Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Całkowity koszt.
#71
Lukas ja również sam, po 12 godzin dziennie od stycznia 2019 do lutego tego roku.
Początek kwiecień 2018 r. Olbrzymia większość materiałów kupiona na początku budowy.
I nikt mi nie powie że za 220tyś już można się prowadzić.Jak to piszą na tej fejsgrupie.
Niestety nikt nie pochwali się kosztorysem, bo prawda byłaby strasznie bolesna i prosta do weryfikacji..
Mój kosztorys jest bardzo szczegółowy i zaręczam że nie jest to kwota 250tyś.
A o każdy grosz kłóciłem się ze sprzedawcami.
300tyś z olbrzymim własnym wkładem pracy to jak najbardziej realna kwota. Roninowi dochodzi jeszcze ze 20-25tyś na lany strop
+ podwyżka materiałów. Jakby nie patrzeć 350tyś to minimum żeby godnie zamieszkać.
Odpowiedz
#72
Ja bez 500tys zł nawet bym o budowaniu sie nie pomyslal i tu mam na myśli dom do 100m2
Odpowiedz
#73
Proponuje podawać koszt budowy za SSO za sam materiał bez żadnych przyłączy. Reszta etapów ma za duży rozrzut cenowy aby się tym sugerować. Na samą stolarkę można wydać 25k jak i 15k. Każdy buduje za tyle na ile go stać. Analizując kosztorysy i ceny materiałów na rynku stan deweloperski wychodzi mi za 250/270tyś. a na całość ok. 350-400tyś. do wprowadzenia na średnim standardzie. U mnie budowa rusza w przyszłym roku i co do kosztów chciałbym się mylić. Nie chcę nawet myśleć ile kosztuje budowa domu 160/200m2 jak za 106m2 z działką trzeba mieć prawie 0,5 miliona.
Odpowiedz
#74
za SSO celuje 80-85k i myślę że się uda... do wieńca z działówkami ok 40-42k
Odpowiedz
#75
Patrząc na całą budowę.... To do wieńca wydaje się niewiele a materiału jest dużo.... W moim przypadku koszt do wieńca to 10% całego domu (do zamieszkania tylko wnieść meble, sprzęty agd..) wszystkim budującym życzę wytrwałości, stalowych nerwów, spokojnego snu oraz żeby udało się Wam wybudować za tyle ile jesteście w stanie przeznaczyć na ten cel... Mam nadzieję że podzielicie się swoją przygodą z budową na forum zakładając dziennik....
Odpowiedz


#76
Ale strzelasz Radziu, szybko policzyłem do wieńca w 2018 wyszło u mnie 35,426 zł (materiały)
Skoro to 10%, to sami resztę policzcie  Smile
I powtórzę Po Radziu:

Mam nadzieję że podzielicie się swoją przygodą z budową na forum zakładając dziennik....
Odpowiedz
#77
Panowie czytam czytam i powiem tak. 
Budowę zacząłem 2018 maj. projekt Łukasza ale dokleiłem do tego garaż 
Na dzień dzisiejszy mam zrobione na dobrych materiałach cały dom bez tynków zewnętrznych (styropian siatka klej ) całą kotłownia z pompą ciepła (działającą) w środku do położenia zostały tylko kafle na podłodze. Łazienki gotowe - czekam na drzwi . Ze zleconych prac wiązary ,dach- najdroższy  hydraulika, + tynki i wylewki 
Resztę prac we własnym zakresie -na tą chwilę nie przekroczyłem 300 tyś.
Odpowiedz
#78
Kolego Krupa, nie dogadamy się nigdy bo każdy mówi o czymś innym. I w tym jest problem.
Dla jednego bateria za 100zł to już średnia półka,dla drugiego za 300.
Dla jednego drzwi wejściwe za 2,5tyś to szczyt luksusu, dla drugiego za 5tyś to ledwo średnia połka.

Co rozumiemy pod postacią kosztów budowy ?.Sam dom,otoczenie,media,papiery,narzędzia?
Osobiście dla mnie, to stan kiedy będę mógł tam zamieszkać bez niedoróbek,czy robót zostawionych na później.
To jakbym kupił od kogoś dom, i pozostało by tam tylko wnieść meble i finito.
Zastanawiam się jak to ujednolicić.Nie zmienia to faktu
że całkowita kwota do zamieszkania to koszt ok.350tyś (rozpoczynając budowę w a.d 2020r).
Kolega ma schody,taras,panele (płytki), rekuperację kominek ?
Przez moment pomyślałem że stan deweloperski byłby dobrym odnośnikiem jeśli chodzi o kwotę. Ale jeden robi ceramikę,
drugi kładzie blachę,jeden ma 2 kominy drugi żadnego itd. Jeden ma rolety, drugi psk czy hst, a trzeci zwykłe okna.
Jeden ma oczyszczalnię biologiczną,drugi zwykłe szambo a trzeci kanalizację gminną.
Poza tym te różnice nie będą duże.Tego racjonalnie nie da się ujednolicić.
Pozostaje tylko to, ile nam w kieszeni ubyło Smile . I o tym koledzy piszą.


Chyba że macie inne propozycje ?
Odpowiedz
#79
Cos tu nie bangla

- sierzant 350tys to już chyba liczysz z meblami , rtv , agd ,

- krupa181 , sam budował tak wynika , garaż to koszt ok 30-40 tys chyba ktoś gdzieś liczył , pompa ciepła tez to tanich nie należy , nie wiadomo co na dachu no i nie przekroczył 300tyś , to chyba coś mało ?
Odpowiedz
#80
Kolego Ronin na dachu mam dachówkę  Robena a na garażu papę - dach zaniżony tak że papy nie widać od frontu.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu