Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompy ciepła Rybnik
#11
Też się zastanawiam nad grzaniem. Nie chcę węgla w żadnej postaci. Narazie skłaniam się w stronę kotła elektrycznego i fotowoltaiki. Kocioł to koszt 2000 a za resztę można postawić 6 może 7 kw instalację fotowoltaiczną do tego dwie taryfy
Odpowiedz
#12
Kotłownia na kondensacie: 14 000,00 zł
 
Kotłownie możesz mieć na kondensacie za połowę tej ceny i to na całkiem rozsądnym sprzęcie.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#13
(08.11.2018, 21:40)maciej87 napisał(a): Kotłownia na kondensacie: 14 000,00 zł
 
Kotłownie możesz mieć na kondensacie za połowę tej ceny i to na całkiem rozsądnym sprzęcie.

Jak to? Dostałem w sumie 1 wycenę póki co. Jak to za połowę ceny?
Odpowiedz
#14
Ja też dostawałem wyceny i ponad 35 tys z podłogowa. Kocioł ok 4 tys zasobnik 800 zł plus dodatki i robocizna i mamy 7 tys. Możesz i kocioł za 15 tys wybrać tylko pytanie w czym on będzie lepszy
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#15
(08.11.2018, 20:27)Dawid2157 napisał(a): Też się zastanawiam nad grzaniem. Nie chcę węgla w żadnej postaci. Narazie skłaniam się w stronę kotła elektrycznego i fotowoltaiki. Kocioł to koszt 2000 a za resztę można postawić 6 może 7 kw instalację fotowoltaiczną do tego dwie taryfy

A jesteś pewny że te 7kw wystarczy żeby cały dom i CWU ogrzać prądem ?
Odpowiedz


#16
Nie ma wystarczyć zapotrzebowanie na prąd to będzie jakieś 10k kwh rocznie z 7kw instalacji foto mamy około 7k kwh rocznie. Ma to zredukować rachunki za prąd kocioł elektryczny pewnie 12kw
Odpowiedz
#17
A czy przy liczniku dwukierunkowym można posiadać też jednocześnie 2 taryfy ?
(rozumiem że liczysz 10kw zapotrzebowania razem z prądem i grzaniem prądem domu razem CWU ? już wszystko? )
A nie myślałeś o foliach grzewczych? Tu planujesz grzać prądem wodę którą dopiero będziesz ogrzewać mieszkanie. Może folia cieplna będzie bardziej oszczędna.
Odpowiedz
#18
Do folii nikt mnie nie przekona co gdy będzie konieczność przejścia na inne grzanie przy foliach. A z kotłem zawsze jest alternatywa. Co do ilości paneli okaże się po pierwszym sezonie grzewczym sprawdzę najpierw realne zapotrzebowanie i dopiero będzie decyzja co i jak ale do tego daleko. Dopiero na wiosnę wiązary
Odpowiedz
#19
Ja mam juz 2 sezon taka pompe powietrze woda i spisuje sie super . koszt pompy ( pompa inventorowa ) o mocy 10KW 1 fazowa 12 tys brutto + montaz ale montowalem sam osobiscie. Normalnie koszt robocizny ok 2 tys zl + klamoty .


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#20
A masz jakieś awaryjne źródło ciepła w przypadku awarii PC i długiej reakcji serwisu albo konieczności czekania na jakąś część np. w środku mroźnej zimy ?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu