Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zero budynku a stroma działka
#11
(05.10.2018, 21:46)slawosz napisał(a): A kiedy zamierzasz się budować? Jeśli za rok, dwa to może warto teraz zniwelować teren i niech się zleży.

Ja właśnie 3 lata temu niwelowałem teren pod dom na lekkim zboczu, miejscami był trochę podnoszony do góry. Po tym okresie były wykonywane badania geologiczne (u mnie wymagane) i było bardzo dobrze widać na nich gdzie podsypałem i ile jest gruntu nasypowego (nie wibrowałem ale jeździł po tym ciężki spychacz). Ławę mam posadowioną 1,5m od zera, ze względu że było trochę robione przy tym gruncie architekt dołożył mi jeszcze wieniec na ścianie fundamentowej dla wzmocnienia całości. Także roboty ziemne muszą być naprawdę zrobione z głową bo ma to duży wpływ na dalszą budowę ale i trzeba dobrze żyć z sąsiadami bo takie prace chyba można wykonywać dopiero po dostaniu pozwolenia na budowę.
Odpowiedz
#12
Photo 
Działka ogarnięta i wygląda to jak na fotkach. Myślimy nad postawieniem budynku z prawej strony działki gdyż tam spadek wydaje się mniejszy. Odległość od drogi 15 m od granicy 5m.
[Obrazek: vb9z4vncnbfb_t.jpg][Obrazek: mtcb93gk1tnt_t.jpg]
Projekt będzie jednak indywidualny. Gdyż zbyt dużo zmian trzeba by wprowadzić w oryginalnym. Indywidualny będzie praktycznie jak oryginał.
Odpowiedz
#13
Witam, pomierzyłem sobie niwelatorem miejsce gdzie bedzie stal dom, wyslo mi 118cm spadku terenu. Jak to ugrysc ? podebrac ziemie czy wybudowac wyzej stan zero o ile mozna ? wolalbym wybudowac wyzej bo jak podbiore ziemie to sasiad bedzie odemnie wyzej o 3-3,5 metry. ;/
Odpowiedz
#14
Aby trochę zniwelować różnicę terenu z jednej strony zaszaluj ławę fundamentową , a z drugiej wkop w ziemi . Ja tak zrobiłem u siebie mam różnicę terenu ok. 135 cm
Odpowiedz
#15
No i u mnie tak właśnie będzie tyle że zastanawiam się jak to później ugryźć np z tarasem bo będzie mocno w powietrzu i chyba jedyne rozwiązanie to będzie nawiezienie ziemi gdzieś wykopu
Odpowiedz


#16
Nasyp ziemi i buduj na płycieSmile
Odpowiedz
#17
Promek - co ty mu radzisz - katastrofę budowlaną?

Kol DABROWSKIM a myślałeś o tarasie na np. drewnianych słupach?
Odpowiedz
#18
(26.05.2020, 20:13)kynek378 napisał(a): Aby trochę zniwelować różnicę terenu z jednej strony zaszaluj ławę fundamentową , a z drugiej wkop w ziemi .  Ja tak zrobiłem u siebie mam różnicę terenu ok. 135 cm

a masz jakies fotki ? , czyli z jednej strony fundament bedzie lekko pod humusmem np z 20 cm a ta z drugiej z 100cm glebiej ? a pozniej te bliczki z poziomu "0" co wystaja z ziemi to obsypales ziemia i zrobiles taka gorke czy na te bloczki ze styropianem zrobiles elewacje ? 

(27.05.2020, 18:01)Dobromir napisał(a): Promek - co ty mu radzisz - katastrofę budowlaną?

Kol DABROWSKIM a myślałeś o tarasie  na np. drewnianych słupach?

Taras i schody moge sobie zrobic z metalu , niema problemu u mnie z tym Smile
Odpowiedz
#19
Kończę murować ściany fundamentowe , nie mam jeszcze obsypanych.
Ale też rozważam czy jest inne rozwiązanie niż obsypanie ziemią , szkoda trochę przestrzeni . Może coś pomyśleć faktycznie o tarasie na balach drewnianych.
Odpowiedz
#20
A jak duża różnice wysokości masz na długości budynku?? I pytanie czy przy różnicach rzędu nawet do 1.5m trzeba robić ściany zaporowe??
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu