Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
(30.01.2020, 17:36)Mortar napisał(a): Salon bedziesz miał on pólnocno-zachodniej strony, nie myślałeś o tym aby obrócić budynek o 90 stopni? Oczywiście jeśli masz taką możliwość.

.... w lewą stronę.... Smile
Odpowiedz
Nie myślałem właśnie. ?
Odpowiedz
Zastanawiam się czy nie zrobić jednak wejscia przy kuchni tak aby nikt nie chodził przy sypialnaich co o tym sądzicie ?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
A co sądzicie o takim rozplanowaniu ? wymiary 14,5x10,45 i garaz 4,4x6m


Załączone pliki
.pdf   ryut projektu 1.pdf (Rozmiar: 181.3 KB / Pobrań: 520)
Odpowiedz
wiatrołap przy kuchni strefa nocna oddzielona jakieś wskazówki ?


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz


ja wstawię drzwi przeszklone w korytarzu ale toaleta będzie od wiatrołapu u mnie tak jak w załączniku we wcześniejszym poście. Można drzwi przesuwane zrobić.
Odpowiedz
Witajcie.
Mocno się zastanawiam nad usytuowaniem pomieszczeń i stworzyłem coś takiego. Zakładam ogrzewanie gazowe więc kotłownia powinna być wystarczająca pełniąc również rolę spiżarki. Kominów nie przewiduję na rzecz reku.
Czy jakieś sugestie zmiany/ulepszenia Wam się nasuwają?
Dzięki za opinie.

[Obrazek: plan-1png_qawpsnh.png]

[Obrazek: planpng_qawpsnx.png]
Odpowiedz
Bardzo mi się układ podoba.
Ten korytarzyk do sypialni trochę nietypowy, ale domyślam się zamysłu.
Ogólnie, to stwierdzam, że jeden z ciekawszych układów na forum. Dłuuuugo nie mogłem znaleźć, gdzie jest haczyk...
Ale jak na szybko zsumowałem powierzchnie, to wyszło, że jest ok. 112m2. A przecież wymiary zewnętrzne nie zmienione...
Jeśli to rozrysować w skali, może się okazać, że wyjdą klitki...
Odpowiedz
Z ciekawości też przeliczyłem jeszcze raz i przy oryginalnych wymiarach bez żadnych ścianek wewnętrznych wychodzi 118m2 więc te 112 myślę, że realne po odjęciu ścianek. W końcu ma być 106m2 użytkowych więc po odjęciu kotłowni wychodzi właśnie tyle Wink Mam nadzieję, że Kazaplan w miarę wiarygodnie przenosi wymiary mebli tak, aby można było zobaczyć rzeczywiste ustawienie.
Korytarzyk aby oddzielić część sypialnianą - taka chęć żony, chociaż jeśli zrobimy te drzwi to będzie ciemny ;/
Odpowiedz
Na 100% jest jakieś przekłamanie.
Policz same wymiary z góry rysunku:
12,54 całość.
2 ściany nośne po 24cm+ 15-20cm styro.
2 działówki po 12 cm.
Czyli odchodzi te 1,02m-1,12m.
Powinno zostać max. 11,52 (przy 15cm styro).
A Twoje 3 pomieszczenia to: 4,56+4,02+3,25 czyli 11,83.
Czyli już 0,31 cm. Przy 9,5 mb szerokości domu już sobie dorysowałeś ok. 3m2.
Na drugim wymiarze też masz sumę równą 10,59.
Czyli znów 0,3 mb przekłamania.
Najprawdopodobniej "narysowałeś" ścianę 24 cm, ale nie uwzględniłeś 15 cm ocieplenia.

Nie ma tak dobrze.
Zmierz wymiary poprawnie i zobaczysz, gdzie Ci miejsca zabraknie Wink
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości
  
Menu