Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Krośnice (II budowa)
#21
Wszystko zalewane jednym ciągiem z pompy i potraktowane na koniec buławą. Sposobem na problem o którym piszecie są poprzeczki poziome, które  trzymają  przyłożoną do boku dechę - tak , jak w bramie garażowej. Poza tym szalunki słupów były przykręcane po bokach wkrętami 70mm (takimi zwykłymi do drewna). Przy takim zaszalowaniu nic nie powinno się stać.
Odpowiedz
#22
(16.11.2017, 21:53)tt81 napisał(a): Wszystko zalewane jednym ciągiem z pompy i potraktowane na koniec buławą. Sposobem na problem o którym piszecie są poprzeczki poziome, które  trzymają  przyłożoną do boku dechę - tak , jak w bramie garażowej. Poza tym szalunki słupów były przykręcane po bokach wkrętami 70mm (takimi zwykłymi do drewna). Przy takim zaszalowaniu nic nie powinno się stać.
Tak właśnie jak piszesz się robi, a piszę o problemie gdyż jak zaczynałem swoją przygodę z budowlanką to mi się raz taka przygoda przytrafiła. Pozdrawiam.
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#23
Ściany są z Ytong 20 cm wys. ? Ile Ci wyszło pełnych warstw, jakaś odcinka na ostatniej warstwie była?
Odpowiedz
#24
(17.11.2017, 13:39)enter17 napisał(a): Ściany są z Ytong 20 cm wys. ? Ile Ci wyszło pełnych warstw, jakaś odcinka na ostatniej warstwie była?

Przy Ytong-u 24cm szer. jest niestety tylko jedna wysokość - 20cm. W sumie wyszło 14 warstw bez żadnej docinki. Wychodzi 2,8m, czyli 4cm wyżej, niż przy materiale o wys. 24cm na 11,5 warstw.
Odpowiedz
#25
Coś mi tu nie pasuje. 14 warstw po 20 cm daje 2.8 metra ale odchodzi 24 cm na zasadniczą posadzkę czyli zostanie 2.56 + około 5 cm łącznie na fugi i zaprawę pod pierwszą warstwą co daje jakieś 2.6 m na gotowości w domu, a w projekcie jest 2.7m. Chyba że dawałeś 1 cm kleju na spoinami poziomych.

Chyba że wieniec zrobiłeś 40 cm wysoki zamiast 30 cm ale wtedy sufit będzie się kończył na wiencu czyli mostek termiczny.
Odpowiedz


#26
Enter17, wszystko jest tak, jak powinno być. Sufit wyjdzie na wieńcu. Nie chciałem podnosić ścian nośnych, żeby zmieścić sufit na gazobetonie, bo mam proste okapy w wiązarach. Co do mostków termicznych, to popatrz się ile mam trzpieni żelbetowych. Na beton pójdzie po prostu lepszy styropian, albo i nie.
Odpowiedz
#27
Korzystając z chwili wytchnienia wrzucam kilka print screen-ów dachu. Zaraz po następnej niedzieli mam mieć montaż Big Grin 

[Obrazek: 1.jpg?screen][Obrazek: 2.jpg?screen][Obrazek: 3.jpg?screen][Obrazek: 4.jpg?screen][Obrazek: 5.jpg?screen][Obrazek: 6.jpg?screen]
Odpowiedz
#28
Jaki koszt wiązarów i gdzie były zamawiane?? Jak z kosztami budowy do tej pory?? Duże różnice w stosunku do wersji oryginalnej bez garażu???
Odpowiedz
#29
(26.11.2017, 14:56)luki2225 napisał(a): Jaki koszt wiązarów  i gdzie były zamawiane?? Jak z kosztami budowy do tej pory?? Duże różnice w stosunku do wersji oryginalnej bez garażu???

Wiązary od Burkietowicza w cenie 20 000zł brutto z montażem, z tym, że to cena z grudnia zeszłego roku.
Kosztów do obecnego etapu jeszcze nie podliczałem. U mnie i tak mam parę koła większe z uwagi na modyfikację o dodanie dodatkowych trzpieni żelbetowych i wieńca fundamentowego.
Co do kosztów dobudowania garażu, to szacowałem je na poziomie około 40 000-50 000zł. To nie tylko większy fundament, ściany i dach. Do tego dochodzi dodatkowe okno, brama, większe zużycie materiałowe na hydraulikę i CO oraz robociznę (nie na darmo kotłownia jest oryginalnie dużo bliżej węzła sanitarnego). Jeszcze jakieś kafelki (chociaż na podłogę), ocieplenie, itp.
Odpowiedz
#30
Witam forumowiczów.
Niestety otrzymałem złą wiadomość - będzie obsuwa z wiązarami Sad  Najgorsze jest to, że pogoda zaczyna się robić zimowa, a u mnie jeszcze nie ma szczytów, które miały stanąć po montażu dachu. Będzie chyba ciężko zamknąć budowę na zimę.
Najpierw ława, teraz dach...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu