Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoczęcie budowy
#1
Witam. Nareszcie doczekaliśmy się rozpoczęcia budowy, jest ciężko a to dopiero poczatek. Działamy we dwójkę razem z tatem po 4-5 godzinek po pracy. 4 godziny kopała koparka. na następny dzień zaczęliśmy szalowanie zeszło w sumie 3 dni po 4 godzinki. Dzisiaj podsypalismy w szalunkach i ubilismy żeby zrobić idealny wymiar na 40 cm.  Jutro wrzucamy zbrojenie. A na poniedziałek planujemy zalać.  Mam pytanko w sprawie elek (łączenie narozników) mam zbrojenie ukręcone 6metrowe i czy na tej krótszej ścianie elką może być wygięte zbrojenie 6metrowe? Licząc że zbrojenie ma 12m to zostało by na elkę po metrze. Czy dołożyć do tego jeszcze osobno elki?


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
W jakimś artykule czytałem,że elki muszą być zrobione z następnego odcinka pręta.Nie wiem czym to jest argumentowane.
Odpowiedz
#3
Może być wygięte ale troszkę więcej zabawy z tym.Zobacz jak Łukasz robił na budowie w Szczepidle.
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedzi :-) jednak przytnę pręty i dam elki które mam juz nagięte. A jeśli chodzi o otulinę zbrojenia ( ława na 40cm) czy jak dam kostkę na dole 8cm, zbrojenie 20cm i od góry będzie 12cm czy będzie tak ok czy lepiej jak będzie po równo z góry 10cm i z dołu 10 otuliny. Chciałem dać beton b25 ale wczoraj jedna osoba powiedziała żeby nie dawać bo na glinie b25 nie będzie pracował tylko może pękać żeby lepiej dać B20 co o tym sądzicie może być to prawda?
Odpowiedz
#5
ile nad gruntem masz poziom zero? bo wydaje się że wyjdzie chyba z metr nad zmienią nie za wysoko?
Odpowiedz


#6
Też miałem pomysł z wyginaniem L z belek ale po próbie sobie odpuściłem. Czyli masz dać słabszy beton żeby popękał czy wg tej osoby beton B20 jest elastyczny? Ja mam też masakra glinę i dałem B25 W8. Na tej kostce będzie ok. Możesz też kupić zwykła kostkę 10 na 20 i dać bokiem. No i masz też szalowane więc daj jeszcze rozpórki do góry.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#7
(13.07.2018, 22:55)Kiczka16 napisał(a): A jeśli chodzi o otulinę zbrojenia ( ława na 40cm) czy jak dam kostkę na dole 8cm, zbrojenie 20cm i od góry będzie 12cm czy będzie tak ok czy lepiej jak będzie po równo z góry 10cm i z dołu 10 otuliny.

U mnie przy ławie 60x40 architekt zwiększył wymiar zbrojenia - strzemiono 30x30. Czyli nie dajesz nic suchego betonu pod spód? Też miałeś takie założenie, że ława musi być zwiększona do wymiaru 40cm? Czy masz normalnie 30cm + 10cm suchego betonu i to jest Twoja zmiana?
Odpowiedz
#8
Czyli ktos nagadał mi bzdur z tym betonem ja byłem tego zdania że im mocniejszy beton to lepszy. Czyli śmiało brać b25? Poziom zero mam z lewej strony 70cm ale będzie podsypany około 25cm a z prawej jest 30cm poziom zero nad gruntem. Nie daje chudziaka leje ławę 60x40. Rozpórki oczywiście będą :-)
Odpowiedz
#9
U mnie kierownik też polecał B25 do takich warunków też zapytaj ile chcą dodatkowo za W8 u mnie to było 8 czy 10 zł do kubika więc nie warto było oszczędzać
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#10
A więc tak sobota wrzucone zbrojenie skręcone ze soba. Na każdym narożniku po 4elki z zakładem 75cm. Łączenie 6 metrowego zbrojenia z prętów 180cm. W poniedziałek zostało przyspawać bednarki i na dwa słupy dac startery oraz wykopać pod stopy kominowe. Wstępnie beton jest na wtorek ale czy dadzą radę zobaczymy


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu