Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacja termiczna fundamentów
#1
Witam. Planuje budowę domu z tym roku i zastanawiam czy na etapie fundamentów zastosować izolacje termiczna tylko od zewnątrz budynku czy moge ocieplic tez po calosci od srodka i ławy tak samo( izolacja obwodawa fundamentów) . Czy to ma sens? Prosze o pomoc.
Odpowiedz
#2
Na pewno podniesie to koszt i to sporo. Co chcesz w ten sposób osiągnąć - lepszą izolację term ? A co z ucieczką ciepła od spodu/dna ławy. Jak chcesz się bawić w takie rzeczy zleć zaprojektowanie płyty fundamentowej - wyniesie to ok 350-400 zł m2. ale odetnei to ucieczkę ciepła do gruntu z każdej strony.
Odpowiedz
#3
Dno ławy fundamentowej tez planuje zaizolowac styropianem xps 10 cm

Tak zależy mi na likwidaci ucieczki ciepla przez fundament bez zmian projektowych
Odpowiedz
#4
Rozwiązanie, które opisujesz, przy założeniu, że całość obłożysz warstwą 10cm pochłonie 8m3 materiału Wink  Jak myślisz o tym poważnie to mam nadzieję, że podzielisz się relacją i dokładnymi kosztami z reszta użytkowników.

Mam nadzieję, że się rozumiemy i chodzi mi o taka formę jak na grafikach.
pzdr.


[Obrazek: 1.jpg]

[Obrazek: 2.jpg]

[Obrazek: 3.jpg]

[Obrazek: 5.jpg]

[Obrazek: 6.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#5
Tak dokladnie chodzi mi o cos takiego Smile co sądzisz na takie rozwiazanie termoizolaci ma to sens

Bo dużo czytalem na ten temat jedni polecaja takie rozwiązanie a jedni nie i juz sam nie wiem
Odpowiedz


#6
Dno ławy fundamentowej tez planuje zaizolowac styropianem xps 10 cm

Kolego skonsultuj to rozwiązanie z konstruktorem/kierownikiem budowy - chcesz oprzeć cały ciężar ścian i dachu na 10 cm xps ? Nie rób tego na własną rękę, a jak będziesz miał wiadomości od osób zajmujących się konstrukcjami zawodowo daj znać na forum.
Widziałem też szalunki tracone - były to koryta zrobione ze styropianu ( nie pamiętam jakiego)w które wstawiało się zbrojenie i lało beton. Nie wiem co było dalej i jak to się zachowało po obciążeniu.
Odpowiedz
#7
Xps ma nośność 250 - 300kPa a grunt ma nośność 150 - 200kPa także utrzyma ciężar budynku tak zapewnia producent xps-a
Odpowiedz
#8
tak zapewnia producent xps-a

Był kiedyś taki portal dlabudownictwa.pl czy jakoś tak. Co pewiem czas przedstawiano wyniki kontroli jakości materiałów. 60% materiałów oferowanych na naszym rynku nie spełnia parametrów deklarowanych przez prpducenta. Głównie królują izolacje i styropiany z Yetico i innych ''tanich''/ podobnych firm.

Serio - przegadaj to z kier-budem, nie rób takich doświadczeń na własną rękę, Jak Ci ława pęknie, to gdzie pójdziesz z reklamacją - do producenta - on ma książkę centyfikatów na swoje wyroby, a w pierwszej kolejności zapyta Cię czy masz rachunek/f-rę na kupiony materiał Smile
Odpowiedz
#9
To powieci kolego jak robią płytę fundamentowa i osadzaja ja na xps i nic sie niedzieje.i to nie na 10 cm tylko 30 cm ( domy pasywne). Rozeznam temat jeszcze głebie i napisze na forum jak sie czegos dowiem. Jasli chodzi o fundamenty to bede robil ławy i sciany z lanego betonu b 25 zbrojone 10 mm drut w przekroju ławy 60x40 i sciany 24x80 to 16 drutów i strzemiona z drutu 8 . Mamnadzieje ze nie popęka.
Odpowiedz
#10
Jeśli upierasz się na innowację to super. Jednak większość osób na twoim miejscu poszło by w kierunku płyty fundamentowej. Technologia sprawdzona i nic nie ryzykujesz budując dom dla siebie. Dodatkowym atutem jest łatwość wykonania płyty.

Pozdrawiam
Tomasz
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu