Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elewacja - ocieplenie budynku
#21
Michał na jakim etapie jest twoja elewacja?
Odpowiedz
#22
Jestem w trakcie robienia.
W tym roku chcę zaciągnąć klejem na 2 razy i nałożyć kwarc.
W przyszłym roku jeszcze raz kwarc, jeśli będzie konieczność i struktura.

5 dni pracy za mną.
Robię w 1 osobę.
Trochę mam nierówno przy ścianach i najwięszą trudność sprawia ustawienie rusztowania.
Od 16-17 do 20 żona pomaga: zamiesza klej, posprząta folie i docinki, umyje i pozbiera narzędzia.
Styropianu na tą chwilę położyłem około 70 metrów, czyli połowę.
Jedna krótsza ściana, bez okien powinna być jutro na gotowo.

Kładę 15 cm termoorganiki Fasada plus, lambda 0,031.
Wychodzi 5 warstw "w poziomie" i szósta w pionie.
Stosuję listwę startową, kołkuję i szlifuję całość.

Teraz poczytałem na spokojnie i chyba bym nie kołkował, gdybym wcześniej trafił na materiały instruktażowe Termoograniki Wink


Załączone pliki Miniatury
                   
Odpowiedz
#23
ten kwarc to jakiś grunt? jaki będziesz dawał tynk?
Odpowiedz
#24
super robota a siatki zacieniającej nie używasz ? ja robię z siatką trochę przeszkadza ale słońce ostatnio paliło i się bałem. jeśli chodzi o kołkowanie to kupiłem sobie 200 sztuk na pewno narożniki po kołkuje i zachodnią stronę bo u mnie wieje Sad ja robię 20cm najgorzej się docina przy krokwiach Smile
Odpowiedz
#25
Michale, widzę że wróciłeś na łono budowlanki. Tęskniło się ?  Big Grin
To kołkowanie to absolutne minimum (2 kołki na m2) Oczywiście
jak już kołkujesz.(nie wnikam czy jest taka potrzeba)

Z tą siatką to trochę demonizowanie. Mój grafit wytrzymał
bez siatki w tegoroczne lato prawie 2 msc. na południowej ścianie.
Wstrzymały ,mnie drzwi wejściowe a raczej ich brak. Planowałem
zakup siatki, ale jakoś się zeeeeszło.  Smile
I co. Kompletnie brak zmian. Wyleniała tylko pianka. Przetarty dla
spokoju.
Siatka na 100% , ale do zarzucania kleju w upał.
Odpowiedz


#26
no to nie wiem, ja widzę zmiany na tych kawałkach co leżały na słońcu a siatka to grosze bo wyszło ze 120 zł a święty spokój mam Smile a i sąsiedzi nie widzą postępów Wink
Odpowiedz
#27
Kołkowanie jest potrzebne jeśli kleimy na klej z puchy, lub gdy grunt jest niestabilny (stary tynk, wcześniejszy styropian). U mnie zbędne. Ale dla świętego spokoju daję po 1 kołku na brytę. 18 gr kołek + 12 gr zatyczka  x 300 sztuk to wychodzi 90 zł.
Może dodatkowy dzień pracy.
Siatki zacieniającej nie daję, bo miałem zamiar robić ściana po ścianie i od razu zaciągać klejem.
Dziś stwierdzam, że nie zdążę w wygospodarowanym czasie.
Producent podaje, że utlenia się mikronowa warstwa. Przed siatką trzeba starkować całość i jest ok.

Dziś rano zauważyłem coś ciekawego. Było 9 stopni na dworze. Wschodnia ściana parowała w oczach! Po dotknięciu ręką - gorąca...

Wam też tyle czasu schodziło z siatką?
Walczę dziś  sam 4,5h i mam pół ściany dopiero :/
Ręka już boli... Sad
Odpowiedz
#28
Schodziło, schodziło.
Odpowiedz
#29
siatka i klej dopiero przede mną. A co do parowania to własnie o różnice temperatur chodzi.
Wierzchnia warstwa to tam h** ale jak płyta w dzień się nagrzeje a w nocy się ochłodzi to może się skurczyć bądź rozszerzyć i w tedy może dojść do odklejenia od ściany.
To teoria bo tego nie widziałem ale o tym słyszałem mnie przekonało i jak mówiłem siatka jest tania.
Co do kołkowania mi wszyscy odradzają ale i tak coś przybije bo jak piszesz koszt znikomy
Odpowiedz
#30
Sąsiad 2 miesiące temu zaczął grafit kłaść.
Były upały po 30 stopni jak zaczynał. Na własne oczy widziałem, że jednego dnia bryty przyklejone szczelnie, a po 2-3 dniach między brytami się porobiły szczeliny dobre 0,5 cm.
Zapiankował i ok.
Do tej pory stoi odkryty. Nie widać, żeby coś złego się działo.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu