Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
etap 8 - elewacja
#1
Od jakiegoś czasu dłubię przy elewacji. Najpierw domurowałem jedną warstwę bloczków nad wieńcem o grubości 12 cm i dokleiłem styropian 10cm, wszystko uszczelniłem pianką. Cała elewacja będzie zrobiona w systemie tytana. Przed gruntowaniem usunąłem nierówności i uzupełniłem ubytki. Ściany zagruntowałem multigruntem natryskowo co wpłynęło na mniejsze zużycie gruntu (no i czasowo szybciej). Zdecydowałem się na pianoklej, zrobiłem próbę – styropianu nie dało się oderwać. Na cokół dałem styropian grafitowy lambda 32 (a w miejscach gdzie są drzwi tarasowe, wejściowe i do kotłowni xps tam będą schody) o grubości 10cm wysokość cokołu -24cm. Następnie przyszła siatka  z klejem. Kolejnym krokiem był montaż listwy startowej oraz siatek zacieniających pod styropian grafitowy (grubość 20cm lambda 32). W zależności od dnia kleiłem od kilku do kilkunastu styropianów, na piance idzie to sprawnie i czysto tylko trzeba przez pierwsze 20 min przypilnować żeby pianka nie „wypchała” płyty. Następnie uzupełniłem szczeliny pianką, potem szlifowanie styropianu i kołkowanie po dwa kołki na płytę. Później „zatopiłem” narożniki, listwy okapnikowe oraz zazbroiłem naroża okien. W kolejnym etapie zatopiłem na całej ścianie siatkę (165). Będzie jeszcze druga warstwa kleju, tak samo zrobię pozostałe 3 ściany i na ten rok z elewacją to tyle. Na wiosnę na cokół przyjdzie tynk mozaikowy a na elewację prawdopodobnie tynk cienkowarstwowy. Kosztorys wrzucę później jak pozliczam wszystko.


Załączone pliki Miniatury
                                                                   
Odpowiedz
#2
Elewację dokończę na wiosnę (druga warstwa kleju, grunt, listwy przyokienne, parapety zewnętrzne, tynk, tynk mozaikowy na cokół i przy okazji na kominy). W tym roku zakończyłem na jednej warstwie kleju z siatką.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#3
(01.04.2019, 09:58)puchi01 napisał(a): Będzie montowana jakaś sztukateria elewacyjna?

Nie
Odpowiedz
#4
Ile wyszło paczek styropianu tego grafitu? 100?
140m²?
Odpowiedz
#5
(03.04.2019, 18:08)tymin napisał(a): Ile wyszło paczek styropianu tego grafitu? 100?
140m²?

Nie pamiętam już ile teraz liczę Kafelki Smile w kosztorysie pewnie podałem  .... Pozdrawiam
Odpowiedz


#6
Radziu, ile czasu zeszło przy elewacji ?
Odpowiedz
#7
Koło 15 dni roboczych z czego 4 dni całe (8h), reszta to po pracy (3-4h)
Odpowiedz
#8
w sierpniu zaciągnięta 2 warstwa kleju plus zagruntowane pod kolor tynku. Tynk poczeka do kolejnej wiosny. w tym roku chciałbym podbitkę skończyć. Stelaż już zrobiłem, teraz elektryka pod oświetlenie.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#9
Tynku jeszcze nie położyłem Smile ale podbitka zrobiona.

560 desek  Big Grin


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#10
Przy okapie opadającym do montażu podbitki dałeś jakieś listwy?

Domek ładnie się prezentuje w słonecznym dniu Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu