Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DACH + komin
#41
A mogę zapytać dlaczego daszek nie jest centralnie nad wejściem? Czy to mi tylko tak się wydaje.
Odpowiedz
#42
Masz rację - nie jest centralnie.
Zrobiliśmy tak celowo:

1. Wychodząc z domu podczas deszczu, po jednej stronie (klamki i zamka) jest więcej miejsca, aby można było stanąć wygodnie i nie zmoknąć, nawet gdy deszcz będzie "zacinać". Dodatkowo można tam postawić jakąś donicę itp. - z drugiej strony będzie ścieżka w kierunku podjazdu.
2. Zrobiliśmy zadaszenie maksymalnie szerokie, jednak trzeba pilnować, aby rynny nie nachodziły na okno. I siłą rzeczy tak to wyszło (drzwi nie są centralnie w osi wiatrołapu, bo jest zostawione po prawej stronie miejsce na szafę wnękową).


Foty po położeniu dachu (jeszcze troszkę zapylony od docinania). Deszcz to zmył.

Dach co prawda 30 stopni, ale dzięki zastosowaniu wiązarów prostych na murłacie i wymurowaniu ścian na 2,8m + 0,3 wieniec - wyszło zgrabniej i proporcjonalniej niż się spodziewaliśmy Wink


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#43
Jaki wymiar zadaszenia nad wejściem?  Smile
Odpowiedz
#44
Nie wiem, nie mierzyłem.
Na oko ok. 2x2 metra zadaszone, licząc po ziemi.
Odpowiedz
#45
Cześć.
Masz może zdjęcia z montażu podbitki?
Odpowiedz


#46
Nie mam podbitki, bo nie mam jeszcze ocieplenia.
Odpowiedz
#47
To jeszcze jedno pytanie. Czy długość okapu jak w projekcie, według ciebie, jest wystarczająca?
Odpowiedz
#48
My mamy jak w projekcie - chyba 60 cm.
Nic nie zasłania, ale cienia praktycznie nic nie daje.
Wizualnie nie wyróżnia się w żaden sposób. Ani ładny, ani brzydki.
Żona mówi, że jest OK, ale ja bym przedłużył ten okap.
Teraz już nie ma szału, a jak przyjdzie styropian, to odejdzie te min.15 cm i będzie malutki okapik Tongue
Osobiście myślę, że 80 cm byłoby ok. Szersze też mają swój urok, ale to już musi być przemyślane - musi się podobać i nie może zacieniać wnętrza.

No i pamiętać należy, że dłuższy okap prosty to większa powierzchnia i wysokość dachu. O ile koszty pewnie tylko o kilka m2 wzrosną - może w tysiaka za materiał+robotę, o tyle zmiana wysokości może wpłynąć wizualnie.
A znowóż przy opadającym, patrz jak wyżej lub okap schodzi niżej i nachodzi na okna...

Choć z drugiej strony są domy bez okapów i też to ma swój jakiś urok.
Może te 60cm takie "wyważone" Wink
Odpowiedz
#49
(25.07.2019, 12:23)Michał G. napisał(a): No i pamiętać należy, że dłuższy okap prosty to większa powierzchnia i wysokość dachu. O ile koszty pewnie tylko o kilka m2 wzrosną - może w tysiaka za materiał+robotę, o tyle zmiana wysokości może wpłynąć wizualnie.

No właśnie niestety nie jest to tylko kilka m2 i tysiak więcej Wink Ja mam przedłużony okap z 50cm na gotowo od styropianu (jak w projekcie) do 70cm na gotowo. Powierzchnia dachu zwiększyła się z 168m2 na 180m2. Sama zmiana konstrukcji dachu o te 20cm szerzej na każdą stronę to 1tys. zł drożej, wiązary proste.
Odpowiedz
#50
tak okap 80 cm to dach 180 m2 ( tak mamy)
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu