Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Krośnice (II budowa)
#11
WitamSmile Również rozważam dobudowę garażu. Jaki był koszt adaptacji projektu?? I jeśli można prosić zdjęcie rzutu parteru oraz jakie zmiany w układzie pomieszczeń.
Odpowiedz
#12
(13.11.2017, 16:03)luki2225 napisał(a): WitamSmile Również rozważam dobudowę garażu. Jaki był koszt adaptacji projektu?? I jeśli można prosić zdjęcie rzutu parteru oraz jakie zmiany w układzie pomieszczeń.

Co do kosztów adaptacji, to były śmieszne: kierownik budowy + adaptacja projektu z doprojektowaniem garażu + projekt przydomowej oczyszczalni za 3000zł.

[Obrazek: 1.jpg?screen]
Odpowiedz
#13
A oto efekty pracy przez ostatnie 2 tygodnie. Trochę urosło Smile  
Plan na najbliższy okres, to rozszalowanie wieńca i ogarnięcie terenu wokół domu. Za około 2-3 tygodnie powinny być wiązary Big Grin

Tak przy okazji. Jeżeli ktoś jest przed albo na etapie zbrojenia, to warto przejechać się na najbliższy punkt skupu złomu i zapytać o kawałki zbrojeniówki. Mi udało się w ten sposób kupić 150  prętów długości 110-130cm na "elki" za 150zł. Raz, że mniej, niż połowa ceny, a druga sprawa, to nie musiałem ciąć prętów, tylko zostało samo gięcie.
Kolejna sprawa, to po rozmowach z konstruktorem dowiedziałem się, że na dole słupów/trzpieni żelbetowych nie powinno być izolacji w postaci papy, czy folii, a coś w postaci zaprawy. Ja zastosowałem Mapei Planiseal 88. Nakładanie za pomocą pacy lub pędzla. Na ile będzie to skuteczne rozwiązanie, czas pokaże.

[Obrazek: 1.jpg?screen][Obrazek: 2.jpg?screen][Obrazek: 3.jpg?screen][Obrazek: 4.jpg?screen][Obrazek: 5.jpg?screen][Obrazek: 6.jpg?screen][Obrazek: 7.jpg?screen][Obrazek: 8.jpg?screen][Obrazek: 9.jpg?screen][Obrazek: 10.jpg?screen][Obrazek: 11.jpg?screen][Obrazek: 12.jpg?screen][Obrazek: 13.jpg?screen][Obrazek: 1.jpg?screen]
Odpowiedz
#14
Dlaczego az tyle trzpieni w bryle domu?
Odpowiedz
#15
(14.11.2017, 22:34)powsky napisał(a): Dlaczego az tyle trzpieni w bryle domu?

Odpowiedź na 1 stronie wątku.
Odpowiedz


#16
Myslalem ze tamte trzpienie to tylko w fundamencie beda do wysokosci gory wienca. Dzirki za odpowiedz
Odpowiedz
#17
Jaki dach (strop) bedzie nad garazem ??
Odpowiedz
#18
(15.11.2017, 17:05)powsky napisał(a): Myslalem ze tamte trzpienie to tylko w fundamencie beda do wysokosci gory wienca. Dzirki za odpowiedz

W tej modyfikacji chodziło o to, żeby stworzyć coś w rodzaju klatki / szkieletu, który usztywni i zespoli cały budynek.

(15.11.2017, 21:21)BoloSr napisał(a): Jaki dach (strop) bedzie nad garazem ??

Jak nad domem. I do tego udało się zrobić też stryszek. Postaram się wrzucić na dniach wizualizację.
Odpowiedz
#19
Zalewane było z pompy wieniec + trzpienie razem czy słupy wcześniej ręcznie bo jak z pompy wszytko to powinno te filarki z betonu komórkowego między trzpieniem a otworem okiennym wywalić w kosmos? Pozdrawiam.
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#20
Faktycznie. Widzialem raz jak 2 rzedy pustakow od okna polecialo. Chyba ze zalewali powoli i po trochu.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu