Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysokość ściany fundamentowej
#1
Witam serdecznie,

U mnie na budowie domu z projektu Łukasza powstał problem-zagadka. Mianowicie, u mnie poziom zero jest na wysokości 7,5 bloczka fundamentowego. Majstry wymurowali już 7 warstw i teraz pozostaje do podjęcia decyzja, co robimy dalej.

a) majster zaproponował, że można zrobić grubszą wylewkę dla poziomu 0, robiąc wkoło bloczków po zewnętrznej stronie szalunek na wysokość połowy tego który brakuje i zalać posadzkę powyżej poziomu bloczków, dodatkowo dozbrajając warstwę betonu powyżej bloczków. Mi się osobiście takie rozwiązanie nie widzi i nie wiem, czy jest to zgodne ze sztuką budowlaną.
b) druga opcja majstra to zostawić fundament na 7 warstwach, po czym po wymurowania pierwszej warstwy Ytonga, wykonać posadzkę 0 na odpowiednią wysokość, zalewając betonem połowę pierwszej warstwy Ytonga

Czy ktoś ma jakiś inny pomysł? Czy ktoś spotkał się z tym samym dylematem? Czy nie powinni po prostu ciąć bloczków wzdłuż na pół?


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Robiąc ławę powinien ją zrobić na takiej wysokości aby wyszły mu pełne bloczki. A nie możesz po prostu teraz zrobić 7 lub dołożyć jeszcze jedną warstwę?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
(23.07.2018, 20:41)lesiopesio napisał(a): Witam serdecznie,

U mnie na budowie domu z projektu Łukasza powstał problem-zagadka. Mianowicie, u mnie poziom zero jest na wysokości 7,5 bloczka fundamentowego. Majstry wymurowali już 7 warstw i teraz pozostaje do podjęcia decyzja, co robimy dalej.

a) majster zaproponował, że można zrobić grubszą wylewkę dla poziomu 0, robiąc wkoło bloczków po zewnętrznej stronie szalunek na wysokość połowy tego który brakuje i zalać posadzkę powyżej poziomu bloczków, dodatkowo dozbrajając warstwę betonu powyżej bloczków. Mi się osobiście takie rozwiązanie nie widzi i nie wiem, czy jest to zgodne ze sztuką budowlaną.
b) druga opcja majstra to zostawić fundament na 7 warstwach, po czym po wymurowania pierwszej warstwy Ytonga, wykonać posadzkę 0 na odpowiednią wysokość, zalewając betonem połowę pierwszej warstwy Ytonga

Czy ktoś ma jakiś inny pomysł? Czy ktoś spotkał się z tym samym dylematem? Czy nie powinni po prostu ciąć bloczków wzdłuż na pół?


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

U mnie do poziomu zero przy 4 warstwach brakowało by jakieś 5cm, dlatego daje 5 warstwę i poprostu poziom zero będę miał 7 cm wyżej. Jestem tego zdania że lepiej wyżej niż ma być niżej 0 ale ja nie chcę nikogo w błąd wprowadzać dlatego niech się wypowiedzą osoby które mają większe pojęcie na ten temat :-)
Odpowiedz
#4
Zrobiłbym tak jak kiczka.
Odpowiedz
#5
dolóż bloczek, a poziomem 0 na papierze się za bardzo nie przejmuj. Ja podnisłem okolo 20cm od 0 i nie widze problemu. Jak koledzy już napisali, lepiej wyżej niż niżej.
Odpowiedz


#6
moim zdaniem 2 propozycje są złe, jak wylejesz razem z chudziakiem to popęka z czasem, różnica w osiadaniu ściany fundamentowej i zasypu wewnątrz... w 2 wersji wilgoć na tej 1 warstwie ytonga
Najlepiej dołożyć warstwe bloczka betonowego
Odpowiedz
#7
Dołóż 1 warstwę bloczków betonowych (czyli 8 warstw) - a reszt według projektu
Odpowiedz
#8
Widzę, że jednoznacznie przekonaliście mnie do ósmej warstwy bloczka. Tak i zrobię Smile

Dzięki wielkie za pomoc!
Odpowiedz
#9
jak oglądałem film łukasza to według mniep 0 czyli podłoga po której bedzie sie chodzić to górna linia pierwszej warstwy bloczka komórkowego. czyli jak da teraz bloczek komórkowy na te 7 to bedzie wszystko ok nawet wyżej niż być powinno
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu