Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Całkowity koszt.
#41
W moim przypadku sam dom do wprowadzenia (tylko wnieść wyposażenie) to 350 tys. Firmy zrobiły tylko dach (wiązary+ pokrycie dachówką) instalacje wodną i grzewczą oraz wylewkę. Resztę sam (z pomocą rodziny). Czas budowy od kwiecień 2018 do czerwiec 2019.
Odpowiedz
#42
(05.09.2019, 12:43)radzio napisał(a): W moim przypadku sam dom do wprowadzenia (tylko wnieść wyposażenie) to 350 tys.

Działkę miałeś swoją ?
Odpowiedz
#43
(05.09.2019, 12:43)radzio napisał(a): W moim przypadku sam dom do wprowadzenia (tylko wnieść wyposażenie) to 350 tys.
Dach z ceramiki? Liczysz w tym działkę? Czy sama budowę?i chodzi o projekt Łukasza tak bez garażu? Smile
Odpowiedz
#44
Dziennik Radzia:
http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-119.html
Odpowiedz
#45
Działka kupiona osobno 350 to sam dom wg projektu Łukasza bez zmian. Dach ceramika orea 9

Firmy zrobiły tylko dach (wiązary+ pokrycie dachówką) instalacje wodną i grzewczą oraz wylewkę. Resztę sam (z pomocą rodziny)
Odpowiedz


#46
Lubin napisał wam przewrotnie:
"da się. przecież to projekt za 150 tys."
Mam wrażenie że traktujecie nas trochę jak "frajerów"
którzy nie wiedzą o czym piszą. My te domy budujemy
i wiemy jakie są koszty. Pytacie, odpowiadamy.
Marzeń nikomu nie można zabronić  Smile .
Odpowiedz
#47
Sierzancie ja traktuje to poważnie bo chce wybudować ten dom więc w żadnym wypadku nie traktuje i nie myślę że jesteście frajerami  Wink idziękuję za odpowiedzi cenie to że możecie poświęcić czas i opowiedzieć Jan to wygląda z waszej strony gdzie już posatwiliscie te domy, może jakoś uda się postawić ta chalupke i wyrobić się w 300 Wink działka już czeka  Big Grin
Odpowiedz
#48
Użytkownik "radzio" - koszt domu tylko wnieść wyposażenie 350 tyś ( rozumiem że w tej cenie są meble i AGD ) czy można wiedzieć jaki był koszt tych mebli , bo meble swoje kosztują ponieważ kończę remont mieszkania i wiem już mniej więcej ile kasy na to pójdzie .
Poza tym w dzienniku budowy użytkownika "radzio" jest
- rozbudowa wodociągu 13500
- rolety 5000 ( w kosztorysie Łukasza rolety nie są ujęte )

więc 20000 są to wydatki jakie poniósł inwestor , ale niekoniecznie inni będą musieli je ponieść .
Odpowiedz
#49
Pod wyposażeniem miałem na myśli meble. Mam paru znajomych którym właśnie firmy kończą budować np 140 metrów piętrowy z garażem stan taki jak u mnie pod 600tys. Dobijają. Mieszkanie w "apartamentowcu" 60 metrów stan deweloperski na tym samym osiedlu 335000zł. Za tyle samo metrów w w blokach z lat 70/80 to 200/250 za wyremontowany lokal. Ja skusiłem się na projekt Łukasza w momencie kiedy forum tetnilo życiem a Łukasz był skupiony tylko na budowaniu. Myślał wtedy że dam radę za 250 000 wybudować...
Odpowiedz
#50
Gdy zaczynałem 03.2018 na topie był filmik z wizyty u Huberta w Szczepidle.
Podobno "bez dotknięcia palcem" zapłacił 192 tys. zł
Ja stwierdziłem, że jeżeli "mówią, że można za 200, to znaczy, że to kosztuje 250".
A jeżeli budowa kosztuje 250 to trzeba mieć 300, bo zawsze wyjdą koszta dodatkowe.
W razie czego - za 50 które zostanie zrobię kostkę, ogrodzenie.

Efekt taki, że mam wszystko fajnie porobione, "na gotowo". Swoja robota wartości ok. 60 tys (ceny sprzed roku).
Nie mam kostki, ogrodzenia.
Materiały dobre jakościowo, ale bez "burżuazji" Wink
Do tych 300 też "coś" dołożyłem Wink
Nie rozpamiętuję już tego, ale mam wszystko spisane.

Odpalę kiedyś tego Exela i podam koszt, dla świętego spokoju...

Ludzie, którzy chcą budować najpewniej myślą, że:
- inwestorzy przesadzają z cenami - straszą celowo
- na pewno nie umieją poszukać taniej - ja poszukam!
- pewnie popłynęli z euforią i biorą coraz lepsze, coraz droższe.... ja będę się sztywno trzymać założeń i domknę budżet

To nie prawda. Nikt nikogo nie straszy, niestety tyle to kosztuje. Mam spisane wszystko co do grosza i serio w tysiącach liczy się rzeczy których nie widać, a które są potrzebne. I nie wiadomo, gdzie te pieniądze idą... (ale nie uciekają!).
Zawsze się mówi: policz dokładnie, dodaj 10-20% na to co nieprzewidziane.
Te moje 20% szybko budowa wchłonęła Smile


Edit:
To, że wielu z nas wybudowało za 300-400 tys. To jedna strona medalu.
Pewnie można wybudować za 200-250 tys.
Ale:
- wszystko robisz sam
- materiały ewidentnie z niższej półki.

Bez urazy dla nikogo, ale na forum i w internecie widać różne domy i w niektórych przypadkach, z daleka bije po oczach, że coś z tym domem nie halo...
Niby wszystko nowe, czyste... ale czy ładne?
Efekt jak dla mnie nieco żenujący/krępujący/czasem komiczny...
Ktoś się cieszy, że spełnił swoje marzenie, mieszka w nowym domu. A ciepło w tyłek. I kosztowało go to tylko 200 tysiaków, tyle co 2 pokoje w bloku.
Jeżeli inwestorowi taki standard odpowiada, to ok. A że coś się spierdzieli po roku... No przecież wszystko na raz się nie zepsuje. Dom wybudowałem, to nie naprawię?
Nie, żebym się wywyższał.
Ale wolę podejście, żeby zrobić raza dobrze, klasycznie, na lata. Oczywiście bez przepłacania Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu