Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Całkowity koszt.
#81
hej, jest szansa wybudować domza150tys za 300 tys zł systemem zlecony w standardzie ekonomicznym?
Odpowiedz
#82
tak można, wiele zalezy od regionu polski i znalezienia firmy za rozsądne pieniądze sam miałem oferty na pokrycia dachu od 25 do 70 zł za m2.... najtańsza oferta kolejka rok, najdroższa robi od ręki a więc będę robił sam Smile
Odpowiedz
#83
(12.04.2020, 22:14)tentypmich napisał(a): hej, jest szansa wybudować domza150tys za 300 tys zł systemem zlecony w standardzie ekonomicznym?

Dom budowałem 1 rok czasu na dniach wprowadzamy się z żoną do niego. Na dzień dzisiejszy w moim zestawieniu wydatków widnieje kwota ok. 337000 zł (należy do tego doliczyć jeszcze koszty elewacji). Dom budowany był w 60% siłami własnymi. Materiały które zostały użyte do budowy domu pochodzą ze średniej półki (prócz dachu na którym nie oszczędzaliśmy). Należy zaznaczyć, iż w tych kosztach jest również studnia wiercona (35 m) której ogólny koszt+ podłączenie wyniósł ok 14 000 zł. Dom ogrzewany jest foliami RED SNAKE zamontowanymi w suficie (jest również tradycyjny kominek). Do ciepłej wody jest wykorzystana pompa ciepła do wody użytkowej typu powietrze powietrze. Mam nadzieję, że za 400 000 zł uda się zagospodarować teren wokół domu (płot z przodu, polbruk przed domem, roślinność). Za taką cenę jest wybudowany nasz dom w woj. zachodniopomorskim na dzień 24.04.2020 r.
Odpowiedz
#84
Czyli, dom bez studni 323 tyś.

I to realna kwota.  Smile
Odpowiedz
#85
Nie koniecznie każdy będzie robić pompę i folie do ogrzewania więc licz jakieś 280 Big Grin
Odpowiedz


#86
Odliczyłeś 43 tyś na pompę i panele, ok.
A powiedz ile doliczyłeś na inne źródło ogrzewania ?
A na elewację której nie ma ?.
I pewnie na 1000 innych rzeczy.
Odpowiedz
#87
mieszkam od dwoch tygodni. Zlecony :dach, elektryka, hydraulika, tynki, wylewki. Reszta samemu. Brakuje tynku, podbitki,garażu, ogrodzenia i kostki(teren zageszczony) .Zrobiony taras i schody. Budowałem 22miesiące. Standard normalny, nic z marketu. Ogrzewam pelletem. Nie przekroczyłem 300k. Około 280k-290k, musiłbym policzyć dokładnie. W tej cenie nie ma działki, którą miałem
Odpowiedz
#88
(28.04.2020, 01:42)DABROWSKIM napisał(a): Nie koniecznie każdy będzie robić pompę i folie do ogrzewania więc licz jakieś 280 Big Grin

To nie jest do końca tak jak piszesz, ponieważ mnie całkowity koszt założenia RED SNAKE wyniósł ok. 14 500 zł (materiał + montaż) do tego pompa ciepła na wodę użytkową która wyniosła 8000 zł (pompa +montaż) Razem masz 22 500 zł. Wątpię czy za taką cenę zrobisz normalną kotłownie którą musisz uzbroić w piec + podajnik+ musi być wybudowany komin (którego ja nie mam). Czyli sumując tak czy inaczej nie ma szans zejść poniżej 300-320 tys. zł.
Odpowiedz
#89
Cytat:Wątpię czy za taką cenę zrobisz normalną kotłownie którą musisz uzbroić w piec + podajnik+ musi być wybudowany komin (którego ja nie mam).


Stóp kominowych też nie robiłeś ? Czy po czasie doszedłeś do wniosku że bedziesz miał akurat takie ogrzewanie ?
Odpowiedz
#90
Stopy kominowe, zawsze trzeba zrobić.
Koszt niewielki, a jak  w głowie coś odbije ...     Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu