Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Creaton, Roben czy Braas
#1
Hej
tak jak w temacie. Którą wybraliście dachówkę ceramiczna i dlaczego? Czy to tylko kwestia ceny i wyboru koloru? 
My na początku chcieliśmy dachówkę Roben Piemont ale w 2 hurtowniach nam odradzili Roben'a ze względu na gorszą jakość. I teraz już nie wiem sama :/

Dzieki za info
Odpowiedz
#2
Bogen reform 11 antracyt, taką zamówiłem
Braas najlepszy z wyżej wymienionych tylko droższy. Co do robena też mi odradzali, podobno krzywa. Ten bogen trochę droższy, ale prezentuje się bardzo ładnie
Odpowiedz
#3
Ja wybrałem creatona
Odpowiedz
#4
Jest na forum artykuł z porównaniem tych 3 dachówek.
W artykule oceniono Creaton Titania jako najgorszą (w przekroju ma dużo białych kropek, które podobno są niepożądane). Nie chcieliśmy tej dachówki.
Ponadto niektórzy krytykują "duży garb" tej dachówki.

W tym artykule najlepiej wypadł Braas. Jego chcieliśmy, ale musielibyśmy na niego czekać ładnych kilka miesięcy.

Sporo hurtowni dało nam wyceny na Roben Monza plus. I ta dachówka była dostępna od ręki. Niektórzy dekarze ją zachwalali i polecali. Dekarz, na którego się zdecydowaliśmy odradzał nam robena,  bo podobno krzywy. Gdy się na nią zdecydowaliśmy, stwierdził "spoko, chcecie to położę, nie ma problemu".

Dach wyszedł ładnie, żadnej krzywizny nie widzę. Dekarz też się nie skarżył.
Jesteśmy zadowoleni z dachu Smile


Poza tymi 3 firmami korzystnie cenowo wychodzą też: Bogen, Nelskamp, Tondach.
Odpowiedz
#5
Co do dachówki każdy będzie zachwalal swoje. Nam odradza o creatona wiec wzięliśmy pod uwagę brass i roben. No i wybraliśmy roben Monza plus grafit. Niech mi ktoś pokaże krzywizne na falowanej dachowce. ?
Smile
Odpowiedz


#6
Braas zdecydowanie polecamySmile
Odpowiedz
#7
Witam.
Ja bym proponował wybrać taką jaka spełni wasze oczekiwania estetyczne i cenowe.
Mi też odradzają Robena'a, ale jak zapytać o jakieś argumenty, które by ją dyskwalifikowały to argumentów konkretnych brak.
Przecież to, że jest może trochę mniej dokładnie wykonana niż Braas wcale nie oznacza, że jest wykonana dramatycznie źle. Pewnie co trzeci dom jest pokryty Roben'em i jakoś krzywizny nikt nikomu nie wytyka.

W poprzednim poście kolega słusznie napisał, że na falowanej dachówce krzywizny się zobaczyć za bardzo nie da.
Poza tym nie przesadzajmy -czy to będzie Roben , Braas czy cokolwiek i tak wytrzyma kilkadziesiąt lat, a to głównie dlatego decydujemy się się na dachówkę zamiast blachy.
Ja zostaję przy Robenie bo jest tańszy i dostępny dużo szybciej niż np; Braas.
Odpowiedz
#8
Roben miał spory problem z powłokami na ceramice. Kojarzę jakiś wpis na forum (innym) o rozwarstwianiu się powłoki angobowanej w ceramicznej dachówce. Wyglądało to koszmarnie. Kawałki schodziły całymi płatami. Nie wiem czy już to poprawili ale w głowie świadomość problemu pozostała. Na mojabudowa w dziennikach też są opinie różne o dachówkach. Ktoś tam własnie zmieniał Robena na Creatona bo tak koszmarna dostawa do niego przyjechała. Najważniejsze by mieć ceramikę na dachu. To najlepszy materiał i tyle.
Odpowiedz
#9
A mi się właśnie podoba większy garb w Creaton Titania. Z kilometra widać że to jest dachówka a nie błacho dachówka jak to ma miejsce w przypadku Roben Piamont. W dodatku "duże " gąsiory nadawają masywnosci w wyglądzie małego domku. Poza tym tylko Creaton ma kolor który powala na kolana czyli łupek. Wszyscy robią grafitowe czy też antracytowe dachy co jest oklepane nie mówiąc o glazurze która wygląda ochydnie. Jak ktoś nie widział na żywo to nie wie o czym mówię.

Creaton Titania Łupek


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#10
Glazura ohydna? trochę przesadziłeś kolego. Każdy kładzie to co mu się podoba. Jedni lubią mat inny glazurę. Ciekawe co byś położył mając dom między lasem.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu