Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu
#51
rolety są w planie ale natynkowe a nie nadokienne jak w projekcie ponieważ odradzano mi nadokienne z powodu skraplania się wody przy skrzynce która ma za małe ocieplenie, natynkowe nie mają tego problemu a i tak schowają się pod styropianem dlatego też ociepliłem nadproża nad oknami 6cm styropianem
co do wcięć to robię je dopiero teraz około 5cm szlifierka młoteczek i gotowe wydaje się to bardzo mocne rozwiązanie
Odpowiedz
#52
to ile bedziesz miał styro? 20cm? ile ma głębokości skrzynka rolety nadtynkowej?
Odpowiedz
#53
podobno okienne 14cm a tarasowe 18cm z tego co mi mówiono
a styropian 20 od tarasu i tyłu budynku a od sąsiadów 15cm więc powinno być dobrze
Odpowiedz
#54
blisko końca nie spodziewałem się że z działówkami będzie aż tyle roboty no ale damy rade.
 Tak to teraz wygląda
       

tutaj mój podstawowy zestaw narzędzi w tym etapie 

   

a tutaj patent z rusztowaniem znudziło mi się kogoś non stop wołać do przestawiania albo szurać po betonie


   
Odpowiedz
#55
Co to jest to koło szlifierki? Wygląda jak elektryczne nożyce do żywopłotu Wink
Odpowiedz


#56
Co to za patent z tymi kółkami do rusztowania?
Odpowiedz
#57
To piła do gazobetonu elektryczna, powiedz Mateusz jak ta piła się sprawuje ? Ja mam ręczną dedry i na tym na podobnym etapie budowy do twojego piła tnie ale krzywo.

A co do patentu z rusztowaniem to zrobiłem podobnie. Z tym ze ja nawet rusztowania nie mam tylko zbiłem sobie z palet takiego "Boxa" na wysokość 1,2m i do niego doczepiłem kółka. Przy moim wzroście 1,9m jadę tak do ostatniej warstwy a później na "boxa" kładę jeden bloczkek 24 i jest git Smile.

PS, też się nie spodziewałem że działówki tyle mi się zejdą.
Odpowiedz
#58
Też mam pospawane kółka "zdobyczne", tylko troszkę się jedno skrzywiło.
Chętnie podmieniłbym je na coś solidniejszego.

Skąd braliście kółka, jaki koszt?
Odpowiedz
#59
haha nożyce do żywopłotu dobre, tak naprawdę to chyba najlepsze urządzenie na tej budowie oszczędza bardzo dużo czasu co do tej piły to posiadam tą black&decker i deWalt z dłuższą prowadnicą i szczerze mówiąc krótszą  pracuje mi się lepiej jest poręczniejsza i ma mniej wibracji pracując na sucho więc lepiej jest precyzyjnie trafić w materiał, naprawdę polecam każdemu kupić a można wychaczyć za taniej niż 100zl bez brzeszczotów do tego nowy zestaw chyba dałem 160zl a po robocie sprzedać w podobnej cenie

ja kółka kupiłem na allegro chyba 6zl za sztukę (80mm ) zawsze się do czegoś po budowie przydadzą
Odpowiedz
#60
dziś zrobione czapki na kominy w sumie około 2 godziny pracy, szczerze mówiąc myślałem że wraz z kominem dostanę gotowy szalunek ale niestety to co nazywają szalunkiem to tylko ten kawałek ocynkowanej blachy widoczny w środku i kosztuje około 90zl 

   

mocny beton z gotowej zaprawy murarskiej + cement i pospółka powinno się trzymać tylko ciekawe kto to na komin wsadzi
   

i przykryte bo podlewać tego mi się nie chce
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu