Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa ciepła i awaria prądu w zimie
#11
A kiedy ostatnio była taka temperatura? Jak długo się utrzymywała? W mojej okolicy poprzedniej zimy temperatura na kilka dni spadła do ok. -17 st.C nocą. W takich sytuacji włączają się grzałki. I dla mnie jest to dopuszczalne.
Jeżeli ktoś będzie mieszkał w miejscu, gdzie taka temperatura to norma, to faktycznie powinien rozważyć inne źródło ciepła.
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#12
pawelwr pamiętaj, że instalacja ogrzewania składająca się z dwóch źródeł ciepła (piec + PC) to bardzo wysokie koszty inwestycyjne, które będziesz musiał ponieść nie mówiąc już o spięciu tych źródeł do jednej podłogówki bo wiadomo, że PC działa w układzie zamkniętym a piec teoretycznie w układzie otwartym oraz dostosowanie temperatur wyjściowych z 2 różnych źródeł. Moim zdaniem jedynym sensownym i skutecznym rozwiązaniem aby zabezpieczyć się przed zanikiem prądu i awarią każdego systemu ogrzewania to prosty kominek lub piec typu koza na drewno. Wszystkie inne źródła ciepła potrzebują więcej lub mniej prądu a żaden UPS nie sprawdzi się przy dłuższym niedomaganiu instalacji grzewczej. Reasumując PC + Piec to nie jest zabezpieczenie przed najczarniejszym scenariuszem jaki tylko może wystąpić. Tylko kominek nie wpięty w instalację!
Odpowiedz
#13
(19.09.2018, 09:42)wind7 napisał(a): pawelwr pamiętaj, że instalacja ogrzewania składająca się z dwóch źródeł ciepła (piec + PC) to bardzo wysokie koszty inwestycyjne, które będziesz musiał ponieść nie mówiąc już o spięciu tych źródeł do jednej podłogówki bo wiadomo, że PC działa w układzie zamkniętym a piec teoretycznie w układzie otwartym oraz dostosowanie temperatur wyjściowych z 2 różnych źródeł. Moim zdaniem jedynym sensownym i skutecznym rozwiązaniem aby zabezpieczyć się przed zanikiem prądu i awarią każdego systemu ogrzewania to prosty kominek lub piec typu koza na drewno. Wszystkie inne źródła ciepła potrzebują więcej lub mniej prądu a żaden UPS nie sprawdzi się przy dłuższym niedomaganiu instalacji grzewczej. Reasumując PC + Piec to nie jest zabezpieczenie przed najczarniejszym scenariuszem jaki tylko może wystąpić. Tylko kominek nie wpięty w instalację!

Potwierdzam w całości wypowiedź kolegi wind7 Smile Poza tym jako przykład podane zostały dwa skrajne przypadki ( wartości) czyli długi kilku lub kilkunastodniowy brak zasilania przy temp zewnętrznej utrzymującej się na poziomie -30 stopni. Małe prawdopodobieństwo by tak było. Najlepiej jak juz zostało powiedziane, sprawdzi się w takiej sytuacji zwykły kominek lub nawet biokominek Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#14
lepsza opcja to ups + agregat albo przystować instalacje elektryczną do bezpośredniego połączenia agregatu i do tego dobry agregat inwertorowy
Odpowiedz
#15
(19.09.2018, 13:00)Artur_A napisał(a): lepsza opcja to ups + agregat albo przystować instalacje elektryczną do bezpośredniego połączenia agregatu i do tego dobry agregat inwertorowy

Jeśli wystąpi awaria (uszkodzenie) systemu grzewczego to w czym Ci pomoże UPS + agregat? (przy założeniu że nie ma kominka i mamy tylko jedno źródło ciepła).

Natomiast jeśli mają być np 2 źródła ciepła (piec +PC), do tego UPS i agregat inwerterowy to wyjdzie nam jakaś kosmiczna cena za to wszystko.
Odpowiedz


#16
w tym że możesz sobie nagrzać klimatyzatorem albo nagrzewnicą i nie musisz stawiać komina i kominka jak nie chcesz tego?
Odpowiedz
#17
(18.09.2018, 17:35)MateuszK napisał(a): jeśli chcesz zachować zabezpieczenie moim zdaniem wymuruj komin zaślep go z tym abyś pamiętał w razie co gdzie kuć taka awaria na kilka dni zdarza się rzadko wiec jeśli już sięprzydaży lecisz do marketu po małą kozę parę rur i w kilka godzin masz ciepło w domu

A ktoś może kombinował już z np. ogrzewaniem gazowym (piec kondensacyjny) - albo z pompą + właśnie zwykły kominek (bez płaszcza) jako właśnie takie "awaryjne źródełko" ciepła na czas "kryzysowy".
A może wystarczy ładna koza?

Jeśli byłby to gaz to przy korzystnym rozplanowaniu to w zasadzie można mieć jeden komin (tylko dodatkowy kanał).
Gorzej z pompą - bo tak to by kominu  w ogóle nie było...
Odpowiedz
#18
Ja mam kondensat + zwykły kominek.
Jeden komin + wyrzut przez ścianę.
I tak w razie braku prądu: przetwornica
(mogę podłączyć akumulatory samochodowe,jak skończy się dedykowany)
Na tydzień spokojnie wystarczy dla pieca.
A jak się zepsuje:
-serwisów junkersa mam w promieniu 10 km. 3.
-do tego dochodzi powolne wychładzanie się podłogi (spokojnie 24H)
-ostatecznie jadę do sklepu i kupuję drugi piec.
I to wszystko, zanim rozpalę w kominku.  Smile

Ataku kosmitów nie przewiduję, chociaż któż to wie....
Odpowiedz
#19
Fakt - przy gazie można pompkę obiegową zasilić z "bateryjek"
Choć nie wiem czy jak będzie poważna awaria (bo kilka masztów średniego napięcia położyło się) to tych bateryjek nie zabraknie - może jednak agregat? Wink

Ale pompy ciepła nie zasilisz...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu