Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ETAP XXVI - XXIX INSTALACJA C.W.U, PODŁOGÓWKA,SKRZYNIA ROZDZIELACZA,POSADZKA
#1
Witajcie Big Grin 
U nas praca prze do przodu i kolejne etapy już za nami Wink 
Wykonaliśmy samodzielnie instalację C.W.U. z miedzi (nawet żona pomagała lutować Tongue  ). Wybraliśmy ten materiał ze względu na dużą wytrzymałość mechaniczną, temperaturową, względnie mały współczynnik rozszerzalności, zahamowuje rozwój bakterii legionella. Osobiście mamy większe zaufanie jeśli chodzi o szczelności połączeń. Instalacja wykonana z rur o średnicy: (kominek + rozdzielacz podłogówki) 1" = 28 [mm] , (drabinka w łazience + woda zimna i ciepła) 3/4" = 22 [mm] , (a same już podejścia wody) 1/2" = 15 [mm]. Po wykonani instalacji wykonaliśmy próby szczelności sprężonym powietrzem o ciśnieniu około 7,5 [bar], trwała ona przez 4 dni i zero wycieku. Następnie zabraliśmy się za wykonanie rozdzielacza od podstaw i ogrzewania podłogowego. Rury, które wybraliśmy są firmy KAN-TERM, średnica to 18 [mm] zamiast standardowej 16 [mm]. Wszystkie pętle o długości od około 100 do 130 [m], zużyliśmy dwie szpule (200 i 600 [m]). Kolejna próba szczelności już kompletnego układu ogrzewania, ciśnienie około 3 [bar], gdyż roboczej i tak będzie tylko 1,5 [bar]. Praca o tyle przyjemna, że szybko przybywało i efekty cieszyły oko Smile Styropian EPS 100 ułożyliśmy w dwóch warstwach o łącznej grubości 16 [cm].
W między czasie tata dokończył elektrykę - skrzynka rozdzielacza. Wszystkie obwody zabezpieczył "różnicówkami", każda końcówka przewodu bielona cyną. Zainstalował porządne (grube) mostki oraz została podłączona bednarka (wykonana została próba oporności, z wymaganych maks 10 [Ohm] uzyskaliśmy 3,48 [Ohm] ).
Do wylewki docelowej posadzki zatrudniliśmy fachowców. Ekipa zgrana i sumienna. Posadzki wykonali w niecałe 6 [h], koszt 2700 zł - czyli
27 zł za [m2] (z materiałem). Profesjonalne podejście ekipy, wszystko robione pod lasery a wylewka gładka jak lustro. Na chwilę obecną wysycha przykryta pod folią.

Poniżej kilka zdjęć Wink


Załączone pliki Miniatury
                                                                                                                                                       
Odpowiedz
#2
"Osobiście mamy większe zaufanie jeśli chodzi o szczelności połączeń" - w porównaniu do czego, co uznawałeś za głównego konkurenta- zgrzewane rury plastik pp-r? Dobrze widzę, że jakiś patent stosowałeś z lutownicą transformatorową - opisz to proszę. Ja rury miedziane zawsze lutowałem z użyciem palnika.
Odpowiedz
#3
Lutownica to bruzdownica Smile Pochwała dla taty za wizualna bardzo dobrą robotę z elektryka Smile rozdzielacze jakiej firmy?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#4
W porównaniu do rur PEX i PP. PEX zaciskanych miesiąc temu znajomemu zaczął cieknąć pod posadzką ( twierdzi że była robiona próba szczelnościowa), skręcane to już najgorsza opcja (różnice temperaturowe zawsze źle wpływają na połączenia skręcane). Wiadomo że PEX-y najszybciej się kladzie i są tanie dlatego cieszą się największa popularnością. A w PP może dochodzić do dużego przewężenia ( tworzenia się kołnierza - wypływki) w miejscach zgrzewów. Ale każdy ma swoje przekonania i nikomu nie narzucam wyboru ;]
Lutowałem spoiwem miękkim (pasta [cyna/miedź] + na wierzch cyna ) palnikiem gazowym.
Ta transformatorowa lutownica to patent do bruzdowania kanałów w styropianie pod rury miedziane. Ale można też użyć pod PEX-y i PP.
Uważam że to dobra opcja zwłaszcza że mają (przewody) zapewnione dużą izolację i się woda nie będzie tak szybko wychładzać, nagrzewać no i skraplać.

Rozdzielacz producenta: http://pphustalmat.com.pl/
Pompa obiegowa: ePCO 25/40-70 LFP
Rury: HUTMEN
Nyple, mufy, kolanka,śrubunki + termometry Mosiądz -> połączenia uszczelniane na pastę z pakułami. Z doświadczenia wiem że pakuły wytrzymują największe ciśnienia w porównaniu to taśmy i nici teflonowych.
Euro konusy : kan-therm
Przepływomierze Rotametry najtańsze na allegro ;P

P.s dziękuje przekaże Tacie ;]
Odpowiedz
#5
witam, wiekszosc kolegow robi wylewke betonowa na rury CO, czy ktos robil andryhytowa(czy jakos tak sie nazywa plynna samopozomujaca) zamiast betonu? jak to sie ma cenowo do siebie czy warto sie zastanowic?
Odpowiedz


#6
(20.07.2018, 00:12)DanyBoy napisał(a): witam, wiekszosc kolegow robi wylewke betonowa na rury CO, czy ktos robil andryhytowa(czy jakos tak sie nazywa plynna samopozomujaca) zamiast betonu? jak to sie ma cenowo do siebie czy warto sie zastanowic?

My będziemy robić andryhytowe. Jedną wycenę mieliśmy na ok 10tys ( razem z położeniem styropianu ), na samą wylewkę mamy wycenę na 4500zl.
Odpowiedz
#7
Dzieki za odpowiedz, jak juz zdecydujesz sie na firme to ja poprosze kontakt do nich. Prynajmniej poprosze o wycene.
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu