Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TYNKI + instalacje + posadzka
#11
Hydraulika rozprowadzona.
Ułożony styropian: 5+4+5 EPS100 (Termoorganika) + 3cm systemowy ze srebrną folią. Razem 16 cm.
Na to ogrzewanie podłogowe - po całości. Zostawione wnęki na szafy i meble kuchenne.
Posadzka będzie 6 cm.
Miała być do końca listopada, ale termin się przeciągnął (jakaś awaria sprzętu i braki kadrowe w firmie, problem z dowozem piasku)...

Dla kolegi kielsis obiecany widok na salon Wink
Nie mogę się doczekać posadzki. Żona najbardziej czeka na sufit Wink


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
#12
Bardzo ładnie to u Ciebie wygląda. Masz szczęście do ekipy Smile  wylewki 6 cm miksokret czy anhydryt?
Odpowiedz
#13
A dziękuję Smile
Wylewka beton wzmacniany włóknem.
Określenie "Miksokret" kojarzę z forum Wink

O anhydrycie myśleliśmy, ale daje się go cieniej. 
Zamiast 3-3,5 tys. zł wyszłoby 5-6 tys.
Mniejszy wybór ekipy. Ktoś nam to też odradzał (ponoć sporo w tym marketingu itp.).
Odpowiedz
#14
Super to u Ciebie wygląda!!! Dziękuję za pamięć, powiedz gdzie podesłać flaszkę i winko dla żonki Smile
Odpowiedz
#15
W porównaniu z innymi podłogówkami, które widziałem na tym forum ta wydaje mi się najbardziej "gęsta".

Ekipa zrobiła jakiś projekt czy działała "na oko"? Wiesz może ile metrów rurek poszło?

A jak to jest z izolacją powrotów, nie powinny być izolowane, podobnie jak część przewodów zasilających?
Poruszałeś tę kwestię ze swoimi fachowcami?
Odpowiedz


#16
no na zdjęciach wygląda "gęsto" może policzone pod pompę ciepła i niską temp zasilania...
Odpowiedz
#17
Cieszę się, że tak pozytywnie oceniacie.
Rury rozkładane raczej "na oko" na podstawie doświadczeń fachowca.
Nie wnikałem jaka długość. Coś o kilometrze na pewno była mowa. Ale czy 1000, 1200 czy 1500 to nie jestem w stanie powtórzyć. Nie "kodowałem" tego .
Ogrzewanie będzie gazowe. 
Co do gęstości: ok 10cm po całości. W łazienkach ok. 7cm.
Kiedyś rozmawiałem z fachowcem mówi, że robi w ten sposób gdyby w przyszłości miała być PC.
Ten, który robi - wyznaje podobne podejście.
Taksidrajwer - Co do izolacji - nie wiem, o czym mowa, nie znam się. Mógłbyś rozwinąć?
 Zdaję się na fachowca, ale mogę podpytać.

Kielsis - ciesze się, że pomogłem Wink

Posadzka miała być do końca listopada, po kilku opóźnieniach w poniedziałek...
A jednak dziś jej nie ma w dalszym ciągu... podobno ma być we wtorek...
Odpowiedz
#18
Co do izolacji to chodzi mi o to, że gdy jest wyprowadzane zasilanie podłogówki z kotłowni przez korytarz do poszczególnych pomieszczeń to gdy doprowadzenia nie są zaizolowane to część ciepła może się na tym korytarzu "zgubić" i będzie on przegrzany, ale może Twoi fachowcy tę zgubę wkalkulowali w ogólny bilans.
No a jeśli powroty nie są izolowane to wychłodzona ciecz może się w nich podgrzać zanim wróci do kotłowni i cały układ działa chyba wtedy mniej wydajnie.
To są tylko takie moje luźne przemyślenia, nie znam się na tym. Na zdjęciach w różnych dziennikach widzę, że jedni mają trochę tej izolacji inni nie mają...
Odpowiedz
#19
Rozumiem, co masz na myśli.
Też nie jestem specjalistą w tych kwestiach, ale nie mam w tym przypadku jakichś większych obaw Smile
Odpowiedz
#20
To jeśli masz co 10 cm to pewnie kilometr rury. Ja mam co 15 i łazienki co 10 i poszło 685mb. Średnio liczy się ok 6-7mb na 1m2. Na FB ktoś miał 1200mb przy rozprawie 15. Od razu przypomina mi się kabaret... będzie pan zadowolony
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu