Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 - Fundamenty
#11
Nie ma Smile śmiało działaj z żebrowanej rób strzemiona.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#12
Witam. Moim zdaniem pomylili się na Twoją korzyść i nawet lepiej że robisz z prętów żebrowanych które są zwyczajnie mocniejsze. Żebrowane (jednoskośnie, dwuskośnie czy w jodełkę) mają wyższą klasę wytrzymałości. Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Kolego, podgladam Twoje poczynania z toruńskiego rubinkowa i trzymam kciuki! Również rozważam budowę własnymi siłami, ale przeraża mnie - podobnie jak u Ciebie - brak czasu, ale jeszcze bardziej brak doświadczenia ;-)
Odpowiedz
#14
A ja podglądam z okolic Rypina i tez rozważam budowę własnymi siłami SSO do etapu wieńca. Daje sobie na to aż 2 lata (1 stan zero, 2 mury kominy i wieniec) Po koniec 2 roku zlecony dach.
PS: jeszcze w tym roku zapewne tam wpadnę na chwile Smile
Odpowiedz
#15
Zbrojenia dokończone i jest już wylana ława fundamentowa. Zamówiłem 8m3 B20 w cenie 2100zł (wliczony dojazd i pompa). Betonu wystarczyło idealnie, zostało chyba ze 3-4 taczki ale u mnie nie ma kominów, więc betonu troszkę mniej. Samo wylewanie prosta sprawa tylko na przyszły raz uzbroiłbym się w okulary i czapkę bo strasznie chlapało betonem na mnie Smile


[Obrazek: f8.jpg]

[Obrazek: f9.jpg]

[Obrazek: f10.jpg]
Odpowiedz


#16
Piękna robota. Każda taka relacja uświadamia mnie, że było warto zaprezentować dokładnie materiały. A tylko ja i Stokrotka wiemy ile to " kosztowało wszystkiego".
Pozdro i oby tak dalej.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#17
DziękiSmile
Odpowiedz
#18
Robota pierwsza klasa aż miło popatrzeć. Kilka postów wyżej było na temat strzemion, jeśli chodzi o 6 żebrowaną to raz mi się trafiła taka stal przy której strzemiona przy gięciu pękały, także wole już nie ryzykować i zamawiam gładką można robić 2-3 strzemiona na raz, a jak kierownik lub architekt się uprze na żebrowaną to biorę 8 i po sprawie. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#19
(19.09.2017, 08:02)aarek1404 napisał(a): u mnie 180 za m3 betonu + 200 transport wiec wyjdzie podobnie , cena pewnie do malej negocjacji tylko trzeba wspomniec ze budowa domu i beton bedzie jeszcze brany...
Na jakiej głębokości masz spód ławy?? ile warstw bloczka Ci wyjdzie i jak wysoko powyzej poziomu terenu planujesz podłogę... na zdjęciach jakoś płytko ten wykop się wydajeSmile

ja miałem porównywalną cenę, ale za 7 km transportu zapłaciłem 30 zł
Odpowiedz
#20
(22.10.2017, 09:51)wind7 napisał(a): Zbrojenia dokończone i jest już wylana ława fundamentowa. Zamówiłem 8m3 B20 w cenie 2100zł (wliczony dojazd i pompa). Betonu wystarczyło idealnie, zostało chyba ze 3-4 taczki ale u mnie nie ma kominów, więc betonu troszkę mniej. Samo wylewanie prosta sprawa tylko na przyszły raz uzbroiłbym się w okulary i czapkę bo strasznie chlapało betonem na mnie Smile
Bedzie pompka?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu