Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacja termiczna fundamentów
#11
A może zastosuj szkło piankowe na pierwszą warstwę bloczków lub najlżejszy ytong. Wtedy nie będzie całej tej zabawy z udawaniem ocieplania fundamentów. Tak naprawdę są 2 rozwiązania: izolacja wewnętrzna z paroizolacją(dokładnie tak jak na poddaszu), lub płyta fundamentowa. Bzdurą jest na pewno ocieplanie tylko zewnętrznej strony fundamentu, ciepło ucieknie do gruntu bez większego problemu.
Odpowiedz
#12
Którędy ciepło ucieknie bez problemu do gruntu?



[Obrazek: ucieczka_ciepla.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#13
Photo 
   
Ciepło czyli energia idzie od wartości wyższej do niższej-Zawsze! Szczególnie gdy odbiornikiem jest materiał ciężki o nieograniczonej masie jakim jest grunt. Więc droga ucieczki wygląda następująco: Ciepło powietrza nagrzewa ściany, energia idzie w dół, ciężki bloczek betonowy odbiera temperaturę bo jest dobrym przewodnikiem a dalej odbiera go grunt i rozprasza.  
Odcięciem drogi tej ucieczki może być zastosowanie bloczków ze szkła spienionego U-0.4-0.7 w zależności od wagi i wytrzymałości na ściskanie(styropian 0.4)

http://inn-therm.pl/wp-content/uploads/2...glas-F.pdf
Odpowiedz
#14
Jestem adaptujacym nie od dzis. Branza konstrukcje. Według tego drugiego rysunku wynika, że ponad 90% wspolczesnych projektow jest zaprojektowana niepoprawnie i wrecz zle. 
Gratuluje odkrycia Ameryki na nowo.
Odpowiedz
#15
Czyżby przedstawiciel szkła spienionego? Branża nie jest mi obca od strony praktycznej i teoretycznej. Pokaż mi dzienniki budowy, gdzie stosowany jest ten materiał. Wynika z tego, że i mój własny dom jest zbudowany błędnie, tak jak prawie wszystkie inne na moim osiedlu i moich budowach.
Odpowiedz


#16
Jest zaprojektowane poprawnie ale o energooszczędności nie ma mowy w tym przypadku.
Ponadto gdzie jest błąd na tym rysunku? Czy energia nie idzie od wartości wyższej do niższej?

Nie jestem żadnym przedstawicielem producenta szkła spienionego, dałem pierwszy lepszy link aby przyblizyć temat.
Zajmuje się wykończeniami wnętrz, drewnem, tematyką energooszczedności.

http://forum.muratordom.pl/showthread.ph...owy/page57


Przepraszam za link z innego forum.
Odpowiedz
#17
wiec w jakim celu te przedstawienie. Przypominam to nie dom pasywny i energooszczedny tylko taki, ktory jest dostepny dla osob normalnych. Podales linka, ile widziales takich budow na ktorych byl uzyty ten material. Ja ani razu a prowadze kilka rocznie
Odpowiedz
#18
Widzę , że zaraz kwota domu wzrośnie do niebotycznych kwot, jeszcze dwa miesiące dyskusji i forum będzie musiało się nazywać domza400tys. Jak narazie projekt zwiększa gabaryty, dorabia się garażu i poddasza , staje się domem inteligentnym. Myślę, że powinien pojawić się dział innowacje.
Odpowiedz
#19
W celu edukacyjnym bo widzę, że wiara w styropian wkopany w ziemię z zewnątrz jest olbrzymia. widziałem szkło piankowe w użyciu ale nie jest popularne podobnie jak propagowanie dobrych rozwiązań na budowach.
Dom energooszczędny jest dostępny dla zwykłych ludzi ale trzeba zrezygnować z mostków termicznych i solidnie go zbudować. ALe wszystko jest projektowane na jedno i kopyto a wiedza słabiutka u projektujących.
Albo płyta fundamentowa albo izolacja od wewnątrz i nie ma mostków.

Na forum muratora był kiedyś dom z 20 cm styropianu z zewnątrz i właśnie warstwą szkła spienionego pierwszej warstwie. Prądem ogrzewaneł około 100 m2 za mniej niż 1000 zł na rok. Temat usunięty ale bardzo dokładnie przedstawiony.
Odpowiedz
#20
Czyli sugerujesz, ze ten jest zbudowany nie porzadnie. Skoro projektanci sa niedouczeni to rzuc ta wykonczeniowke. Idz na studia zrob praktyke, zdaj egzamin i projektuj domy. Malo widziales skoro tak twierdzisz ze to nie jest porzadna robota.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu