosować pustak gazobetonowy na pierwszej warstwie. Nie zlikwiduje całkowicie mostka ale znacznie go zniweluje.
Pozdrawiam
Tomasz
Odpowiedz
#30
I o to chodzi, najlżejszy gazobeton typ 300 z ytonga bodajże jako pierwsza warstwa i nie ma dodatkowych kosztów.\
A ile kosztuje komin systemowy z obróbką, fundamentem itp? Całkowity koszt materiału?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu