Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
Błąd jest jeden poczytaj sobie na temat ksztaltek ocynkowanych w instalacji wodnej !!! po 2-3 latach tej kształtki nie bedzie zarazsta tam kamień rdza i ogranicza przepływ
!!! zastąp je mosiądzem

OCYNK MOŻNA STOSOWAĆ TYLKO NA instalacji C.O>
Odpowiedz
(08.02.2018, 19:49)lamix-moto napisał(a): Błąd jest jeden poczytaj sobie na temat ksztaltek ocynkowanych w instalacji wodnej !!! po 2-3 latach tej kształtki nie bedzie zarazsta tam kamień rdza i ogranicza przepływ
!!! zastąp je mosiądzem

OCYNK MOŻNA STOSOWAĆ TYLKO NA instalacji C.O>

Z literatury:
"Z przeprowadzonych badań dla rur ze stali ocynkowanej wynika, że w temperaturze do 50ºC cynk na powierzchni wewnętrznej przewodu tworzy warstwę, która przyczepiając się do metalu, ma działanie ochronne przed korozją. Powyżej temperatury wody wynoszącej 55ºC warstwa cynku odspaja się, staje się luźna i ziarnista, co powoduje pogorszenie ochrony stali przed korozją. W temperaturze 60-70ºC następuje zmiana biegunowości, która osłabia ochronną powłokę cynkową. 
Jej żywotność szacunkowo określa się na 25 lat."

U znajomego usuwaliśmy awarie instalacji 20 letniej - jestem spokojny o te 2-3 lata.
Odpowiedz
Swoje powiedziałem z doświadczenia Wink
Odpowiedz
Obiecane kilka fotek z wnętrza.

Mieszka się super, pomimo że jeszcze nie wszystko skończone (elewacja, chodniki, taras itd.). Dzieci nie chcą słyszeć o powrocie do bloków. Chociaż nadal jeszcze się dostosowujemy, po przyzwyczajeniach z mieszkania w bloku.
Budowa trwała mniej więcej rok, mogę początkującym tylko doradzić, że najważniejsze jest odpowiednio wcześniejsze planowanie kolejnych etapów - najdłużej czeka się na dekarzy, bynajmniej u mnie tak było ale ja chciałem konkretnego wykonawce, wcześniej sprawdzonego przez mnie.
Jeśli ktoś faktycznie chce budować dom (ten czy inny) proponuje również włączyć rozsądek i praktycznie wszystkie wiadomości analizować przez własną głowę i szukać rozwiązań Wam odpowiadających a nie tych, które odpowiadają wykonawcom - jak do czegoś przekonują dopytujcie czemu tak (pytajcie kierownika budowy - za coś mu płacicie). Pamiętajcie, że budujecie dom dla siebie i swoich rodzin, a nie kolegów znajomych czy tych którzy mają wykonać wam usługę. Jak macie przeciętne pojęcie o budowlance to kierownik budowy jest na wagę złota Wink

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za miłe słowa (za nie miłe też), za spotkania i rozmowy.

Pozdrawiamy.


Załączone pliki Miniatury
                                       
Odpowiedz
Bardzo fajnie to wszystko wygląda choć wiadomo ze jest jeszcze masa roboty na zewnątrz, a zresztą w domu i koło niego zawsze jest co robić  Smile Dzięki za foty które są najlepszą motywacją do tego żeby się wziąć do kupy i zacząć działać. Wiosno przybywaj !! Pozdrawiam.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


Witan moge wiedziec ile kosztowało cie to cudo do twgo momentu
Pozrawiam
Odpowiedz
jest podane w wątku pare stron wczesniej...

"To co pewnie interesuje większość – KOSZTY (proszę pamiętać o moim pierwszym wpisie „Moim celem jest wybudowanie własnego "m" ale jako priorytet nie stawiam sobie budowy domu poniżej zakładanej kwoty lub dokładnie z założeniami - najzwyczajniej część ekip czy materiałów będzie zakupiona bez szukania gdzie taniej.”; dodam, że większość materiałów była brana z tzw. "wyższej półki"  Wink
Pozostaną jeszcze koszty odbiorów, ostatnia transza kierownika budowy i parę elementów wykończeniowych.

113400 zł (koszty ostatnio podawane na str. 22 - http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...ge-22.html ) + 46000 – cały dach + ok. 58000 pozostałe do stanu obecnego  ( jest tam sporo detali więc ciężko wymienić) tj. pełne wykonanie sufitów z ociepleniem, pełna gładź na ścianach, wykonanie kotłowni i podłączenie grzejników, całość terakoty, armatura łazienkowa i elektryczna, materiał na schody wejściowe, farby    – wszystko oczywiście materiał i robocizna, ja tylko położyłem panele, zrobiłem schody wejściowe i malowałem Wink
Reasumując mnie budowa kosztowała  ok. 217400, oczywiście bez sprzętu AGD i mebli"
Odpowiedz
To super wynik

A robiłeś duzo sam czy firmy jak to u ciebie wygląda bo jestem pod wwielkim wrażeniem
Odpowiedz
dzięki aarek 1404, właśnie miałem wrażenie że już o tym pisałem - odbiory to około 3000zł; meble i sprzęt bardzo dobrej jakości koło 50 000 trzeba liczyć. Więc jak ktoś ma działkę, chęci, projekt się podoba i 300 tys. to nie mając nic, ma się w pełni wyposażony dom od zera do bardzo dobrej jakości wykończonego domu- oczywiście bez własnej pracy. Przy własnej pracy i trochę szukaniu materiałów bud. i wykończeniowych to moim zdaniem spokojnie w 200 tys. się zmieści (bez działki oczywiście).
Odpowiedz
Jak miło się patrzy i już nie mogę się doczekać kiedy ja z rodzinką zamieszkam w nowym domku :-)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu