Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie dotyczące projektu.
#41
Dzieki
Juz nie moge sie doczekac odwiedzin na budowie nr 1. Jak zobacze na zywo bede mogla cos przeprojektowac tak na kartce ciezko mi wyobrazic sobie.
Odpowiedz
#42
Martyna my również całkowicie zrezygnowaliśmy z komina i kominka. Wentylacja w pełni ma być przez takie jak wyżej kominki. Adaptacja się kończy w tym tygodniu - mam bynajmniej taką nadzieję. Wink

Również chciałbym obejrzeć budowę nr 1 - trzeba się jakoś wcześniej umawiać?
Odpowiedz
#43
Witam.

Jasne, że można wpaść na budowę. Proszę tylko obserwować kiedy wznowimy w Szczepidle i wpadać w dowolnej chwili Smile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#44
Czy ewentualnie w przyszłosci mozna byłoby zmieniajac konstrukcje dachu oraz montujac lekki strop uzyskac małe uzytkowe poddasze np. dwa nieduze pokoiki?
Odpowiedz
#45
Jasne, że jest taka możliwość. Zmian dokonuje Pan w momencie adaptacji projektu.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


#46
Witam. Mam małe pytanie. Czy usunięcie z projektu dwóch pomieszczeń sypialnianych nr. 8 oraz nr. 10, a także przeniesienie kotłowni nr. 11 w dolne miejsce łazienki nr. 02, oraz zrezygnowanie ze spiżarni nr. 04 oraz wc nr. 03, tym samym przeniesienie( powiększenie) łazienki nr. 02 na miejsce zlikwidowanych nr. 04 oraz nr. 03, znacznie obniżyło by koszty budowy domu. Chodzi o orientacyjną kwotę, ew. ilość %. Jestem ciekaw czy jest sens tracić metry na rzecz zaoszczędzonych kilku zł. Poza tym taka ilość pomieszczeń jest mi kompletnie nie potrzebna. Z góry dziękuję za odp. i Pozdrawiam.
Odpowiedz
#47
Oszczędność będzie niewielka. Rezygnacja z pomieszczenia wiąże się z brakiem potrzeby montażu nadproża strunobetonowego, które w najgorszym przypadku to koszt 50zł/szt. Zapotrzebowanie na beton komórkowy na wszystkie ściany wg. projektu to ~800szt. / ok 3,2zł /szt.
 Zakładając, że rezygnujemy nawet z połowy powierzchni ścian to oszczędność będzie rzędu 1,5k
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#48
Witaj Łukasz mam pytanie o sufit podwieszany. Widze na fb dyskusje że nie tak kręcone płyty? że sufit przed wylewkami i tynkami.
Rozumiem że tu decyduje inwestor.
Ale prosiłabym żebyś wyjaśnił czy wszystko jest robione jak powinno. Przeczytałam trochę internet wszedzie pisza że sufit powinien byc po wylewkach. Czy to jakaś nowa szkoła?
Jak byś ty robił to dla siebie to taka sama kolejność? Huh
Odpowiedz
#49
Tak właśnie będę robił u siebie. Będziesz Miała okazję zobaczyć, że tak będzie.
Miałem okazje pracować u zachodnich sąsiadów. Wykonywaliśmy ok 3000m2 sufitów w nowo budowanym gimnazjum właśnie dokładnie w takim systemie jak tu.
Dlatego zielony regips, który dodatkowo zabezpieczy warstwę izolacji termicznej. Jeżeli dopilnujemy izolacji  to już sama folia zabezpiecza wełnę. Folia ma dosłownie odciąć dostęp wilgoci do wełny.
Płyty będą zabezpieczone jeszcze przed tynkowaniem folia, której zadaniem będzie zabezpieczenie płyt przed "zabrudzeniem"

Głównym argumentem kierownika, pod którego podlegałem był brak pęknięć nawet przy narożnikach sufit - ściana, czas i łatwość wykonania.
I w trakcie pracy (700h) przekonałem sie do tego rozwiązania, które ta konkretna firma powszechnie stosowała.
Dodam, że co etap był robiony odbiór prac, czyli, stelaże, izolacja, akustyka etc. Tam oczywiście dodatkowo zabudowana była cała instalacja klimatyzacyjna, elektryczna, p poż itd.
Dopiero po gotowych sufitach, które dodatkowo miały na całej powierzchni wklejoną flizelinę były tynki i posadzki już po instalacji co i elektryce.
Rozwiązanie jest tańsze dla inwestora z uwagi na tańsza usługę wykonania sufitu na 1 powierzchni w porównaniu do każdego pomieszczenia z osobna.
U siebie zrobię dokładnie tak samo  ze zmianą wieszaków na regulowane których tu na lokalnym rynku brak. Robi się po prostu jeszcze szybciej.
Wszystkie krótsze boki "regipsa" również ze sobą poskręcane po sfazowaniu narożników.
Dziś zamontowaliśmy schody strychowe, teraz wykonać izolacje termiczną w porównaniu do tradycyjnego sposobu od dołu nieporównywalnie bardziej komfortowe, szybsze, wygodniejsze i na pewno dokładniejsze.

Każdy z inwestorów i tak będzie wykonywał jak będzie chciał Smile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#50
Witam, mam pytanie odnośnie Warunków Technicznych 2017, które wejdą w życie 1 stycznia 2017.
Czy dom będzie spełniał WT2017 przy założeniu ogrzewania kotłem gazowym bez rekuperacji, lub z rekuperacją??
Budowa byłaby w pierwszej strefie klimatycznej.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu