Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie dotyczące projektu.
#31
Mam pytanie co do szalunku traconego: są do kupienia "elki" 6 cm. Czy można zastosować i jakie należy zrobić zbrojenie.
Piotr B.
Odpowiedz
#32
Martyna napisał(a):Panie Łukaszu czy w projekcje jest ocieplenie podłogi styropianem? bo jakoś nie widzę tego w kosztorysie?

Też nie widzę i jestem ciekawa.
Odpowiedz
#33
A może zastosować przy realizacji wieńca kształtki "U", tylko jakie wtedy należy zrobić zbrojenie?
Odpowiedz
#34
Witam!

Chciałabym zapytać szefa o ile podnoszą się koszty budowy domku przy całkowitym podpiwniczeniu?
I czy to mikro poddasze, które się da wygospodarować na górze można użytkować jako pracownię? Tzn czy tam można w ogóle wejść i postawić parę mebli czy raczej nie?

Pozdrawiam
Anka
Odpowiedz
#35
Witam
Nie widziałem odp na te pytanie więc pytam z nadzieją że uzyskam odpowiedź Smile Ile kosztowała by robocizna jeżeli chciałbym zlecić budowe tego domu fachowej firmie???
Z góry dzięki i pozdrawiam Smile
Odpowiedz


#36
Odnośnie piwnicy należało by przysiąść i dokładnie policzyć. Jak widać można to zrobić bardzo precyzyjnie. W wolnej chwili postaram się ogarnąć temat piwnicy.

Co do robocizny, uważam, że inwestor nie powinien zapłacić wykonawcy więcej niż 30 tyś zł za SSO.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#37
Łukasz napisał(a):Odnośnie piwnicy należało by przysiąść i dokładnie policzyć. Jak widać można to zrobić bardzo precyzyjnie. W wolnej chwili postaram się ogarnąć temat piwnicy.

Byłoby super!

A poddasze? Czy tam można urządzić mini pracownię? Czy wymagałoby to dodatkowych nakładów w sensie konstrukcyjnym?
Odpowiedz
#38
W konstrukcji wiązarowej, zostało wygospodarowane pomieszczenie (stryszek, graciarnia) na poddaszu o pow. ok. 20m2, na wysokość dorosłego człowieka. Bez zmiany kata nachylenia dachu czyli 25*. Przy zmianie kąta nachylenia na 30-35* będzie jeszcze wyżej, którą pewnie znaczna część posiadaczy projektu będzie musiała zrobić z uwagi na plan zagospodarowania przestrzennego, lub decyzje o warunkach zabudowy.

Myślę, ze przy odp. wczesnym poinformowaniu firmy dostarczającej wiązary o naszych potrzebach , na pewno nie będzie problemu.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#39
ŁUKASZ nie planujemy kominka czy w takim wypadku mozna ominac budowe jednego komina? Czy może lepiej postawic a nóż sie przyda?
Odpowiedz
#40
Ja też nie chce mieć kominka, i wiem, że nawet jak będę dużo starszy nie będę go chciał. Rezygnuje właśnie z komina dymowego w spiżarce, i najprawdopodobniej również z pustaków wentylacyjnych. Są różne szkoły i opinie na temat zastosowania dachówek wentylacyjnych zamiast tradycyjnych kominów went. Coś jak poniżej.

Na pewno odpowietrzenie kanalizy będzie przy pomocy takich właśnie dachówek. Co do wentylacji pewnie w moim przypadku wyjdzie w praniu. Niemniej jednak stopę kominową wykonam, jeśli decyzja zapadnie na wentylację przy uzyciu komina z pustaków z kanałami went.

[Obrazek: kominek-wentylacyjny-do_1984.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu