Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - Dopiewo
Ja do tej pory tylko wstępnie żeby mieć orientację cenowa rozglądałem się za piecami i moją uwagę mocno przykuł http://www.ariston.com/pl/pakiet-one-top-24-net  jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie z tym piecem chętnie poznam opinie. Przeglądając ten wątek propozycja sierzanta jest również godna rozważenia, jedno co jest pewne to piec dwufunkcyjny kondensacyjny w moim przypadku, natomiast przewaga takiego rozwiązania w porównaniu do pompy ciepła jest już sprawą indywidualną i nie powinien nikt na siłę przekonywać do jednego czy drugiego rozwiązania, każdy kto buduje dom powinien być świadomy co pod jakim rozwiązaniem się kryje i z jakimi kosztami utrzymania czy też serwisowania powinien się liczyć, nie można w takiej kwestii zdać się na kogoś poradę.
Odpowiedz
        Wykańczamy

Załączone pliki Miniatury

Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
Maciej sam układasz panele i płytki? Nam się kasa skończyła i szukamy oszczędności gdzie się da, mało umiemy, ale staramy się ogarnąć sami ile możemy.
Będziemy kłaść panele sami, raczej musimy. Z płytkami w łazience się trochę boimy. Podpowiedz jakie wybrałeś panele? Specjalne do podłogówki?
Odpowiedz
Jeśli chodzi o panele do podłogówki to najlepiej 8 mm max 10mm. Ważniejszy jest tu podkład pod panele przewodzący jak najbardziej ciepło typu arbiton multiprotec 1000 ale są też tańsze inne. To co ma maciej pod panelami nie wydaje mnie się aby  się nadawało do ogrzewania podłogowego po jest poduszka powietrzna a to niepotrzebna strata ciepła.
szukajcie podkładów najlepiej przewodzących ciepło a nie pianka korek które izolują ciepło. Większość paneli nadaje się do podłogówki przy zachowaniu odpowiedniej temperatury posadzki  najlepiej czytać na opakowaniu ja ma zasilanie 33C wodę w podłogę puszczoną powrót 31.
pozdrawiam
Odpowiedz
ten podkład z dziurami który użył Maciej jest przeznaczony pod podłogówkę.
Odpowiedz

Panele to krono aplachian hikory 10mm ( nadają się na ogrzewanie podłogowe jak zresztą większość współczesnych dobrych paneli). Podkład jak najbardziej nadaje się pod ogrzewanie podłogowe. 1500 zł bym nie zapłacił za podkład.
Układanie paneli jest banalnie proste ( obejrzycie kilka filmików na yt i będzie samo szło). Narzędzi też specjalnych nie potrzeba. Jeśli chodzi o płytki to dużą łazienkę robi płytkarz a małą, kotłownie i resztę podłóg robiłem sam- posiadam jakieś tam doświadczenie. Jeśli nie macie kompletnie pojęcia to podłogi zrobicie raczej ale już całej łazienki to raczej nie. Ceny za dużą łazienkę miałem od 3900 do 6000- same płytki. Jeśli będziecie mieli pytania to możecie zadzwonić lub przyjechać nie macie tak daleko Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
Chciał bym porównać oba odkłady jak się zachowują. bo do mnie to nie przemawia. porównanie do 2 szyb w oknie w środku tez jest poduszka cieplna. Lecz każdy wybiera indywidualnie. Ja również mam panele 10 bo nie pasują inne do różnicy z płytkami Smile
Ja wybrałem arbiton bo nie potrzeba foli  i wydawał mi się lepszym rozwiązaniem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Menu