Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz czy Ekogroch/pellet
(09.10.2017, 20:07)Or_s0n napisał(a): Dziękuję za odpowiedź.
Na wstępie powiem,  że jestem w trakcie papierologii...
Jako, że system grzewczy należy zaplanować na etapie projektowania bądź adaptacji, stąd to pytanie.
Planuję ogrzewać domek systemem grzewczym mieszanym.

Pompy ciepła nie przemawiają do mnie, gaz odpada - bark dostępu, elektryczne to chyba drogi komfort Wink

Konkretnie myślę o wodnym podłogowym (w salonie, korytarzu, kuchni i łazience ) oraz grzejnikach (w pokojach).
Jednak wciąż mam dylemat między kotłem na ekogroszek lub na pellet.
Jeśli chodzi o ekogroszek to ceny takich instalacji są dość przystępne - kocioł, podajnik, itd. Gorzej z systemami na pellet... Ceny są dosyć spore, chociaż (podobno) jest większy komfort w użytkowaniu oraz czystość - co przemawia do mnie.

Jakie są Wasze instalacje grzewcze i czy jesteście zadowoleni z rozwiązań jakie macie?

A może zleć OZC budynku. Kilka stówek ale moim zdaniem dobrze wydane pieniadze. Dowiesz się ile energii toboe potrzeba na ogrzanie domu w temp jakich ty chcesz mieszkać. Mając te wiedze możesz przekalkulować na jakie paliwo się zdecydować ( najtańsze nie znaczy najlepsze/najwygodbiejsze) i zaplanować pod to instalacje. 
Podłogowe rób po całym domu. Prostrza i tańsza instalacja.
Odpowiedz
Hmm
Przeczytałem cały dział...
I nie wiem nadal nic
Wiem że kominek z grawitacyjnym rozprowadzeniem jest super.
Mam ogrzewanie gazowe podłoga na parterze ( kuchnia łazienka przedpokój ) a reszta grzejniki
Przez 3 sezony grzałem może razem z 3 miesiące (wyjazdy,lenistwo) ale ciepło z kominka i klimat przebijają wszystko.i cenię bezpieczeństwo-nie potrzebuję prądu,mam na podwórku drzewa na dwa sezony... Chwila kryzysu lub wojna z ruskami i jakoś przeżyje.
Ale pytanie...
Teraz planuje nowy dom (tym razem na wsi) - nie ma gazu.
Więc bedzie kominek z rozprowadzeniem grawitacyjnym i będę wybierał ogrzewanie...
Myśle że cieżko będzie.
Pozdr
Odpowiedz
My ostatecznie zdecydowaliśmy się na gaz / podłogówka po całości, plus kominek czysto rekreacyjnie lub jak kto woli - w razie wojny z ruskami.

Gdyby nie było gazu, chyba byśmy szli w pompę ciepła. Wink
Odpowiedz
Aluna, już drugi raz zgadzam się z tobą dzisiaj.
Podłogówka po całości, kominek bez rozprowadzenia,gaz.
Dla mnie najbardziej optymalny sposób ogrzewania.
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Menu