Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Służewo 2018
#51
Zasyp piaskiem wkoło fundamentów jest dużo lepszy niż humusem zebranym pod fundamenty. To dlatego, że na piasku nie urośnie nam tyle krzaczorów co na humusie. Lepiej w przyszłości dba się wtedy o pielęgnację wokół domu - nie trzeba tak często walczyć z chwastami.
Odpowiedz
#52
to czym sie zasypuje wokół dom powinno być w projekcie i decyduje o tym architek adaptujący ponieważ zależy to od przenikalności i nie możesz sobie wybrać co chcesz
Odpowiedz
#53
(03.09.2018, 07:47)lesiopesio napisał(a): Zasyp piaskiem wkoło fundamentów jest dużo lepszy niż humusem zebranym pod fundamenty. To dlatego, że na piasku nie urośnie nam tyle krzaczorów co na humusie. Lepiej w przyszłości dba się wtedy o pielęgnację wokół domu - nie trzeba tak często walczyć z chwastami.

Wszystko zależy od rodzaju gruntu. W przypadku gruntów np. gliniastych to nie jest dobre rozwiązanie Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#54
właśnie coś mi się przypomina czyjaś opinia że w piasku może zbierać się woda opadowa i że nie powinno się tak robić ale ja się nie znam tylko tak mi się coś piąte przez dziesiąte przypomniało
Odpowiedz
#55
(03.09.2018, 16:53)MateuszK napisał(a): właśnie coś mi się przypomina czyjaś opinia że w piasku może zbierać się woda opadowa i że nie powinno się tak robić ale ja się nie znam tylko tak mi się coś piąte przez dziesiąte przypomniało

Dobrze kombinujesz Smile W grę wchodzi zasada różnej przepuszczalność gruntów. W przypadku gruntu gliniastego obsypanie fundamentów piaskiem skutkuje utworzeniem "glinianej wanny" w której woda opadowa zbiera się tuż przy fundamentach. Tak na logikę biorąc Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


#56
Prostując, ja swoje zdanie wypowiedziałem według własnego przypadku, gdzie teren to głównie piasek i tylko trochę gliny.
Odpowiedz
#57
Temat zasypu na moim forum uwazam za zakonczony i koniec kropkaSmile dziekuje wszystkim za cenne rady i pozdrawiam.
Czekamy za wiazarami........SmileSmile
Odpowiedz
#58
Siema. Mamy piatek (07.09.2018).
Ekipa od wiazarow z konstrukcja dachu dojechalaSmile 
Praca poszla im w oszalamiajacym tempie. O 13 kontrukcja dachu byla juz zbita na gotowca i w miedzy czasie zasiegnalem od chlopakow kilka waznych rad, ktore wykorzystam niebawemSmile
No to od jutra trzeba zaczac latowanie, material juz czekaSmile
Pomalu, ale do przodu  Big Grin
   
   
   
   
Aha, zapomnial bym o najważniejszym, zobaczcie na to dzieloSmile kilka dziewczyn dzis robilo wieniec, ale pieeeknySmile Rolleyes 
   
Odpowiedz
#59
SuperSmile Gratulacje, kobietki również dały radę Smile
Odpowiedz
#60
Siema. Czwartek (26.09.2018)
Nie wstawialem nic dosc dlugo, poniewaz nie bylo za bardzo co. 
Pracowalismy w dwie osoby zazwyczaj, ale tylko w weekendy i czasami po pracy po kilka godzin. 
Dzis w koncu zostala przybita ostatnia łataSmile dla kogos kto nie robil nigdy dachu, to naprawde duzoSmile
Zdazylismy jeszcze dzis zaimpregnowac na raz  deske okapowa Smile 
A tu mala fotorelacja:
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu