Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koszt elewacji
#1
Na jaką cenę należy przygotować się za m2 elewacji (tynk, ocieplenie malowanie)?
Odpowiedz
#2
Podlaskie, cena to 130-140zł/m2
Odpowiedz
#3
2 lata temu znajomi na Śląsku płacili 40zl/m2 robocizna
Odpowiedz
#4
Paweł wszystko zależy co dokładnie masz na myśli. To tak jakbyś zapytał ile forsy musisz mieć na samochód... Z materiałem czy bez, jakie materiały, jakie grubości styropian i rodzaj itd
Ja za 27m3 styropian 032 grafit i klej oraz siatka Caparora dałem 5850 zł. Brakuje mi listew.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#5
Nie doprecyzowałem pytanie. Tak to jest jak człowiek ma coś w głowie i wydaje mu się, że wszyscy wiedza co ma na myśli Big Grin
Przepraszam już uzupełniam:

Chodziło mi koszt robocizny (uczciwej dla obu stron) za:
- ułożenie styropianu
- zatopienie siatki
- tynkowanie

Sprawa kolejna. Czy zastanawialiście się nad elewacją wykonaną w innej technologii, nie koniecznie tynk, ale np. klinkier lub siding? Z rozmowy na temat klinkieru dowiedziałem się, że to należało rozważać na etapie wylewania fundamentów, aby wysunąć fundament lekko po za obrys ściany - aby klinkier można było na czymś oprzeć - bo jest ciężki.

Pytam się dlatego, że tynkarz zemnie żaden i musze to zlecić. Firmy nie chcą przyjechać na samo tynkowanie, wiec pozostaje zlecenie całości komuś do wykonania.
Klinkier kładłem może nie na dużej powierzchni, ale wiem, że poradzę sobie z tym jeżeli chodzi o efekt wizualny, z którego będę zadowolony (to samo tyczy się sidningu)

Co myślicie na temat wyjaśnień dot. klinkieru - że za późno?
Odpowiedz


#6
Ja podałem cenę za komplet, czyli robocizna z materiałem. Ciężko jest znaleźć wykonawcę na elewację bez jego materiału. Albo inaczej, mało który wykonawca chce pracować na innym systemie niż pracuje z uwagi na to, że się w nim wyspecjalizował, umie położyć dobrze kolor itp itd. Poza tym się nie oszukujmy ale ciężko kupić bez znajomości w hurtowni za dobrą cenę materiał i potem móc zwrócić to co zostało. Nie wiem ile kosztuje sama robocizna ale 50-60zł za m2 by mnie nie zdziwiło.
Nie umiem teraz tego znaleźć, ale gdzieś widziałem, chyba w popularnym czasopiśmie na "m" artykuł w którym klinkier był układany bezpośrednio na styropian, i w dodatku ten styropian miał takie przetłoczenia/wyżłobienia pod układanie klinkieru, że wychodziło od razu równo i wszędzie taka sama fuga.
Co do systemu ocieplenia, jeżeli siding albo np. szalówka to wszystko sam ogarniesz tyle że trzeba wełną ocieplać by było. Pytanie czy to się kalkuluje. . .
Odpowiedz
#7
(08.10.2018, 10:06)pawelwr napisał(a): Nie doprecyzowałem pytanie. Tak to jest jak człowiek ma coś w głowie i wydaje mu się, że wszyscy wiedza co ma na myśli Big Grin
Przepraszam już uzupełniam:

Chodziło mi koszt robocizny (uczciwej dla obu stron) za:
- ułożenie styropianu
- zatopienie siatki
- tynkowanie

Sprawa kolejna. Czy zastanawialiście się nad elewacją wykonaną w innej technologii, nie koniecznie tynk, ale np. klinkier lub siding? Z rozmowy na temat klinkieru dowiedziałem się, że to należało rozważać na etapie wylewania fundamentów, aby wysunąć fundament lekko po za obrys ściany - aby klinkier można było na czymś oprzeć - bo jest ciężki.

Pytam się dlatego, że tynkarz zemnie żaden i musze to zlecić. Firmy nie chcą przyjechać na samo tynkowanie, wiec pozostaje zlecenie całości komuś do wykonania.
Klinkier kładłem może nie na dużej powierzchni, ale wiem, że poradzę sobie z tym jeżeli chodzi o efekt wizualny, z którego będę zadowolony (to samo tyczy się sidningu)

Co myślicie na temat wyjaśnień dot. klinkieru - że za późno?

Pomyślałeś o takim rozwiązaniu?

https://www.youtube.com/watch?v=p9weNNAQ09E

Uwaga - to nie jest reklama, jedynie przykład
Odpowiedz
#8
(08.10.2018, 17:41)slawosz napisał(a): Pomyślałeś o takim rozwiązaniu?

https://www.youtube.com/watch?v=p9weNNAQ09E

Uwaga - to nie jest reklama, jedynie przykład

Wygląda interesująco. Ciekawe tylko ile w tym prawdy, a ile marketingu...
Ale na szybko w internecie sprawdziłem, że opakowanie 0,82m2 (po uwzględnieniu fug na 1m2 ściany) kosztuje ok. 91zł. Do tego trzeba kupić specjalny klej...
Odpowiedz
#9
@slawosz tak - aż za dobrze - miałem to lat temu 20 w domu. Nie jest to nowa technologia. Bardzo zbiera brud.


@MMichał z tego co liczyłem, kupno materiału ze strony ludzi od elewacji zawsze wychodziło drożej. Swoją drogą przez całą budową tylu ludzi wmawiało mi, że mają super dobre ceny w hurtowniach, że dzwoniąc do pierwszej lepszej miałem lepsze oferty.

Przy tej ilości styropianu co jest potrzebny do budowy domu (podłoga i ściany) to można ominąć spokojnie najmniejszych pośredników i uderzyć bezpośrednio do dużych hurtowników i dostać grafit taniej niż najtańszy biały w lokalnych hurtowniach czy u pana majstra.

Wiem, że klinkier wyjdzie drożej lub porównywalną cenę za robociznę elewacji w tynku - ale efekt jest dużo ładniejszy i trwały - na lata bez malowania.
Odpowiedz
#10
Klinkier wyjdzie Cię o jakieś min 15 tys drożej. Musisz zrobić szersze ławy, murowanie tego z klinkieru to jest bardzo pracochłonne. Zaprawa do klinkieru też troszkę kosztuje. Ocieplić i tak w sumie byś musiał. Nie mówiąc już o tym ile zapłacisz za cegłę klinkierową.
Jeśli chodzi o malowanie elewacji w przypadku naszego domu to 1 max 2 dni dla dwóch osób.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu