Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocieplenie ścian zewnętrznych - styropian
#1
Witajcie,

Na wstępie przekazuje kontakt do osoby zajmującej się sprzedażą styropianu (fasadowy i podłogowy) - 604246882
Warto zadzwonić i zapytać ponieważ udziela spory rabat (mi w sumie wyjdzie chyba 30% taniej niż w hurtowniach na 15cm grafit i pasywny podłogowy 10cm).

Dodatkowo jeżeli ktoś chce osiągnąć określone współczynniki przenikalności dodaje kalkulator który podrzucił mi kolega:
http://prawdziwystyropian.pl/kalkulator/

W kalkulatorze dobieramy odpowiedni styropian do materiału ścian nośnych i wylicza nam współczynnik. Dla ścian zewnętrzych zalecany parametr to 0,20W/m2K (podobno wystarczający i bardzo dobry parametr). Potwierdza się również pewna zasłyszana teza że 20cm białego styropianu = 15cm grafitowego ;-)
Odpowiedz
#2
Maszynka do cięcia styropianu -być może temat już był na forum ale pokażę swoją konstrukcję. Dodam, że genialnie i skutecznie ułatwia pracę i precyzje cięcia co do mm. Próbowałem ciąć styro piłką lub nożem ale szło krzywo i do du... Myślałem nad zakupem noża do styropianu ale w 3 hurtowniach w ogóle nie mieli, w jednej był za 30zł a na allegro 18zł + przesyłka i wątpliwa jakość.

Co jest potrzebne do wykonania:
- płyta np ze starych mebli (użyłem urwane drzwi ze starych mebli)
- lampka z transformatorem (najlepiej biurkowa, ja miałem z przepalonym włącznikiem i urwanymi kablami)
- kable z wtyczką
- linka stalowa np od przerzutek lub hamulców rowerowych (z niej należy wyplątać jeden drucik stalowy). Na forach proponują drut oporowy ale jest drogi i linka stalowa zupełnie wystarczy.
- dwie prowadnice od szafek meblowych (ja w castoramie kupiłem za 7,50zł)
- dwa metalowe kątowniki (zakup w castoramie za jakieś 5zł)
- 1,5m łaty drwenianej, wkręty, śrubki z nakrętkami do zamocowania kabli na prowadnicy (wszystko już miałem na budowie).
SUMA: około 12,50zł

PS
Zdecydowałem się na styropian grafit 20cm, decyzja była związana z puszkami od rolet od części tarasowej gdzie pomimo cofnięcia nadproży o 6cm i tak były by na równo ze styro 15cm, zatem nie mógłbym ich zabudować od zewnątrz a nie chce żadnych gzymsów i nadproży. Decydując się na 20cm, schowałem wszystkie puszki od rolet, ponadto doszedł styrodur pomiędzy puszkę a nadproże co jest podobno zalecanym sposobem zwiększenia izolacji termicznej i tak też zrobiłem. Paradoksalnie myślałem o zakupie na dwie ściany 15cm a na dwie 20cm i cena wyszła o 300zł wyższa niż przy zakupie na całość 20cm :-) Dodam dla rozkminiających różne teorie, że w zupełności wystarczy 15cm grafit aby uzyskać dobre współczynniki przenikalności. 
Z racji użytkowania poddasza będę ocieplał skosy dachu. Myślałem co zrobić z przestrzenią powyżej wieńca do którego miała przylegać podbitka. Wstrzymałem się z podbitką, ponieważ do kąta dachu umieszcze płyty styropianu pionowo do samej góry. Wyszło tak że tylko muszę dociąć płytę styro przy końcu zgodnie z kątem dachu i wchodzi idealnie 1m pionowo w górę dzięki czemu całkowicie odizoluję się od zewnątrz :-)

Kładę styropian wspólnie ze szwagrem z zachowaniem wszelkich procedur, klei z firmy mapei do styropianu grafitowego. Położyliśmy również profile/blachy startowe i przyznam, że trochę było bawienia się ale za to świetnie ułatwiają pracę podczas układania styropianu (te profile zalecane są szczególnie jako ochrona przed robalami i gryzoniami ale uważam że to bardzo dobra opcja aby kłaść idelanie i równo styropian). U mnie poziom wychodzi bardzo precyzyjnie, co do mm, pion również idealnie aż jestem zaskoczony. Na całości wykonanej samodzielnie ze szwagrem zaoszczędze kilka tys ;-) pozostało zamontować kołki i piankowanie szczelin, siatka, kątowniki i klej.


Załączone pliki Miniatury
                           
Odpowiedz
#3
W jaki sposób zamknąłeś przestrzeń miedzy wieńcem a wiązarem.? NIe wiem jak to zrobić sensownie
Odpowiedz
#4
(10.11.2018, 14:11)lukas0685 napisał(a): W jaki sposób zamknąłeś przestrzeń miedzy wieńcem a wiązarem.? NIe wiem jak to zrobić sensownie

Poniżej zdjęcie schematyczne:

Z racji tego że muszę ocieplić poddasze, daje styropian pionowo aż do kąta dachu. W pierwotnej koncepcji gdzie zamiast pokoju na poddaszu ma być strych, ociepla się jedynie strop ale i tak komora nad wińcem jest otwarta. Jeżeli masz strych, można położyć styropian na wieniec ale potrzebny jest stelaż aby go zamocować, ktoś proponował mi podmurowanie suporeksem od wieńca do kąta dachu i w ten sposób zamknięcie przestrzeni, reszte zalepiasz pianką.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#5
tak właśnie myślalem. Murować to zabardzo mi się nie chcę. Dojade styropianem pod membrane. Ja mam nieuzytkowe podasze. Dzięki za info
Odpowiedz


#6
fajnie opisałeś temat maszynki do cięcia na pewno skorzystam z pomysłu
Odpowiedz
#7
(10.11.2018, 16:44)MateuszK napisał(a): fajnie opisałeś temat maszynki do cięcia na pewno skorzystam z pomysłu

Z zepsutej suszarki do włosów odzyskasz drut oporowy, podłączasz prostownik samochodowy , robisz jakąś ramkę i masz maszynkę do cięcia Smile
Odpowiedz
#8
Ile zapłaciłeś za styropian na elewację?
Odpowiedz
#9
Czy masz zamiar jeszcze w jakiś sposób dodatkowy ocieplać pierwszą warstwę pustaków pod oknami do ziemi? Duże okna opierają się na pierwszej warstwie pustaka czy masz wstawione pod nimi ocieplane profile systemowe?
Odpowiedz
#10
(11.11.2018, 09:40)Lubin napisał(a): Ile zapłaciłeś za styropian na elewację?
4600zł za 140m2

Z moich wyliczeń potrzebowałem 110m2 styropianu, wypełnienie luki między wieńcem a dachem to kolejne 27m2. Wyszło mi 137m2 a zamówiłem 140m2 i już wiem, że zostanie mi jedna paczka :-)

(11.11.2018, 00:17)InVictus napisał(a):
(10.11.2018, 16:44)MateuszK napisał(a): fajnie opisałeś temat maszynki do cięcia na pewno skorzystam z pomysłu

Z zepsutej suszarki do włosów odzyskasz drut oporowy, podłączasz prostownik samochodowy , robisz jakąś ramkę i masz maszynkę do cięcia Smile

Zgadza się, drut oporowy jest w suszarce i np grzejniku starego typu gdzie widać spiralki ;-) prostownik mam ale chyba 30letni ważący z 10kg i jest nieporęczny. Niestety idąc tym tropem wg internetów straciłem dosłownie kilka dni na szukanie drutu oporowego, starej suszarki itp i najlepsza okazała się linka stalowa i transformator z zepsutej lampki :-)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu