Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 - Fundamenty
#31
ajak77 - niebieska rura to przepust pod ławą do rury z wodą

Adam lisek - na razie nie mam ekipy, daję radę sam, zobaczymy ile wytrzymam. Budowlaniec z Torunia wycenił mi robociznę na 20tyś. (fundamenty, ściany nośne i działowe).

Easy Driver - jakie 15tyś ? To nie jest bloczek z czystego keramzytu tylko bloczek keramzytobetonowy, kosztuje 6zł/szt. ale ma wysokość 24cm (zwykły jest o połowę tańszy ale ma wysokość tylko 14cm, więc koszt jest wyższy tego rozwiązania o kilka/kilkanaście procent). Keramzytu do środka nie będę sypał tylko standardowo piasek zasypowy.


Postępy prac:

[Obrazek: f11.jpg]

[Obrazek: f12.jpg]
Odpowiedz
#32
Superowo to wygląda 90% "murarzy" w naszym kraju powinno się od ciebie uczyć. A jak z tempem murowania? Po wymurowaniu pierwszej warstwy i narożników powinno schodzić z pomocnikiem około 200szt. bloczków na dzień roboczy. Pozdrawiam.
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#33
Dziękuję za miłe słowa, ale murarzy niczego nie będę w stanie nauczyć - to moje pierwsze murowanie, wcześniej nie miałem z tym styczności. Natomiast robota idzie dość wolno, wolę murować powoli i dokładnie Smile
Z mojej strony wielki szacunek dla fachowców, którzy murują 200 bloczków dziennie, dla mnie nie do zrobienia...

Dziś rano miłe zaskoczenie - Energa zamontowała skrzynkę z prądem, więc pozostaje tylko podpisać umowę i przyjadą zamontować licznik. Wniosek o przyłącze składałem chyba w marcu, więc w sumie czekałem jakieś 8 miesięcy.


[Obrazek: f13.jpg]
Odpowiedz
#34
Jestem pod wielkim wrażeniem. Obecnie jesteśmy na etapie papierologii ale mam nadzieje że na wiosnę (kwiecień/maj) ruszymy. Mam nadzieję że Twoja praca zmobilizuje mojego męża do tego by spróbować samemu budowę. Wychodzę z założenia że zawsze można spróbować jeśli się nie da rady zadzwonić po ekipę i dalej niech oni się męczą.
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz
#35
Odnosnie skrzynki elektrycznej, to monterzy nei dzwonili wcześniej w celu upewnienia się, że w danym miejscu ma być skrzynka?
Odpowiedz


#36
U mnie projektant z Enea dzwonił i pytał gdzie ma być
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#37
(09.11.2017, 08:17)Wojtek napisał(a): Odnosnie skrzynki elektrycznej, to monterzy nei dzwonili wcześniej w celu upewnienia się, że w danym miejscu ma być skrzynka?

W dokumentacji trzeba zaznaczyć gdzie ma być skrzynka
Odpowiedz
#38
Teraz została do zrobienia jeszcze ostatnia warstwa bloczków keramzytobetonowych.


[Obrazek: f14.jpg]

[Obrazek: f15.jpg]
Odpowiedz
#39
Dobry pomysł z tym bloczkiem mamy jedną warstwę do murowania zamiast 2 warstw bloczków no i termicznie nieporównywalnie cieplej przy górze ściany fundamentowej. Spoiny bez żadnej "dziurki" dobrze się będzię smarowało - gratuluje wytrwałości i precyzji bo przy bloczkach wielu wysiada. Teraz smarować , izolować termicznie i zasypka i obsypać dookoła budynek przed zimą. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#40
1. Jeżeli to taki dobry pomysł, to dlaczego nie murować z tego całych ścian fundamentowych?
Chodzi o koszt, czy właściwości jakieś tego materiału?
2. Co to za element pod tą warstwą bloczków?
Jakieś drewniane listewki? To prowadzenie, czy wyrównanie poziomu?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu