Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - Pszczyna
#51
(22.11.2018, 19:53)lesiopesio napisał(a):
(22.11.2018, 11:46)fastplayer napisał(a): Czym się kierowałeś montując wiązary robione przez tartak? Bo drzewo konstrukcyjne to to nie jest... Zrobiłeś to świadomie?

Po czym wnioskujesz, że to nie jest drzewo konstrukcyjne? Pytam poważnie, bo ja fachowcem nie jestem. W umowie od firmy od wiązarów mam wyraźnie napisane "drewno lite konstrukcyjne C24".

Chyb po tym że nie są 4stronnie strugane.
Odpowiedz
#52
Chociażby tak jak wyżej kolega wspomniał nie jest strugane co już budzi wątpliwości. To jest najmniejszy problem. Nie ma znaczenia z jakiego drzewa zrobi Pan wiązary. Ważne jest aby była odpowiednia wilgotność tego drzewa (radziłbym to sprawdzić). Wcześniej ktoś słusznie zauważył, że jeżeli drzewo nie jest wysuszone komorowo a elementy złączone są na Miteku będzie to duży błąd. Bo zdjęciach niczego więcej stwierdzić nie można.
Odpowiedz
#53
Tynki gipsowe skończone. W poniedziałek wchodzi hydraulik z podłogówką, a po świętach lejemy posadzkę.

                                   
Odpowiedz
#54
Co to za tynk bo wydaje się taki ciemny?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#55
Napisałbym, że ciemny - bo mokry.
Ale pyta specjalista od tynków... Wink
Wydaje mi się, że u mnie też był taki kolor kremowy. Dopiero po wyschnięciu zrobił się biały.
Odpowiedz


#56
Tynk to Baumit Ratio Glatt L. Na razie jest lekko żółtawo-pomarańczowy i właśnie ciemny, bo jest mokry - temperatura go niestety nie rozpieszcza i powoli schnie. Gdzie nie gdzie widać już białe plamy. Myślę, że za kilka dni wszystko będzie białe Smile
Odpowiedz
#57
(12.12.2018, 23:03)lesiopesio napisał(a): Tynk to Baumit Ratio Glatt L. Na razie jest lekko żółtawo-pomarańczowy i właśnie ciemny, bo jest mokry - temperatura go niestety nie rozpieszcza i powoli schnie. Gdzie nie gdzie widać już białe plamy. Myślę, że za kilka dni wszystko będzie białe Smile

Ile u Ciebie firma wzięła za metr.
Odpowiedz
#58
Od paru lat jestem przyzwyczajony raczej do Nidy lub Knaufa a one kolor mają inny. Baumit miał zawsze jakiś taki "pomarańczowy"
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#59
32 zł za metr, a wyszło 380 metrów.
Odpowiedz
#60
(13.12.2018, 23:34)lesiopesio napisał(a): 32 zł za metr, a wyszło 380 metrów.

Spora kwota.
Jakoś w październiku płaciłem 27 zł/m2.
U mnie przy innym układzie wyszło 313,5m2.
Choć ktoś inny chciał kroić za 370 m2 i doliczać za inne cuda.

Porównywałeś oferty?
Takie ceny u Was w regionie, czy cena wynika z czegoś innego?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu