Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych (wejściowych)
#11
Przy drzwiach wewnętrznych zwrocie uwagę też na cenę ościeżnicy a nie tylko skrzydła bo zdarza się że są droższe niż skrzydło. Bezprzylgowe fajnie wyglądają ale z jednej strony bo od strony tunelu już tak fajnie nie jest
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#12
A jakie są rodzaje i ceny drzwi zewnętrznych?

1. Najtańsze są metalowe
2. Później chyba z tworzywa sztucznego PVC.
3. Najdroższe aluminiowe.

No i są jeszcze drewniane, szklane...

Co polecacie/ odradzacie?
Odpowiedz
#13
W rozsądnej cenie są drzwi KMT. Też takie zamówiłem do siebie: Wersja 75Plus z ościeżnicą i progiem energy do tego kilka lepszych "podzespołów typu system jednego klucza, wizjer panorama, klamki zamki anty... do tego ciepły montaż i cena 7060zł za dwie sztuki. A jeżeli chodzi drzwi wewnętrzne to do tej pory padło na classen (produkują niedaleko) cena z klamkami i ościeżnicą regulowaną (bo tylko taka mnie interesuje) to koszt ok 1000zł za sztukę. Zaciekawił mnie temat Windoor Dalia też zauważyłem ten wpis w dzienniku ale jeszcze nie znalazłem czasu żeby poszperać..
Odpowiedz
#14
Byłem dziś w 2 salonach, przyniosłem z 10 katalogów i akurat oglądam...

KMT już przejżałem i dosłownie żadne drzwi zewnetrzne nam się nie spodobały. 

Co do drzwi wewnetrznych kazano nam rozróżnić drzwi ramiakowe od płytowych. Te pierwsze są lepsze.
Nie bardzo chcemy wydawać po 1000 zł za drzwi.
Ale na szybko znaleźliśmy coś z ramiakowych za 820 zł z ościeżnicą, klamką i montażem. 
Przeglądam dalej. Jest tego masa!
Odpowiedz
#15
Jestem po wizycie w dobrym sklepie z drzwiami. Moje podsumowania są takie:

1. Fajne drzwi wejściowe ma Wikęd, oczywiście mowa o ich najbardziej wypasionych wersjach modeli, czyli PRESTIGE LUX. Fajne parametry cieplne, solidne, grube drzwi. Za 5 tysięcy złotych można skonfigurować sobie już fajny model ze świetlikiem oraz pochwytem zamiast klamki i montażem w cenie.
2. Oczywiście opcja nr. 1 to drzwi stalowe. Zastanawiamy się jeszcze nad drzwiami aluminiowymi Wiśniowski Creo, gdzie cena z montażem i akcesoriami to około 6500 zł
3. Jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne to nie dajcie się naciągnąć na marketówki! Są zrobione "z papieru", puste w środku, a w dodatku okleina już po roku-dwóch odchodzi. Wiem, bo mam z takimi do czynienia w trzech różnych mieszkaniach i widzę co się z nimi dzieje. Nam sprzedawca zasugerował drzwi pełne na płycie MDF z firmy DRE, gdzie skrzydło + ościeżnica regulowana + montaż to cena 750-800 zł w zależności od modelu. Wciąż jednak zastanawiamy się nad drzwiami drewnianymi, ale tutaj ceny za komplet z montażem zaczynają się od 1500 zł w górę. Za model, który spodobał się żonie trzeba dać już 2 tysiące za sztukę :O

Podsumowując temat, wybierzemy chyba drzwi zewnętrzne aluminiowe Wiśniowski, ale raczej zaoszczędzimy na drzwiach wewnętrznych wybierając te pełne MDF z DRE.

Powodzenia!
Odpowiedz


#16
Ta firma Wikęd coraz częściej się przewija na forum.
Z ciekawości pobrałem ich katalog. 
Faktycznie z 7 "klas" tych samych drzwi do wyboru.
Najwyższa klasa Prestige Lux jest za takie pieniadze jak pisze kolega lesiopolesio.
Co ciekawe kilka wzorów bardzo podobnych do drzwi Gerdy, ktore nam się sposobały. Ceny podobne lub kilkaset zł drożej w Wikęd, ale ciepłota MEGA lepsza Smile
Odpowiedz
#17
Ja z żoną myślę nad wzorem 26 Wikęd Termo Prestige Lux u nas w antracycie 4100 z montażem
Odpowiedz
#18
Firma AFB z Krakowa. Jak mam ich drzwi są bardzo dobrze wykonane jakosciowo. Po roku uzytkowania zdania nie zmieniam
Odpowiedz
#19
Przejrzeliśmy duuuużo katalogów.
Ale chyba już wiemy co chcemy Smile
Dziś zaliczyłem 3 wizyty w salonach z drzwiami.
Zaczynam porównywać ceny i negocjować.

Drzwi wewnętrzne będą firmy DRE.
Listwy przypodłogowe też wybrane.

Ale piszę "dla potomnych" nt. drzwi zewnętrznych.
Przez chwilę kuszące wydawały się drzwi firmy Setto, grubość 68 mm z przeszkleniem i ościeżnicą wypełnioną drewnem, z montażem wychodziły za 2600zł.
Sporo musiałem się nagimnastykować, żeby się dowiedzieć, gdzie jest haczyk - okazuje się, że są wypełnione styropianem, a współczynnik Ud (liczony dla pełnych drzwi) to zaledwie 1,4  Confused

Skończy się pewnie na KMT.
Odpowiedz
#20
Wewnętrzne zamontowaliśmy Erkado Nordia.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu