Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 - Fundamenty
#21
Photo 
Tak.
Dziś udało się do końca rozszalować ławy fundamentowe i zrobić poziomą izolację przeciwwilgociową.
W poniedziałek mają przyjechać bloczki betonowe i cement, tylko pogoda ma być słaba Sad

Plan jest taki aby ułożyć 4 warstwy zwykłego bloczka 14cm oraz ostatnią warstwę z bloczka keramzytobetonowego 24cm "Liatop Start", który jest trochę cieplejszy od standardowego, nie chłonie tyle wody i szybciej wysycha. Na pewno lepiej izoluje bo oprócz keramzytu ma dwie dziury i nie trzeba dawać pionowej spoiny która przenosi najwięcej wilgoci. Jedyny istotny minus to jest o połowę słabszy od standardowego bloczka betonowego. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie choć odrobinę przyczyni się do mniejszego przenikania zimna z fundamentu do ściany nośnej.

Idea jak na rysunku poniżej.


[Obrazek: izolacja_fundamentow.jpg]


[Obrazek: liatop_start.jpg]
Odpowiedz
#22
Co do wytrzymałości jaką deklaruje producent to 7,5Mpa także problemu niema bo wychodzi fajne przejście między bloczkiem betonowym 15Mpa a betonem komórkowym przykładowo odmiany 600 4Mpa. Co do spoiny pionowej to tylko termicznie lepiej bo ściana właśnie pracuje na spoinach dlatego bloczki betonowe murowane są na zaprawie a ściany jak już są na klej zrobione to po to są trzpienie żelbetowe aby przenosić naprężenia z bloczków które tej spoiny praktycznie nie posiadają. To co pisze producent ,że ten bloczek nie chłonie tyle wilgoci to bzdura i należy go odpowiednio zaizolować do warunków gruntowych. Pozdrawiam.
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#23
(28.10.2017, 20:40)wind7 napisał(a): Tak.
Dziś udało się do końca rozszalować ławy fundamentowe i zrobić poziomą izolację przeciwwilgociową.
W poniedziałek mają przyjechać bloczki betonowe i cement, tylko pogoda ma być słaba Sad

Plan jest taki aby ułożyć 4 warstwy zwykłego bloczka 14cm oraz ostatnią warstwę z bloczka keramzytobetonowego 24cm "Liatop Start", który jest trochę cieplejszy od standardowego, nie chłonie tyle wody i szybciej wysycha. Na pewno lepiej izoluje bo oprócz keramzytu ma dwie dziury i nie trzeba dawać pionowej spoiny która przenosi najwięcej wilgoci. Jedyny istotny minus to jest o połowę słabszy od standardowego bloczka betonowego. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie choć odrobinę przyczyni się do mniejszego przenikania zimna z fundamentu do ściany nośnej.

Idea jak na rysunku poniżej.


[Obrazek: izolacja_fundamentow.jpg]


[Obrazek: liatop_start.jpg]

Cześć,

Nie myślałeś żeby na bloczka fundamentowego dać isomur jedną warstwę i na to właściwa ściana nośna???
Odpowiedz
#24
Tak, myślałem... również o szkle piankowym, ale to dopiero na wiosnę jak będę robił ściany nośne. Na razie tylko fundamenty.
Odpowiedz
#25
(28.10.2017, 21:32)krzysiek1986 napisał(a): Co do wytrzymałości jaką deklaruje producent to 7,5Mpa także problemu niema bo wychodzi fajne przejście między bloczkiem betonowym 15Mpa a betonem komórkowym przykładowo odmiany 600 4Mpa. Co do spoiny pionowej to tylko termicznie lepiej bo ściana właśnie pracuje na spoinach dlatego bloczki betonowe murowane są na zaprawie a ściany jak już są na klej zrobione to po to są trzpienie żelbetowe aby przenosić naprężenia z bloczków które tej spoiny praktycznie nie posiadają. To co pisze producent ,że ten bloczek nie chłonie tyle wilgoci to bzdura i należy go odpowiednio zaizolować do warunków gruntowych. Pozdrawiam.

Z tą wilgocią to oczywiście też pije wodę, tyle że więcej się przelewa przez bloczek a mniej wody zostaje w środku w porównaniu z tradycyjnym, ale oczywiście też chłonie i trzeba koniecznie zaizolować.

Myślisz, żeby lepiej dać spoinę pionową też? Dzwoniłem do producenta i powiedzieli, że jeśli fundament jest z piwnicą to pionową spoinę zalecają zrobić, natomiast jeśli fundament z podłogą na gruncie to lepiej murować bez spoiny pionowej. Wytrzymałość tego bloczka to 10MPa.
Odpowiedz


#26
(29.10.2017, 11:48)wind7 napisał(a):
(28.10.2017, 21:32)krzysiek1986 napisał(a): Co do wytrzymałości jaką deklaruje producent to 7,5Mpa także problemu niema bo wychodzi fajne przejście między bloczkiem betonowym 15Mpa a betonem komórkowym przykładowo odmiany 600 4Mpa. Co do spoiny pionowej to tylko termicznie lepiej bo ściana właśnie pracuje na spoinach dlatego bloczki betonowe murowane są na zaprawie a ściany jak już są na klej zrobione to po to są trzpienie żelbetowe aby przenosić naprężenia z bloczków które tej spoiny praktycznie nie posiadają. To co pisze producent ,że ten bloczek nie chłonie tyle wilgoci to bzdura i należy go odpowiednio zaizolować do warunków gruntowych. Pozdrawiam.

Z tą wilgocią to oczywiście też pije wodę, tyle że więcej się przelewa przez bloczek a mniej wody zostaje w środku w porównaniu z tradycyjnym, ale oczywiście też chłonie i trzeba koniecznie zaizolować.

Myślisz, żeby lepiej dać spoinę pionową też? Dzwoniłem do producenta i powiedzieli, że jeśli fundament jest z piwnicą to pionową spoinę zalecają zrobić, natomiast jeśli fundament z podłogą na gruncie to lepiej murować bez spoiny pionowej. Wytrzymałość tego bloczka to 10MPa.

Oczywiście ze nie trzeba robić spoiny pionowej bo to mostek termiczny, wszystkie naprężenia przejmuje pozioma tak samo jak ceramika na piuro -wpust.
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#27
Ta niebieska rura (karbowana), która wychodzi spod ławy średnicy ok. 100 mm to  na kabel czy na wodę.
Odpowiedz
#28
Mam pytanie czy budujesz sam czy ekipę masz .ponieważ pomału zaczynam szukać ekipy w Toruniu projekt będzie budowany Wielka Nieszawka. I jeśli masz ekipę to za ile mniej więcej płacisz za wykonanie jeśli można wiedzieć ja jestem na etapie pozwolenia na budowę. Dziękuję bardzo i pozdrawiam
Odpowiedz
#29
(31.10.2017, 14:30)Adam lisek napisał(a): Mam pytanie czy budujesz  sam czy ekipę masz .ponieważ pomału  zaczynam szukać ekipy w Toruniu  projekt będzie budowany Wielka Nieszawka. I jeśli masz ekipę to za ile mniej więcej płacisz za wykonanie jeśli można wiedzieć  ja jestem na etapie pozwolenia na budowę. Dziękuję  bardzo  i pozdrawiam

O Panie to centralna Polska to musi być drogo. Nie no żartuje oczywiście, ze swojej strony mogę powiedzieć ile na dolnym śląsku za taki domek się bierze oczywiście oferty mogą być różne ale jak dla mnie rozsądna cena za robociznę to 30k zł z dachem na gotowo. Także szukać  i nie dać się naciągnąć bo oferty 50-60 napewno się pojawią.
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#30
(28.10.2017, 20:40)wind7 napisał(a): Tak.
Dziś udało się do końca rozszalować ławy fundamentowe i zrobić poziomą izolację przeciwwilgociową.
W poniedziałek mają przyjechać bloczki betonowe i cement, tylko pogoda ma być słaba Sad

Plan jest taki aby ułożyć 4 warstwy zwykłego bloczka 14cm oraz ostatnią warstwę z bloczka keramzytobetonowego 24cm "Liatop Start", który jest trochę cieplejszy od standardowego, nie chłonie tyle wody i szybciej wysycha. Na pewno lepiej izoluje bo oprócz keramzytu ma dwie dziury i nie trzeba dawać pionowej spoiny która przenosi najwięcej wilgoci. Jedyny istotny minus to jest o połowę słabszy od standardowego bloczka betonowego. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie choć odrobinę przyczyni się do mniejszego przenikania zimna z fundamentu do ściany nośnej.

Idea jak na rysunku poniżej.


[Obrazek: izolacja_fundamentow.jpg]


[Obrazek: liatop_start.jpg]


Qrka... tak sobie patrzę i na szybko licząc..koszt tej wizji z rysunku jaki będzie? Lekko licząc z 50m3 samego keramzytu do wewnątrz po minimum w moim rejonie bez transportu po 300pln/m3 to 15 000 pln a gdzie reszta?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu