Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moc pompy ciepła
#41
Co myślicie o takiej pompie ciepła i ogólnie o wycenie materiałów i roboty?

pompa ciepła Panasonic 9kw SDC 1f 14,500 zł
Zasobnik 300l emaliowany z dużą wężownicą pod pompę ciepła Galmet/Biawar/Stalmet w zależności od dostępności 2400
Zawór trójdrogowy do CWU Z KABLEM V4044F1034U 440
CZUJNIK TEMPERATURY CWU CZ-TK1 100
Koszt kształtek,rur miedzianych i innych niezbędnych elementów do podłączenia 2180
Koszt robocizny wraz z uruchomieniem 3000
Wsporniki pod skraplacz 300
sterownik bezprzewodwy do pompy ciepła 300
Razem 23,220 zł


Rozdzielacz 11 sekcji inox + szafka i uzbrojenie 1200
Rura pex HENCO 650m + spinki montażowe 1820
Folia ogrzewanie podłogowe 250
Instalacja wodna miedz 2500
Instalacj kanalizacyjna 1500
Kształtki,Rury, ocieplenia itp. Do podłączenia rozdzielaczy 400
Wykonanie 3500
Razem 11170
Odpowiedz
#42
Witam, Kiczka a z jakiego sklepu wziąłeś tą wycenę ?
Odpowiedz
#43
Jest to wycena od gościa który zajmuje się montażem u nas w okolicy. Ogólnie facet z polecenia, dość dużo pomp montował w naszej okolicy. Co o tym myślisz? ?
Odpowiedz
#44
Ja również mam zapytanie. Bo miałem przerwe trochę w budowie.. Czy ja mogę zmienić źródło skąd będę pozyskiwał ciepło ? Chyba w projekcie mam gaz .. Czy moge zmienić na pompę?
Odpowiedz
#45
@wojtek5379 to co masz w projekcie a to co zrobisz to dwie sprawy - kier. budowy wpisze to w dzienniku na danym etapie i po sprawie. Przynajmniej mój mi tak powiedział
Odpowiedz


#46
(21.10.2018, 15:11)qwerty napisał(a): Ja słyszałem że lepiej rozważyć gruntową PC bo jest to efektywniejsze energetycznie (w gruncie stałe 10stopni na plusie
i   sama sprężarka dzięki temu nie musi być wyżyłowana i pracować zimą na max swojej wydajności. Fakt dochodzą bardzo kosztowne odwierty i instalacje ale jest to podobno pewniejsze./bezpieczniejsze  źródło niż powietrze. Czy ktoś robił takie porównanie między tymi PC w kontekście tego projektu ?

pompa gruntowa jest niewiele oszczedniejsza , ze koszt montazu gruntowej dopiero zwroci sie po ok 17-20 latach wiec nie warto inwestowac w pompy gruntowe bo zadna pompa i tak nie wytrzyma 20 lat a za kilka/nascie lat i tak beda juz inne zrodla energii wiec gruntowki w naszym klimacie sa calkowicie nieoplacalne ! 
ja juz to wszystko mialem przekalkulowane i dlatego zalozylem powietrze - woda . koszt ogrzania jest miesiecznie minimalnie wiekszy niz gruntowka . przy naszych domach z tego projektu to jest cos ok 100zl wiecej miesiecznie w sezonie grzewczym a latem nie wiem bo teraz dopiero beda mial porownanie poniewaz moja pompa ciepla dziala jak klimatyzacja i w te lato dopiero bede uzywal pierwszy raz klimatyzacji z mojej pompy ciepla wiec zobacze jakie w lecie wyjda koszty miesieczne. w ubiegle lato ale bez klimy , samo podgrzanie wody uzytkowej + rekuperacja +wszystkie sprzety elektryczne + 3 tv + prad do garazu , bramy itp itd placilem ok 400 zl na 2 miesiace a zona pierze prawie codziennie i zmywarka chodzi prawie codziennie z tym ze ogolnie w ciagu roku nie ma nas ok 2,5 miesiaca w polsce wiec w tym czasie nie ma zuzycia energii a zima nie ma nas ponad miesiac wiec dom jest tylko ogrzewany z pompy a woda w podlogowce ustawiona na 21 stopni i caly czas chodzi rekuperator .
Odpowiedz
#47
A zimą ile wychodzi za prąd ? Jakie ocieplenia ?
Odpowiedz
#48
(02.02.2019, 10:41)Dawid2157 napisał(a): A zimą ile wychodzi za prąd ? Jakie ocieplenia ?

podloga 15 cm EPS 100, sciany grafitowy 15cm , sufit 30cm welna , okna i drzwi pasywne . koszt pradu na 2 miesiace najzimniejsze ok 1000-1100 zl z tym,ze w domu 23 stopnie caly czas . goraco ze nie idzie normalnie funkcjonowac . taniej nie idzie ogrzac tego domu niz pompa ciepla ale nawet jakbym mial placic po 1 tys na miesiac w zimie to i tak nigdy w zyciu nie zamontowal pieca na ekogroszek ze wzgledow na czystosc w domu ( tzn przy ekogroszku syf idzie nawet do kuchni ) i na WYGODE !!! wyjezdzam na miesiac w zimie i nic mnie nie interesuje . wiem ze za dzien, dwa wracam do Polski to wchodze w telefon i podkrecam temperature na pompie zeby w domu bylo cieplutko i wlaczam na maxa rekuperator ,zeby chalupe przewietrzyc.jak sa mrozy to w rekuperatorze ze 2/3 dni przed powrotem wlacze by-pass i "przemroże" zimnym powietrzem caly dom ,zeby sie lepeiej wywietrzylo i zabic roztocza. ekogroszku nawet jak by mi mial ktos za darmo piec dac i zrobic cala instalacje i dokladal sie do wegla to nie zalozylbym tego nigdy ale do tego kazdy dojdzie sam po pierwszym sezonie grzewczym .
Odpowiedz
#49
Ile zapłacisz za energię za miesiąc z temp. -15/-20st? a co jeśli temp. spadnie do -28? Pompa powietrze woda w zimniejszych rejonach jako główne źródło ciepła nie ma racji bytu.
Odpowiedz
#50
(03.02.2019, 14:30)Bulbulator napisał(a): Ile zapłacisz za energię za miesiąc z temp. -15/-20st? a co jeśli temp. spadnie do -28? Pompa powietrze woda w zimniejszych rejonach jako główne źródło ciepła nie ma racji bytu.

Wg mnie i chyba wiekszosci ludzi w Polsce temperatury minus 20 juz raczej nigdy nie wrócą a jesli nawet to pewnie tylko nocami kilka nocy w ciagu calej zimy. Poza tym np ta moja pompa ma wbudowane grzalki ktore sie uruchamiaja jesli jest potrzeba . Akurat ta pompa bez grzalek daje rade do minus 25 st wiec mysle ze te grzalki nigdy sie nie zalacza w Polsce nawet w `suwalkach. co do placenia za energie w takich temperaturach w moim rejonie gdzie mieszkam ( kujawsko - pomorskie ) mysle ,ze nie bedzie mi dane nigdy sprawdzac ale nawet jakby to mialo byc 1000zl na miesiac to i tak wyjdzie taniej i lepiej niz ekogroszkiem. Poza tym ja w tym roku zakladam panele fotowoltaiczne 6KW wiec ogrzewanie i cala energia w domu w miesiacach zimowych bedzie mnie kosztowac do 100zl na miesiac czyli wg wyliczen moich majstrow roczny kosz zuzycia energii na ten dom bedzie do 1200zl na rok ( z czego i tak wiekszosc to stale oplaty ). 
Kumpel spod Debicy ktory ma tez ten sam dom i mial piec na ekogroszek ( do tego 2 kominy i bez rekuperacji )placil za sam wegiel miesiecznie ok 650zl ( niecala tona na miesiac )+ do tego prad. w pazdzierniku zalozylismy mu pompe ciepla i za grudzien-styczen zaplacil za prad za 2 miesiace 1350zl. Czyli mniej niz na ekogroszku a wygoda i czystosc w domu BEZCENNE. Przypominam ze ma 2 kominy i nie ma rekuperacji !
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu