Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
Nie chodzi o czytanie 85 stron wątku.
Tylko chodzi o to, że masa ludzi wstawia swoje pomysły i zdecydowana większość zachowuje pewne założenia, tworząc poprawnie swoje rozkłady pomieszczeń.
Aż tu nagle pojawiłeś się Ty...
I sugerujesz wprowadzanie ludzi w błąd, bo nie skojarzyłeś, że grubość elewacji powinna być uwzględniona przy mierzeniu wymiarów zewnętrznych GOTOWEGO budynku.
I nie trzeba liczyć wszystkich wymiarów.
Patrząc na Twój projekt od razu zauważyłem, że coś "za fajnie wyszło" - sporo pomieszczeń o przyzwoitej powierzchni. I to daje do myślenia, bo przecież dom nie jest z gumy i niektórych spraw się nie przeskoczy Wink
Odpowiedz
witam a co myślicie o takim rozmieszczeniu nie przekombinowane ? Blush


Załączone pliki
.pdf   projekt new.pdf (Rozmiar: 221.37 KB / Pobrań: 592)
Odpowiedz
Ok. 179m2 .
Kolega popuścił trochę wodzy fantazji.  Smile
Odpowiedz
(07.03.2020, 09:26)sierzant napisał(a): Ok. 179m2 .
Kolega popuścił trochę wodzy fantazji.  Smile
 
 14,5 x10,5  garaż 4x6m    dlaczego wodzę fantazji coś nie tak ?

Odpowiedz
Absolutnie nie, tylko wpatruję w ten rysunek i za
cholerę" domzy" nie widzę. Tak diametralne zmiany
kwalifikują się na indywidualny.
Odpowiedz


Dlaczego nie widzisz ? przecież wielu z użytkowników dostawia garaże, tarasy itp  ja poszerzyłem dom 12,5 na 14,5 raptem wyszły 2 wiązary więcej. ogólnie podoba mi się koncepcja dom za 150 tyś. tylko że trochę zwiększyłem przestrzeń życiową ale podstawy są z domu za 150 tyś Smile , chociaż wiele osób namawia mnie na terivę to przy takim strychu nie ma sensu a wiązary "mam nadzieję " że będą lepsze od tradycyjnego dachu krokwiowego.
Odpowiedz
Cześć Wszystkim!
Co myślicie o takim rozmieszczeniu?


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
Pokoje szerokości 2,3m będą strasznie klaustrofobiczne. Chyba w bloku miałem szersze...
Salon szerokości 3,3metra też fajny - na warunki w bloku. W domku już troszkę biednie.
Pralnia szeroka na 1,4 m - ustawisz sprzęt pod ścianą i zostanie tyle miejsca, żeby się "przecisnąć". Ok - spełni swoją funkcję.
Za to korytarz szerokości 1,6 to zbyt dużo Wink
1,4 jest w sam raz. Mam taki i jestem zadowolony. 1,2 też ludzie robią - ale to zbyt mało.

No chyba, że musicie mieć szerzej, bo nie będzie "manewru" przy wnoszeniu mebli do pokoi...
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedź z korytarzem.
Właśnie, ciasno wyszło... I teraz nie wiem czy powiększać ten dom czy wybrać inny projekt?
Czy jest sens robić aż takie zmiany czyli całkowicie inny środek i powiększenie domu?
Odpowiedz
Można wszystko. Tylko co to ma na celu?
Domza150 jest strzałem w dziesiątkę marketingowo - daje obietnicę spełnienia marzenia za sensowne pieniądze. I to jest jego siła. Ale z perspektywy czasu - czy wyróżnia się czymś szczególnym?
Wielkie brawa dla Łukasza za kawał dobrej roboty - szczegółowe opisy i instrukcje kolejnych prac - ale te są uniwersalne - do wykorzystania przy innych projektach. 
Jeśli Twoje zmiany mają być szerokie, to może lepiej poszukać czegoś lepiej dostosowanego - też bez stropu, też prostego w budowie - cena pewnie będzie podobna. 
Albo spróbuj wycenić projekt indywidualny - nie bój się tego. Jak uwzględnisz koszt zakupu projektu i adaptacji + ewentualne zmiany - to już może wyjść podobnie do indywidualnego Wink
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości
  
Menu