Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REKUPERACJA - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
#51
(12.08.2018, 17:46)klonu1988 napisał(a): Witam. Zaczynam montaż rekuperacji. Co sądzicie o takim rozmieszczeniu? Porszę o porady. Spiżarni nie ma. W jej miejscu kominek. Czy w komunikacji jest potrzebny wyciąg? Czy w kotłowni nie musi być nawiewu/wyciągu? Ogrzewanie podłogowe wodne gazowe, kocioł i rekuperator firmy Vailant w kotłowni. Osprzęt i rury zender.

Zrezygnowałbym z wyciągu w kortarzu, znajduje się on dokładnie pomiędzy nawiewami w pokojach a wyciągami w łazience i kuchni wiec wentylacja będzie i tak wymuszona przez układ pomieszczeń. Wyciągi w łazience przesunalbym bliżej okna, kanały nawiewno wymiewne powinny być w najdalszych punktach pomieszczeń, co do kotłowni to zależy od zastosowania jakie dla niej przewidujemy równie dobrze może zostać tak jak jest lub dać nawiew dla zbilansowana przepływu powietrza z wiatrołapem.

Powiedz jak będziesz prowadzić kanały wm, podwieszane do wiązarow pomiędzy pierwsza i druga warstwa wełny czy bezpośrednio nad sufitem?
Odpowiedz
#52
Dzięki za odpowiedź. Proszę o więcej opinii - to bardzo dla mnie ważne, ponieważ już zacząłem montaż a nie jestem w 100% przekonany. Czy jeżeli zlikwiduję wyciąg w korytarzu to będę musiał to zbilansować jakoś? Aktualnie suma wywiewów i nawiewów jest równa. We wszystkich pomieszczeniach przesunąć kanały bliżej okien (w dalszej części pomieszczenia)? Kanały planuję puścić między pierwszą a drugą warstwą wełny.
Odpowiedz
#53
Sam czerpie info z sieci wiec db żeby ktoś z większym doświadczeniem się też wypowiedział, osobiście tylko przesunalbym bliżej okna anemostat w kuchni, w sypialni łazience i kuchni zrezygnowałbym z dwóch pojedynczych anemostatow i zrobił po jednym podwójnym (dwa kanały do jednej kratki) chociażby ze względów estetycznych. Wrzuć jakieś zdjęcia z realizacji reku
Odpowiedz
#54
Na jakiej podstawie są robione projekty rozkładu rekuperacji? Czy ten z pierwszego wątku można z powodzeniem zainstalować?
Odpowiedz
#55
(10.09.2018, 23:46)Lubin napisał(a): Na jakiej podstawie są robione projekty rozkładu rekuperacji? Czy ten z pierwszego wątku można z powodzeniem zainstalować?

"..Projekt rozkładu instalacji wentylacyjnej powinien zawierać co najmniej: obliczenia bilansu powietrza, sposób prowadzenia i średnice kanałów wentylacyjnych, umiejscowienie centrali wentylacyjnej, czerpni, wyrzutni, elementów nawiewnych i wywiewnych, parametry centrali wentylacyjnej..."
Zaczerpnięte ze strony : https://www.rekuperatory.pl/projekt-wentylacji  Pozdrawiam Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


#56
Czy ktoś wykonał już i może się podzielić jakimś info? Wiele było napisane ale jakoś nikt się nie chwali. Jestem na etapie że tak za max miesiąc chciałbym rozkładać.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#57
My będziemy lecieć według projektu.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#58
ogólnie fajnie to wygląda...
projekt zleciłeś komuś?
robisz sam czy zlecasz?
korytarz nie musi być wentylowany?
Odpowiedz
#59
Projekt zlecony, musiałem dołączyć do pozwolenia na budowę, ciągów komunikacyjnych się nie wentylację z uwagi na nawiewy i wywiewy w sąsiednich pomieszczeniach przepływ powietrza w korytarzu będzie wymuszony. Całość będę składać sam, jednak do rekuperacja daleko, na pewno będę robił zgodnie z projektem.
Odpowiedz
#60
Peater, zanim napiszę coś więcej o tym projekcie reku,
odpowiedz mi na pytania:
-ile osób będzie mieszkało ?
-czym będziesz grzał ?
-jaki rekuperator jest przewidziany (250,350,450 itd)?
-policzono ci opory całej instalacji ?
-ile kosztował ten projekt ?
- i ostatnie kuchenka gazowa czy indukcja ?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu