Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu
#31
Witamy

dziś jak widać na foto wszystko zaszalowane 1,5m3 deski szalunkowej i wszystko jest jak trzeba jutro na 15 zamówiony beton z pompą

   
Odpowiedz
#32
Hej.
Powodzenia!! Smile
Pochwalisz sie jeszcze jak ustabilizowałeś deski do ściągania chudziaka? Na kontrłaty które wyciągałeś z dechami po zalaniu?
Odpowiedz
#33
najpierw wykorzystałem małe kołki którymi szalowaliśmy ławy wszystko wbite pod sznurek (podstawa to dobrze zagęszczone podłoże) następnie do tego od boku przykręciliśmy deski oczywiście wybrane proste pozostałe z szalowania ławy (calówki na 10cm) kontrolując sznurkiem i poziomicą podzielone na 4 pola do ściągania betonu też wykorzystałem te same deski około 3m dwie przykręcone do siebie całkiem stabilnie się trzymają na 12cm grubości 14m3 betonu oczywiście lepiej lać rzadki beton lepiej zaciągnąć ślady po deskach do tego dobrze użyć dwóch desek zbitych w literę T wiadomo chwile zabawy z tym jest ale zawsze parę zł zostaje w kieszeni
Odpowiedz
#34
zdjęcie przedstawia więcej niż 1000 słów "finito" 


.jpeg   SAVE_20180813_204440.jpeg (Rozmiar: 218.02 KB / Pobrań: 656)
Odpowiedz
#35
Gratulacje za skończony etap Smile
Odpowiedz


#36
co do kosztów to mniej więcej materiał kosztował do tego etapu 26tyś
więcej będzie przedstawione w kosztorysie
Odpowiedz
#37
(14.08.2018, 08:37)MateuszK napisał(a): materiał kosztował do tego etapu 26tyś

Na pewno dobrze wszystko liczysz?
Bardzo mała kwota.
U mnie do wieńca wyszło ok. 35 tys. (w moim dzienniku jest wszystko podane co do grosza Wink ).
Kilku użytkowników forum potwierdzało, że aktualnie samo zero to ok. 22 tys. zł.
Chyba, że czegoś nie uwzględniasz, np. koparki?

P.S. Wieniec to już fajny etap. Daje satysfakcję.
Gratulacje i powodzenia! Smile
Odpowiedz
#38
Tak jak piszesz Michał uwzględniony sam materiał ceny usług sa wszędzie różne dlatego myślę ze tak podane będzie lepiej

do tego nie ma jeszcze ścian działowych i kominów, myślę ze błąd obliczeń to nie więcej jak 500zl
Odpowiedz
#39
Czyli z usługami (koparka i inne ) przy własnej pracy oczywiście wyjdzie pewnie około tych właśnie 35tys a jak się dorzuci ściany działowe i kominy to pewnie będzie i 45tys
Najsmutniejsze w tym wszystkim to to że aktualnie cały dach na gotowo z usługą tylko przy wiązarach wychodzi drugie tyle. Kurcze aż chce sie zrobić jakiś zwykły płaski dach i wybudować za oszczędności obok garaż z magazynkiem zamiast strychu.
PS: Albo nawet do takiego budynku obok przenieść całą kotłownie i podłączyć sie rurami do budynku pod ziemią Big Grin zyskując dodatkowy pokoik Big Grin
Odpowiedz
#40
U mnie do wieńca z działówkami plus kominy okooł 41000zl z robotą w tym moja robota to 80%. Fundament na 9 bloczków , więc do zera wyszło dużo więcej.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu