Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
#31
(23.11.2016, 13:01)cypher81 napisał(a): Kibicuję Smile Nie doczytałem jakie będzie źródło ciepła i c.w.u. skoro zrezygnowaliście z kominów i kominka?

Zrezygnowaliśmy tylko z jednego komina tego właśnie od kominka - powiększa nam się spiżarnia. Ogrzewanie na paliwo stałe. Na razie naszym faworytem jest pallete, ale ekogroszek też kusi Huh .
Odpowiedz
#32
czy zdecydowaliście się już na wiązary? od kogo? i czy to faktycznie dobry pomysł? zastanawiam się czy nie lepszy jest strop betonowy....
Odpowiedz
#33
(23.11.2016, 23:29)kami1111 napisał(a): czy zdecydowaliście się już na wiązary? od kogo? i czy to faktycznie dobry pomysł? zastanawiam się czy nie lepszy jest strop betonowy....

Jeszcze się nie zdecydowaliśmy od kogo będą wiązary (faworytem jest Burkietowicz, choć mam wiele pozytywnych opinii na temat wiązarów Mabudo - ponoć mają bardzo suche drzewo) Zamierzam luty-marzec zamawiać. Czy dobry pomysł - ja uważam, że dobry - rozumie, że wszyscy "życzliwi" bliscy i znajomi mówią, że ze stropem lepiej?! Czy obfita lektura wójka google Big Grin
Gdybym miał robić strop to robił bym piętro, jak piętro to dość wysokie - a to jest znaczący wzrost inwestycji (i późniejszej eksploatacji), ponadto nie wiem kto by nam to sprzątał Shy . Dla mnie ten metraż jest wystarczający.
Odpowiedz
#34
(24.11.2016, 22:09)Marcin1978 napisał(a):
(23.11.2016, 23:29)kami1111 napisał(a): czy zdecydowaliście się już na wiązary? od kogo? i czy to faktycznie dobry pomysł? zastanawiam się czy nie lepszy jest strop betonowy....

Jeszcze się nie zdecydowaliśmy od kogo będą wiązary (faworytem jest Burkietowicz, choć mam wiele pozytywnych opinii na temat wiązarów Mabudo - ponoć mają bardzo suche drzewo) Zamierzam luty-marzec zamawiać. Czy dobry pomysł - ja uważam, że dobry - rozumie, że wszyscy "życzliwi" bliscy i znajomi mówią, że ze stropem lepiej?! Czy obfita lektura wójka google Big Grin
Gdybym miał robić strop to robił bym piętro, jak piętro to dość wysokie - a to jest znaczący wzrost inwestycji (i późniejszej eksploatacji), ponadto nie wiem kto by nam to sprzątał Shy . Dla mnie ten metraż jest wystarczający.
 no wlaśnie tez myśle ze taki metraż jest wystarczający... i wlaśnie słuchając innych sama nie wiem co lepsze... bo bylam już za wiązarami ale sluchajac innych ze betonowy stabilniejszy itp.... sama już nie wiem.. z drugiej strony skoro nie planuje uzytkowac góry to po co beton....
Odpowiedz
#35
Fundamenty pomalowane i ocieplone - ze względu na gliniaste podłoże zdecydowaliśmy zainwestować w fundament i ocieplony został XPS (Austrotherm) + klej Knauf ze zbrojeniem + mocna siatka. Jeszcze jedno malowanie do poziomu ziemi i zasypywanie.  Smile

Chudziak na wiosnę. Rolleyes


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz


#36
Fundament "pomalowany". W sobotę jak pogoda pozwoli zasypywanie  Smile

I w tym roku koniec.... Cool


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#37
Czyli założenia na ten rok zrealizowane Smile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#38
(29.11.2016, 17:55)Łukasz napisał(a): Czyli założenia na ten rok zrealizowane Smile

"Prawie", bo chcieliśmy zakończyć chudziakiem, ale jest kilka argumentów za tym żeby jednak zakończyć na zasypaniu. Wink
Odpowiedz
#39
(26.11.2016, 22:20)Marcin1978 napisał(a): Fundamenty pomalowane i ocieplone - ze względu na gliniaste podłoże zdecydowaliśmy zainwestować w fundament i ocieplony został XPS (Austrotherm) + klej Knauf ze zbrojeniem + mocna siatka. Jeszcze jedno malowanie do poziomu ziemi i zasypywanie.  Smile

Chudziak na wiosnę. Rolleyes

Wygląda super. Trzymam kciuki i pozdrawiam
Odpowiedz
#40
Dziś udało się zasypać, chociaż nie było łatwo. W ostatnim tygodniu sporo padało i droga dojazdowa, która nie jest utwardzona sprawiła nie lada problemy Sad . Ale dostawca człowiek pełen optymizmu, dał radę Big Grin .

Na ten rok prawdopodobnie koniec pracy, jeszcze lekkie prace porządkowe - no chyba że pogoda nas pozytywnie zaskoczy Wink


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu