Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycena pracy przy budowie do SSO?
#11
Panowie, przypominam, że z pierwszego wpisu kolegi nie wynikało, że chce to robić zarobkowo!
Ujawnił się w 3 wpisie.
Sens dyskusji zmienił się wtedy o 180 stopni.
Odpowiedz
#12
(16.08.2018, 08:49)sierzant napisał(a): A ty nie masz jeszcze ścian działowych,pokrycia dachu i nie budowałeś sam komina.

Zabrzmiało jak w przedszkolu...
Przypomniał mi się spot telewizyjny i cytat z niego:
"A Ty masz pedalski sweterek..." Wink
<do obejrzenia na YouTube>

Tak, nie mam: pokrycia dachu, działówek, okien, elektryki, tynków i wielu innych... Wszystko w swoim czasie Wink

Ale nie bardzo rozumiem, jaki związek ma stan zaawansowania prac na MOJEJ budowie do tego, czy kolega "mumiok" zarobi na życie stawiając ludziom domy.
Odpowiedz
#13
Michał bardzo doceniam twój wkład w to forum i kibicuję twojej budowie.
Napisałeś:65 dni (pracy) = 3 miesiące (kalendarzowe) ale to nie jest sso.
"nie masz jeszcze ścian działowych,pokrycia dachu" i to dopiero jest stan surowy otwarty.
" i nie budowałeś sam komina" to tez trzeba doliczyć do czasu budowy.
Tylko tyle miałem na myśli.
Odpowiedz
#14
(15.08.2018, 10:41)Michał G. napisał(a): W te 65 dni chcesz też położyć dachówkę?
Myślę, że to realny czas.

U mnie do wieńca zeszło 46 dni, ale jeszcze nie mam działówek (przewiduję ok 10 dni w 1 osobę).


W ramach przypomnienia pierwszych moich słów w tym wątku Wink

65 dni "narzuca" sobie kolega "mumiok" (w pierwszym wpisie).

Po raz kolejny przypominam, że kolegę odebrałem początkowo jako amatora, który chce budować dla siebie, przy pomocy zatrudnionego pomocnika! Smile
Odpowiedz
#15
Ja napisałem, że mogę taki dom wybudować na własnej działce którą kupię a po wybudowaniu sprzedać więc najpierw zapytałem o wycenę takiej pracy. Skoro mam fundusze a można na takiej budowie na czysto zarobić na pewno z 20 000 zł w niecałe 70 dni? Oczywiście mając inne zajęcie na co dzień które dostarcza pieniędzy i nie mówię tutaj o pracy na etacie.

Poza tym nie widzę w tym nic złego, na youtube jest kanał gdzie jeden gość budował dom z projektu Łukasza jako własny, dokumentował to i dostał propozycję budowy następnego, wybudował już 3 takie domy (razem ze swoim) i teraz buduje jakiś inny a też na amatora wyglądał - no ok niby robił tam coś w budowlance i pojęcie ma co i jak - nie każdy to ma - umówmy się, projekt Łukasza trudny nie jest. No i teraz ten gościu co zrobił? ano skopiował pomysł Łukasza, zrobił swój projekt domu z garażem i jakiś drugi jeszcze.

Nie każdy ma czas aby samemu budować co kolega Michał G. sam wie najlepiej jak to idzie samemu gdy się ma mało czasu a jak Łukasz mówił tych projektów zakupiono coś koło 600 sztuk więc jest co budować.

Podobno tego tortu starczy dla wszystkich a przy takim domu to spokojnie dwie osoby wystarczą.
Odpowiedz


#16
Ktoś dysponuje jakimiś aktualnymi danymi ile wynosi już koszt materiałów na SSO w pierwszym kwartale 2019 roku? Pękło już 200 000 zł?
Odpowiedz
#17
200 tys. za materiały na SSO?  Huh
Jest drogo, ale bez przesady....
Za 10 lat może tyle to będzie kosztować.

Rok temu za materiały na SSO dałem ok. 86 tys.
I to było drogo: XPS, Ytong, Schiedel, dachówka ceramiczna.
Odpowiedz
#18
Tak samo u mnie okolo 90,000zl i to z oknami w tamtym roku . 200,000zl to dużo za taki domek
Odpowiedz
#19
A przepraszam mi to się pomyliło już z wykończeniem i systemem zleconym.
Odpowiedz
#20
Łukasz na swoim filmie wczoraj albo przedwczoraj mówił, że ludzie go informują, że w całej Polsce wołają za budowę SSO od 35 do nawet 75 tysięcy złotych (niezła rozbieżność).
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu