Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompy ciepła Rybnik
#21
Witam, pytanie do artur1, co to za firma i model pompy?
Odpowiedz
#22
(07.01.2019, 09:35)qwerty napisał(a): A masz jakieś awaryjne źródło ciepła w przypadku awarii PC i długiej reakcji serwisu albo konieczności czekania na jakąś część np. w środku mroźnej zimy ?

Pompa ciepła powinny mieć dodatkową grzalke, która w czasie awarii np sprężarki powinna się załączyć.
Jeżeli awaria będzie bardziej poważna to pozostaje mieć grzejniki elektryczne na wszelki wypadek.
Odpowiedz
#23
opcji jest kilka:
Agregat - to rozwiązanie dla każdego ogrzewania nie oszukujmy się pompy pompeczki nadmuchy i inne działają na prąd, nawet najzwyklejszy kopciuch musi mieć "trochę" prądu...
Kominek - fakt musisz mieć komin..
i to są rozwiązania dla totalnych kataklizmów.
Bo ja sam mam teraz od 3 lat ogrzewanie elektryczne (kable grzejne) i zaniki prądu są tak krótkotrwałe że nie ma co planować że od zaników prądu zmarzniesz...

U mnie puki co na gaz się nie zapowiada a beczki nie chce "bo nie" więc będzie pompa plus rekuperator. Amen.
Odpowiedz
#24
Marekzqz, a zadowolony jesteś z kabli grzejnych? Sądzę, że nie jak chcesz przejść na pompę Smile możesz cos więcej powiedzieć?
Odpowiedz
#25
A masz jakieś awaryjne źródło ciepła w przypadku awarii PC i długiej reakcji serwisu albo konieczności czekania na jakąś część np. w środku mroźnej zimy ?
Pompa ciepła powinny mieć dodatkową grzalke, która w czasie awarii np sprężarki powinna się załączyć.
Jeżeli awaria będzie bardziej poważna to pozostaje mieć grzejniki elektryczne na wszelki wypadek.


Czyli jak ktoś nie chce kominów, kominków albo awaryjnych piecy to pozostaje w takim razie agregat  na wypadek jakiej dłuższej awarii prądu Jeśli to będzie awaria PC np. jakiś sterownik to tylko grzejniki elektryczne .
Odpowiedz


#26
Mogą być jeszcze przenośne piecyki na naftę albo gaz.  
Albo chwilowa przeprowadzka do teściowej.  Wink
Odpowiedz
#27
A jak sie uchyli okna to wystarczą pochodnie Tongue
Odpowiedz
#28
@kielsis
Polecam.. bardzo fajne rozwiązanie dla wygodnych i spędzających mało czasu w domu. Ale ciężko porównać efektywność i koszty bo mam kable w mieszkaniu pod płytkami. W domu tez będzie po całości podłogówka ale wodna i zasilana z pompy.
Pytasz czemu; proste teraz mam kable pod płytkami i to jest dobra opcja w moim mieszkaniu, szybko mam ciepło... ale w domu mogę mieć większą bezwładność, mogę dać podłogówkę która będzie chodziła dłużej i będzie bardziej bezwładna. Poza tym pamiętaj o taryfie "tanie noce" podłogówka ma bezwładność wiec można grzać w nocy, jak dom będzie dobrze docieplony i rekuperacja sprawnie zrobiona to podejrzewam ze w dzień się będzie mało grzało. Plus można próbować z taryfą nocną, fotovoltaiką itp. itd.. w mieszkaniu nie mogę Smile
Dodatkowo rekuperator wspomoże system.
Wolałbym gaz ale przed pompa się nie wzbraniam jak widzisz wybieram proste i tanie rozwiązania (mama na dzieje ze i pompa taka będzie Wink).
Pompę wybrałem bo: komin piec na groszek pellet robocizny obróbki jak sobie to posumujesz to ci wyjdzie prawie to samo a na końcu zostajesz z noszeniem worków albo guziczkiem.. dlatego nie. Nie po to dom w parterze nie po to mały żeby potem się użerać, coś kosztem czegoś sam zdecyduj co wolisz uwierz mi złotego środka nie ma.
Każdy ma swój.
Osobiście w tym momencie mam normalna taryfę i nie narzekam rok zamykam na kwocie 3600 (wychodzi 300zł/mc w rozliczeniu na cały rok..) za całość i place tylko za prąd nie mam kuchenki na gaz. Woda grzana w podgrzewaczu... dużo mało ? Sam oceń...
Odpowiedz
#29
Marekzqz napisał :"tanie noce"
I dopisz Marku "drogie dnie"
Odpowiedz
#30
@ sierzant coś mieszasz tanie noce i drogie dnie to licznik 2 taryfowy a tanie nocki to ten program co wszedł od 2018 ja się nie załapałem bo on się opłaca komuś ktoś się przestawia na prąd i wcześniej miał małe zużycie nie tak jak ja..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu