Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
#51
(08.02.2017, 21:18)tarkins napisał(a): nie przewiert a przecisk Big Grin

Na początku napisałem: "proszę mieć na uwadze, że nie jestem budowlańcem i używane przez mnie słownictwo może być mało fachowe." - gdybym nawet się pomylił. Ale jak już kogoś poprawiasz to najpierw sprawdź, bo można się delikatnie mówiąc ośmieszyć Big Grin . Można przewiercać a można przeciskać (bodajże do średnicy 200). Sprawdzałem wycenę od wykonawcy i będzie to przewiert Exclamation  - nie będę wchodził na razie w szczegóły ale miej na uwadze, że to rozbudowa wodociągu a nie zwykłe przyłącze; średnica rury po zewnątrz 110, do tego ma być jeszcze położona w rurze osłonowej więc przewiert znacznie większy. Być może tak to wykonawca nazwał lub takim sprzętem dysponuje, ale to człowiek doświadczony i w zeszłym roku wykonał dziesiątki przyłączeń kanalizacyjnych pod tą droga (dotacje unijne do kanalizacji). W każdym bądź razie, jak będzie robione i akurat będę to wstawię foto to ocenisz czy się przewiercali czy się przeciskali Tongue  - tak czy siak dzięki za uwagę, będę się teraz dłużej zastanawiał nad semiotyką używanych słów Wink



Łukasz, zapraszam - ja chętnie też zawitam do Kalisza (60 km.) i mam jeszcze ochotę do odwiedzin Huberta, zobaczyć jak to wygląda Smile ; tylko musi być cieplej co by mi dzieci nie stękały, że zimno.
Odpowiedz
#52
(09.02.2017, 09:15)Marcin1978 napisał(a):
(08.02.2017, 21:18)tarkins napisał(a): nie przewiert a przecisk Big Grin

Na początku napisałem: "proszę mieć na uwadze, że nie jestem budowlańcem i używane przez mnie słownictwo może być mało fachowe." - gdybym nawet się pomylił. Ale jak już kogoś poprawiasz to najpierw sprawdź, bo można się delikatnie mówiąc ośmieszyć Big Grin . Można przewiercać a można przeciskać (bodajże do średnicy 200). Sprawdzałem wycenę od wykonawcy i będzie to przewiert Exclamation  - nie będę wchodził na razie w szczegóły ale miej na uwadze, że to rozbudowa wodociągu a nie zwykłe przyłącze; średnica rury po zewnątrz 110, do tego ma być jeszcze położona w rurze osłonowej więc przewiert znacznie większy. Być może tak to wykonawca nazwał lub takim sprzętem dysponuje, ale to człowiek doświadczony i w zeszłym roku wykonał dziesiątki przyłączeń kanalizacyjnych pod tą droga (dotacje unijne do kanalizacji). W każdym bądź razie, jak będzie robione i akurat będę to wstawię foto to ocenisz czy się przewiercali czy się przeciskali Tongue  - tak czy siak dzięki za uwagę, będę się teraz dłużej zastanawiał nad semiotyką używanych słów Wink



Łukasz, zapraszam - ja chętnie też zawitam do Kalisza (60 km.) i mam jeszcze ochotę do odwiedzin Huberta, zobaczyć jak to wygląda Smile ; tylko musi być cieplej co by mi dzieci nie stękały, że zimno.


Ej no spokojnie  Tongue  chciałem tylko poprawic, ja znam nazwe przecisk bo wiele razy zamawialem taka usługę i zawsze bylo slowo przecisk.

Ale jak to w naszym kraju moze w twojej okolicy mowi ze przewiert a w moim przecisk
Odpowiedz
#53
Przecisk i przewiert to dwie różne metody bez wykopowej budowy sieci podziemnych i nie ma zależności w jakim rejonie kraju się je wykonuje.
http://www.nbi.com.pl/assets/NBI-pdf/200...06_5_9.pdf
Odpowiedz
#54
Myślałem, że po zimie już obsuszyło, niestety tylko takie wrażenie Sad

Po zimie trochę osiadło i chciałem dobić jeszcze resztę. Wypożyczyłem stopę i na początku szło nieźle aż spód puścił i w jednej części nie dało się w ogóle wibrować. Po kilku godzinach wybiła woda do góry. Myślę, że jeszcze raz zrobię taką operację (ale teraz już zagęszczarka) i będzie gitara Wink

Koszt wypożyczenie skoczka u mnie: 24 zł/godz., powyżej 4 godzin liczą tak jak za dobę czyli 120 zł (dodatkowo trzeba pozostawić kaucję 500 zł).

Jak ktoś zamierza wibrować samemu i po raz pierwszy (tak jak ja) dwie rady:
1. przy ścianach delikatnie i z głową bo ponoć można wypchnąć ścianę (patrząc na porządne uderzenie skoczka faktycznie taki scenariusz jest możliwy)
2. i zgodnie z instrukcja nie trzymać skoczka "sztywno", tylko na luźnych rękach i lekko popychać - ominą was silne bóle "bicepsa" Smile


Załączone pliki Miniatury
       

.jpg   3.jpg (Rozmiar: 286.05 KB / Pobrań: 1,615)
Odpowiedz
#55
O ile wzrósł koszt z 9 słupami? Ile wynosi koszt do teraz???
Odpowiedz


#56
(11.03.2017, 21:55)przemo1987 napisał(a): O ile wzrósł koszt z 9 słupami? Ile wynosi koszt do teraz???

Postaram się ogarnąć koszty jak zakończę stan zero Wink 

Same słupy to trzeba by było jakoś na szybko policzyć:
stal 1 pręt na słup + beton - bloczek
czyli (tak na oko Wink )

35 zł (chyba tyle ostatnio płaciłem) + 45 zł (~0,17m3) - 54 (~ 6 bloczków) = 26 zł ze słup, jeszcze trzeba dodać trochę drutu fi 6 na strzemiona i materiał do szalowania (płyta osb lub deski).
Odpowiedz
#57
W związku z tym, że moja ekipa ma obecnie dość napięty grafik postanowiłem ich wspomóc i całą sobotę szykowałem grunt pod chudziaka - lekko ponad połowę zrobiłem, strasznie się umęczyłem bo sporo było za dużo.

Dla nowicjuszy w tym temacie, polecam zaopatrzyć się w łatę-trapez (tynkarską) o długości - tu trzeba zmierzyć siły na zamiary Big Grin 
Ja najpierw w miarę precyzyjnie ściągałem łopatą później już ciągnąłem 80 lub 100 i wierzcie pod koniec dnia miałem dość Wink .


Załączone pliki
.jpg   1.jpg (Rozmiar: 183.9 KB / Pobrań: 1,320)
.jpg   2.jpg (Rozmiar: 135.76 KB / Pobrań: 1,316)
.jpg   3.jpg (Rozmiar: 192.81 KB / Pobrań: 1,315)
.jpg   4.jpg (Rozmiar: 107.13 KB / Pobrań: 1,318)
Odpowiedz
#58
Jaki wymiar ławy fundamentowej zrobiłeś???
Odpowiedz
#59
(13.03.2017, 15:09)przemo1987 napisał(a): Jaki wymiar ławy fundamentowej zrobiłeś???

jak dobrze pamiętam to trochę ponad 55cm. szeroko i 40 głęboko - i zbrojenie było ustawiane dokładnie pod ścianą czyli wymiar ten sam tylko odwrotnie ustawione Big Grin
Odpowiedz
#60
Rozłożenie kanalizacji.  Wink


Załączone pliki Miniatury
       

.jpg   1.jpg (Rozmiar: 128.55 KB / Pobrań: 1,540)
.jpg   2.jpg (Rozmiar: 67.97 KB / Pobrań: 1,542)
.jpg   3.jpg (Rozmiar: 67.83 KB / Pobrań: 1,537)
.jpg   4.jpg (Rozmiar: 100.3 KB / Pobrań: 1,539)
.jpg   7.jpg (Rozmiar: 55.85 KB / Pobrań: 1,540)
.jpg   8.jpg (Rozmiar: 59.97 KB / Pobrań: 1,535)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu