Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoczęcie budowy
#11
A więc tak ławy wylane. Troszkę nerwów było bo gruszka nie miała zwężenia na końcu rury i beton tak walił że całe szalunki chodziły jak by miały się rozpaść a nawet w pewnym momencie zbrojenie się przestawilo udało się je ustawić spowrotem chociaż w jednym miejscu przy narożniku uciekło około 2 cm widać po bednarce. Mam pytanko w sprawie izolacji poziomej Papa czy folia? Myślałem nad papą 4.2mm ale sprzedający w sklepie mówił że folia lepsza bo papa po czasie może się kruszyć rozpadać. Dzisiaj udało się rozszalowac zewnętrzna stronę. Beton super zawibrowany nie ma ani jednego raka :-)
Odpowiedz
#12
daj pape , te folie to pic na wode
Odpowiedz
#13
(19.07.2018, 22:01)lukas0685 napisał(a): daj pape , te folie to pic na wode

Jaka grubość będzie dobra? 4.2mm starczy?
Odpowiedz
#14
Hej. Ja u siebie daje pape 5.2 wierzchniego krycia. To starczy w zupelnosci. Pozdrawiam
Odpowiedz
#15
Dzisiaj udało się zgrzać papę grubość 4.2mm. papa cięta na 60cm. Na początku zgrzaliśmy łatki na bednarki i słupy oczywiście nie obyło się bez problemów , palnik zaczął się zatykać i trzeba było czyścić dysze, podejrzewam że była to wina gazu. Palnik troszkę za mały ale jakoś poszło. od rozpoczęcia budowy minęło 14 dni pracy po 3-4 godzinki nie jest to jakieś mega tempo ale jak na dwie osoby myślę że jest nieźle a najważniejsze że widać efekty aż buzia się cieszy :-) plan na poniedziałek zacząć murowanko. Na 8 ma przyjechać piach i jedziemy z koksem ile się da, a w nocy wyjazd na zasłużony urlopik :-)


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


#16
Czy na bloczki fundamentowe zaprawa w proporcjach
1 porcja cementu
0.5 porcji wapna
4.5 porcji piachu będzie ok?
Odpowiedz
#17
Ja robiłem taką proporcję:

4l wody - 8 łopat piasku - pół worka cementu - 50 ml plastyfikatora

Później dolewasz wody jeśli trzeba.


Proporcji już nie pamietałem, ale mój dziennik budowy na forum jest dla mnie jak pamiętnik Wink
W każdej chwili mogę zajrzeć, coś sobie przypomnieć.
Tak samo, gdy ktoś się mnie pyta o koszta Wink
Odpowiedz
#18
Na której warstwie zostawić miejsce na kanalize?
Odpowiedz
#19
ja na 6 warstwach dałem na 2 warstwie a raczej tam wyciałem dziure po murowaniu.
w adapacji powiniennes miec, spady od budynku do szamba czy kanalizacji pokazane, ja mam kanalizacje,
Odpowiedz
#20
(29.07.2018, 13:44)wesolowski napisał(a): ja na 6 warstwach dałem na 2 warstwie a raczej tam wyciałem dziure po murowaniu.
w adapacji powiniennes miec, spady od budynku do szamba czy kanalizacji pokazane, ja mam kanalizacje,

U mnie 0 jest na 99.30n.p.m. czyli ostatni bloczek fundamentowy będzie 99.04 a studzienka rewizyjna jest 2m od budynku na 98.20 czyli dając w drugiej warstwie rura na wyjściu  będzie na 98.60 i te 40cm wysokości poza budynkiem trzeba było by zgubić na 2m chyba za duży spadek byłby. Dlatego zastanawiam się czy nie dać rury odrazu na ławie.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu