Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu
#61
Fajnie sobie poradziłeś.
Ale trzebabyło zrobić inaczej.

Na kominie zbić szalunek z desek. Do otworu wykorzystać szalunek tracony z nierdzewki. 
Łatwiej beton wnieść na komin w wiaderkach, niż gotową czapę.

A ja to wogóle kupiłem czapę gotową. Koszt ok. 80 zł.
Tylko, że mnie gonił czas z kominem...
Odpowiedz
#62
na pewno sposób o którym mówisz jest lepszy bo beton złapie lepiej w systemowe otwory komina ale nie chcę aby po montażu wiązarów murowanie kominów zajęło zbyt dużo czasu

czapę też chciałem kupić gotową ale jak się okazało na ten komin niema, a szalunek z blachy ocynkowanej a nie z nierdzewki w ogóle jeśli to można nazwać szalunkiem
Odpowiedz
#63
Wink 


witam budowa zakończona zamieszczam krótki film jak to u nas wygląda
Odpowiedz
#64
Kupiłem te same nadproża. Osadzałeś je bezpośrednio na kleju?
Odpowiedz
#65
na kleju ale pionowo pomiędzy nimi styropian 6cm. Teraz zrobił bym inaczej od elewacji dał bym 3cm styro nadproże 3cm styro i nadproże
Odpowiedz


#66
Chodziło mi o wewnętrzne z ceramiki.
Odpowiedz
#67
wewnętrzne też są takie same z tym że robiliśmy na zaprawę po to by nadrobić parę cm i zrównać sie z poziomem bloczków powyżej i tak też się udało nadproża te były nie starannie wykonane w jednych zaprawa wystawała w innych nie, więc i pod nadproże jak i nad nie pod bloczek użyliśmy zaprawy
Odpowiedz
#68
przyszedł czas na okna, jak pisałem wcześniej wybór padł na veka 82 kolor złoty dąb oraz rolety automatyczne firmy krispol,

okna zamontowane na listwach z xps dodatkowo wysunięte poza lico ściany dzięki czemu zyskamy lepsze odizolowanie ścian i nadproża pod roletą dołożone 2cm xps

           


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#69
w związku z dzisiejszymi niezapowiedzianymi odwiedzinami na mojej budowie chciałbym poinformować że bez wiedzy inwestora nie wchodzi się na budowę, informuję też że jest to teren prywatny i bez wcześniejszej zgody z mojej strony nikt nie ma prawa wejść poza ogrodzenie
Odpowiedz
#70
Ja z tego względu lokalizacji nie podałem.
A mimo to i tak "jakiś mundurowy z Dębna" rozszyfrował i trafił na budowę.  Rozmawiał z instalatorem Wink
Jak to czyta, to proszę o kontakt na priv, bo jestem ciekawy który to z użytkowników - nie będzie żadnych nieprzyjemności Wink
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu