Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozplanowanie pomieszczeń.
1.tak wygladaja moje niewielkie zmiany w projekcie, 2 mniejsze pokoje zostaly nieznacznie powiekszone kosztem duzej sypialni i salonu (w salonie sciana przyległa do pokoju przesunieta jest o ok 20-30cm), natomiast repensuje to przesunięcie małego WC na druga strone, salon bedzie 20-30cm węższy ale za to dłuzszy i lepiej ustawny. spizarka zlikwidowana razem z kominem bo nie chce kominka, a pustka w jej miejscu byla by niepraktyczna, lepiej bylo przeniesc WC na druga strone tym samym wydłuzajac salon. okno narozne do kuchni oraz powiekszone okno 200cm w "jadalni". dach bedzie dwuspadowy głównie ze wzgledu na wyglad i wielkosc strychu. 
   

2.tu druga opcja ktora mi najbardziej odpowiada ze wzgledu na boczna (północna) sciane bez okien i z drzwiami do kotłowni, byla by tam dostawiona wiata z wejsciem do domu przez kotłownie, tylko czy mozna kotłownie i komin umiescic na srodku domu miedzy pokojami..? prawdopodobnie itak bedzie gaz, ale wole miec mozliwosc przejscia na paliwo stałe w razie koniecznosci.
   

wszelkie sugestie mile widziane Smile
Odpowiedz
Dla mnie kompletne nieporozumienie Smile
Wchodzisz do domu a tak od razu pokoje. Wejście do salonu i kuchni przez całą sypailno-mieszkalną część. (Gdzie prywatność?)
Wejście do łazienki i WC znów od strony sypialnej. Zrób wejście chociaż do WC od południa patrząc na obrazek. 3 powód błędnego rozmieszczenia pomieszczeń to kotłowania. W 1 przypadku 1 pokój ale w 2 aż dwa. Jak spać przy wentylatorze pieca? Aha i jeszcze jedno. To nie jest bryła Łukasza. Łukasz ma inne wymiary domu.
Odpowiedz
Kaczor zrób jak Ci pasuje i wygodniej to twój dom i twoja wygoda.
Odpowiedz
Nieprawda, to są wymiary Łukasza. 1254x1029. 
zerknij do oryginalnego projeku kolego, tutaj po prostu jest lustrzane odbicie ze zmianami umiejscowienia ścian działowych i wielkości pomieszczeń oraz lokalizacji WC.  Smile
Niemożliwe staje się możliwe  Heart Shy
Odpowiedz
To wymiary z styro 15 cm
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


dostałęm jeszcze istotna wiadomosc odnosnie komina czy czasem nie wyjdzie centralnie na srodku dachu, fakt nie pomyslałęm o tym, ale tak jak mi napisał uzytkownik kwestia ustalenia w firmie od wiązarów, reszta przy adaptacji wyjdzie.
btw: kk777 w ogrinale tez wchodzisz do domu i odrazu pokoje, salon jest na samym koncu i tez przechodzisz przez całą część "sypailno-mieszkalną" wiec nie zrozumiałem tego o prywatnosci
Odpowiedz
(24.04.2018, 21:20)kaczor662 napisał(a): btw: kk777 w ogrinale tez wchodzisz do domu i odrazu pokoje, salon jest na samym koncu i tez przechodzisz przez całą część "sypailno-mieszkalną" wiec nie zrozumiałem tego o prywatnosci

Pokazałeś swoje ustawienie i prosiłeś o opinie więc ją otrzymałeś. Dla mnie rozmieszczenie pomieszczeń według Łukasza nie odpowiada, ale on nie prosił o opinię :Smile

(24.04.2018, 12:41)damian283 napisał(a): Nieprawda, to są wymiary Łukasza. 1254x1029. 
zerknij do oryginalnego projeku kolego, tutaj po prostu jest lustrzane odbicie ze zmianami umiejscowienia ścian działowych i wielkości pomieszczeń oraz lokalizacji WC.  Smile

To Ty zerknij dokładnie w projekt, bo z tego co ja widzę to Łukasza 1254 jest z elewacją, a user Kaczor pokazuje ścianę bez elewacji. Natomiast jeśli chodzi o rozmiary wewnątrz budynku to nie mam zdania, gdyż nie pokazał ich w swoim projekcie.
Odpowiedz
[quote pid='11220' dateline='1524599003']

To Ty zerknij dokładnie w projekt, bo z tego co ja widzę to Łukasza 1254 jest z elewacją, a user Kaczor pokazuje ścianę bez elewacji. Natomiast jeśli chodzi o rozmiary wewnątrz budynku to nie mam zdania, gdyż nie pokazał ich w swoim projekcie.
[/quote]

Niestety ja wg zdjęcia nie stwierdziłem czy to jest wymiar z elewacją czy bez. Możliwe że mój błąd, jeśli tak to przepraszam za nieuzasadnione zwrócenie uwagi  Smile
Niemożliwe staje się możliwe  Heart Shy
Odpowiedz
Witajcie, to moje kolejne wizje domu.

Wnęka od strony kuchni pomieści lodówkę, piekarnik itp, w kuchni planowana wyspa nie mam pojecia jak usytuowana, tak chyba jest za blisko ściany. W wyspie zlewozmywak i plyta indukcyjna.

Okien w kotłowni, łazience i wc nie potrzebuję. Pozbywam się kominów. Na odprowadzenie spalin wypust w dachówce (są takie systemowe). Wentylacja mechaniczna z rekuperacją.

Sugestie oraz krytyka mile widziana.

wersja2
   

wersja 2.2
   

wersja 2.3 poszerzona o 1,5m
   
Odpowiedz
Mam pytanko. Chciałabym na etapie adaptacji zrobić podcień z tyłu domu i taką wnękę przy drzwiach wejściowych. Jak to wpłynie na koszty budowy i czy to ma sens czy lepiej poszukać innego projektu. Zastanawiam się nad projektem Łukasza. Coś jak na zdjęciu


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości
  
Menu