Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie prądem
#11
(31.03.2018, 20:11)raxon napisał(a): To chyba zależy kto będzie dostawcą prądu. Jak kWh będzie miał za 30gr to spoko. Gaz niby tańszy ale sprawność niższa, trzeba kocioł serwisować, trzeba płacić opłaty stałe no i trzeba go najpierw mieć i zapłacić za przyłącze. Zamiast grzejników na prąd lepiej zrobić 100% podłogówki a do "kotłowni" wsadzić zbiornik 700l i grzać grzałkami a wodę rozprowadzać całą dobę.

Wg troche bez sensu grzac wode by ogrzewala powietrze... nie lepiej wstawic kanalowa pompe powietrze powietrze? Grzejesz bezposrednio powietrze latem masz klime w tym samym urzadzeniu. Dokladajac do tego rekuperacje masz ogrzewanie za naprawde male pieniadze i swieze powietrze cala dobe.
Odpowiedz
#12
Przepisy sa jakie sa. Moje pytanie, czy da sie jakos obejsc zeby miec kable grzewcze w plycie funamentowej ?
Odpowiedz
#13
Ja może dodam swoje 0,03 PLN Wink A może ogrzewanie na podczerwień? Znajoma ma tak rozwiązane w swoim domu w Międzyzdrojach i sobie chwali. Ten dom to właściwie 6 domów w szeregu - 5 na wynajem a w ostatnim, największym ona mieszka. Jak na razie bardzo zadowolona z ogrzewania właśnie takimi panelami. Nie zajmują miejsca, bo są właściwie montowane na suficie. Odczucie jest takie, że po włączeniu ciepło odczuwalne jest od razu. No może zwłoka jakiś 10 sekund. Miała robione bezpośrednio od krajowego producenta (chyba gdzies z okolic Poznania) i mogli sobie dopasować wielkość paneli do swoich potrzeb (proporcje, bo wielkość wynika z mocy panelu). A do łazienek można wstawić takie w formie lustra - kobieta się ucieszy jak nigdy jej lustro nie będzie zaparowywać Wink
Odpowiedz
#14
Ja w mieszkaniu mam piece akumulacyjne Dimplex. Powierzchnia M2 36m2. Koszt prądu to ok.32O zl/miesiac, tj ogrzewanie, sprzęty AGD, światło. Taryfa G12. Kuchenka gazowa. Ok. 2 miesiace temu budynek nam ocieplili i widzę obniżenie kosztów o ok. 25%. Piece rzeczywiście zajmują trochę miejsca, powinny by  odsłonięte i umieszczone pod oknem lub w jego okolicach. Piece grzeją się jak się ładują i wtedy też oddają ciepło - czy chcesz czy nie. Jak programator właczy grzanie- piece dmuchają ciepłym powietrzem, tworzy się tych powietrza, co nie każdemu służy.
Odpowiedz
#15
Ja kilka lat temu wynajmowałem takie mieszkanie ok 35m2, w kamienicy ocieplone. Fakt, że dmuchało mi zimno przez nieszczelne drzwi, były to dwa piece w osobnych pokojach i zdecydowanie za mało na takie mieszkanie. w najzimniejszy miesiąc gdzie z 2 tyg było ok -20 średnio zapłaciłem dodatkowo prawie 300 zł za te grzejniki. Przy okolicy 0 stopni średnio w miesiącu to jakieś 150 zł na takie mieszkanie. Jak dla mnie te powietrze było jakieś suche. Pozdrawiam.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu